Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok Harca! Az első könyvben...

Trónok Harca! Az első könyvben másnak ez nem gyanús?

Figyelt kérdés

Nem tudom volt-e már kérdés ehhez kapcsolódóan és ha igen akkor milyen válaszol születtek rá.

Most olvastam el újra a legelső részt és nekem nagyon gyanúsnak tűnik pár dolog:

- Nedet mikor bebörtönözik, akkor Varys meglátogatja

- Meglátogatja Cersei is, bár nem tudjuk meg, hogy miről beszélgetnek

- Syrio Forellt Arya egyedül hagyja, mikor a Lannisterek el akarják őt vinni

- Varys azon ügyködik, hogy Nedet eljuttassa a Falra még Yorennek is szól, hogy várjon, még ne induljon el, mert Ned Stark fel fogja ölteni a feketét és vele fog menni.

- Syrio elvileg meghal

- Eddard Stark meghal

- második könyv, királyok csatája: Arya fejezeteiben pedig van egy Jacquen nevű rab, akit a Falra akarnak szállítani

- erről a rabról kiderül, hogy arcváltó, aki valahogy Királyvár cellájában végézte


Tehát tudjuk, hogy Varys, sőt maga Cersei is azért küszködött, hogy Eddardot végül a Falra juttassák, de látjuk Eddard Starkot meghalni. A kérdésem tehát ez: tényleg ő halt meg?

Mi van akkor ha valamilyen úton módon, Nedre ráadták valaki másnak az arcát és valaki más halt meg helyette?

Talán Syrio? Az igazi Jacquen?

De ha tényleg az igazi Ned Stark halt meg, akkor van arra esély, hogy Syrio és Jacquen egy és ugyanaz a személy?


Tudom, hogy ez így nagyon nyakatekert és nem sok esélyt látok, hogy akármelyikről is kiderülne, hogy igaz, túl sok idő telt el azóta, hogy így egyszerűen csak évekkel később derüljön ki, hogy ja egyébként Ned Stark él, csak meg kellett válnia az arcától. Bár a Syrio=Jacquen teóriára kicsivel nagyobb az esély. Valószínű, hogy csak én gondolom túl, de mióta újra olvastam azóta az utolsó fejezeteit valahogy nem hagynak nyugodni, folyton a fejemben motoszkálnak ezek a teóriák. Valahogy úgy érzem valami nem stimmel Ned halálával kapcsolatban, annak ellenére, hogy az ő halálát láttuk, de mi van ha valaki más viselte az arcát?

( A sorozatban nem tudom hogy van, de a könyvben ha jól emlékszem az utolsó könyv Aryás részeire, akkor ott kiderül, mikor levágják Arya arcát, hogy nem feltétlenül csak a halottaktól lehet arcot elvenni)



2016. júl. 16. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Tényleg ő halt meg. Jaqen egy teljesen másik ember. Egyébként ez egy nagyon régi teória, hogy Jaqen (mert így írják) és Syrio egy és ugyanaz. De szerintem nem sok valóságalapja van.
2016. júl. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
elnézést...Jaqen
2016. júl. 16. 22:57
 3/14 anonim ***** válasza:

Ned meghalt. Nem adtak rá semmilyen arcot.


De olyan teória tényleg van, hogy Syrio és Jaqen arcát is ugyanaz az Arcnnélküli viseli.

Ez abból született, amit te is mondtál: Ned börtönbe került és a Falra akarták szállítani.

Ez alapján a teória alapján egy Arcnélküli ember Syrio Forelnek kiadva magát Ned közelébe férkőzött. Majd Nedet bebörtönözték, így arcot váltott, felvette Jaqen H'ghar személyazonosságát és Ned után ment a börtönbe. Aztán Nedet kivégezték, őt a Falra akarták vinni, és Arya kellett, hogy kiszabadítsa, és ismét arcot váltott, fekete göndör haja, kampós orra, sebhelye és egy aranyfoga lett.

Ezután halt meg Balon Greyjoy, akit egy látomás alapján egy Arcnélküli Ember ölt meg.

Majd a 4.könyvben Oldtown/Óvárosban egy fekete göndör hajú, kampós orrú, sebhelyes, aranyfogú alkimista megölt egy maester tanoncot, majd felvette az arcát és személyazonosságát.

2016. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Így ez alapján a teória alapján 3 dolog miatt ment Westerosra:

-Ned Stark

-Balon Greyjoy

-vmiért Oldtownba

2016. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
de mi dolga volt neddel?
2016. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kizárásos alapon vagy semmi vagy megölni.
2016. júl. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
kicsit ertelmetlen, amit irsz. ha semmi dolga nem lett volna vele, akkor mit keresett volna ott? :D
2016. júl. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem értelmetlen.


A történetből annyit tudunk, hogy Ned keresett valakit Aryának, aki vívni tanítja. Rábukkant Syrio Forelre, aki rábólintott.

Ha az a teória igaz, hogy Syrio már halott volt mikor "megismertük", tehát egy Arcnélküi viselte az arcát, és az volt a feladata, hogy ölje meg Nedet, akkor azrét volt ott, hogy megölje.

Ha ez az elképzelés abban nem igaz, hogy Ned volt a célpontja, akkor semmi dolga sem volt Neddel.

Ha pedig egyáltalán nem igaz, tehát nem egy Arcnélküli volt, hanem maga Syrio, akkor sem volt semmi dolga Neddel (azon kívül, hogy a lányát tanította).

2016. júl. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A könyvben nem nagyon van szó arról, hogy Ned hol talál rá Syrióra.

Sorozatban van erről szó?

2016. júl. 17. 21:25
 10/14 anonim válasza:
Nem, emlékeim szerint ott sincs. Egyébként nagyon elgondolkodtató a teória, amely talán még a 6. évad elképesztő fordulatain is túltesz.
2016. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!