Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az íróknál inkább az jellemző,...

Az íróknál inkább az jellemző, hogy a főkarakterük jelleme a saját legfőbb vonásaikat viseli, vagy éppen ellenkezőleg, a hős személyisége inkább kompenzálja az alkotóét?

Figyelt kérdés

Természetesen értem, hogy a megírt karakter nem azonos az íróval, és az író attól író, hogy különböző karaktereket tud felvenni és az ő szemükkel láttatja a világot, beszélni tud a nevükben.


Inkább a kevésbé gyakorlott, hobbi írókra gondolok most, ahol nagyobb szerepe van az ösztönöknek. Tehát amikor az alkotó "magából ír", és nem úgy, hogy egy rajta kívül álló személyiséget képzel el.



2016. júl. 24. 03:18
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
A hobbi írók döntő többsége Mary Sue-val dolgozik, vagyis egy tökéletes vágyképpel.
2016. júl. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Én írtam már olyan főszereplőről, akit teljesen magamról mintáztam, de olyanról is, aki teljesen más, mint én vagyok. Igen, előfordul, hogy egy író saját magát is belecsempészi egy történetbe, de ennek nem kell feltétlenül így lennie.
2016. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én hobbi író vagyok, és igyekszem nem Mary Sue-val dolgozni. Nem egy hálás karakter, az biztos. :) Ha olyan olvassa a történetemet, aki ismer, van, hogy visszahallom: "XY itt pont úgy viselkedik, mint te", de szerintem hihetetlen tehetség kell, hogy az író el tudjon vonatkoztatni az "Én hogy viselkednék az adott helyzetben?" kérdéstől, így a kevésbé tehetségeseknek, pl. nekem természetes, hogy meg-megcsillan a személyiségünk a karaktereken. Főleg a főszereplőt nehéz kordában tartani, hiszen vele szinte összeolvadok írás közben.
2016. júl. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 RoseTyler ***** válasza:
A kezdetekkor vállaltan Mary Sue-val dolgoztam, nem is akartam mással. Egyszerűen az esett jól. Mostanra, több mint tíz év után, már ritka vendég nálam Mary Sue, mert általában unalmas. Persze, vannak olyan főhőseim, akik egy-két tulajdonságukban emlékeztetnek rám, de ettől még bőven különböznek tőlem. Nem is lennék a helyükben, sokszor nem is azt tenném, amit végül ők tesznek. Viszont mostanában poénból néha beleírom magam egy kevésbé fontos mellékkarakterként némelyik (kis)regényembe. Egész komoly kihívás, mert egy fiktív világban nem is olyan könnyű hűnek maradni a valós önmagamhoz.
2016. júl. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sosem teszem bele magam egy karakterbe, bevallom, nem is értem, az miért jó. Hiszen számomra pont az az írás lényege.
2016. szept. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, és nem értem, miért lettem lepontozva...
2016. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!