Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha van itt valaki, aki jártas...

Ha van itt valaki, aki jártas a könyvkiadósban, felhomályosítana pár dologban?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy írtam egy regényt, és lehet, hogy kiszeretném adatni. Viszont rengeteg kiadó létezik, plusz ott az az e-book árusítás vagy mi a tököm is, szóval rengeteg a lehetőség, de nem tudom, melyiket érdemes választani. Meg hát persze hogyan zajlik az egész? Kérek időpontot a kiadótól, bemegyek és leülünk tárgyalni, vagy kérik, hogy küldjek szinopszist meg első pár fejezetet e-mailben?

#könyv #kiadó #regény #kiadatás #e-book-os terjesztés
2016. aug. 17. 00:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyit, hogy mindenképpen angol álnéven szeretném kiadatni, nem tudom ez megoldható-e, és ha igen, akkor mely kiadóknál opció ez?
2016. aug. 17. 00:36
 2/7 anonim ***** válasza:

E-mailben várják a kéziratokból a bemutatót magadról, a szinopszist és esetekben az első pár fejezetet.


A kiadó választ téged és nem te a kiadót. A menő sztár írók válogathatnak, de a kezdőknek ez nem adatik meg, legalábbis nagyon ritkán.


Olyan kiadókat keress meg, akiknek a profiljába vág a könyved. Egy ifjúsági kiadót például ne keress meg egy erotikus regénnyel, totál fölösleges és csak azt az érzést kelted vele, hogy nem is érdekel kinek küldöd csak szétszórod az egészet a világba.


Nem kell időpontot kérni, nincs nekik ilyenre idejük, a legtöbb kiadó naponta akár egy tucat kéziratot is kaphat. Csak akkor keresnek meg, ha elolvasták amit küldtél és látnak benne fantáziát.


Nézelődj a kiszemelt kiadók honlapján információért. Van, aki kifejezetten kéri, hogy ne küldjenek nekik kéziratot. A Könyvmolyképző például csakis az éves Aranymosáson fogad kéziratokat.


Ez az egész kemény hónapok alatt játszódik le. Ne várd egyik kiadótól sem, hogy két héten belül válaszolnak. Mint mondtam, sok kéziratokat kapnak, és általában sorrendben haladnak.


Az Ekultura közzétett egy érdekes beszélgetést pár kiadó képviselőjével. A Youtube-on keress rá erre: Kiadók kulisszatitkai - ekulturaTV Ebben a kéziratokról is beszélnek (kb 17:30-tól)

2016. aug. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, de lenne még egy kérdésem... szükségem lesz saját tőkére, ha a kiadatás mellett döntök? És ha igen, mennyivel lenne olcsóbb az e-bookos terjesztés?
2016. aug. 17. 12:13
 4/7 A kérdező kommentje:
Plusz még az első kommentemben adott válaszra várom a kérdést, illetve mit jelent ez a bemutató MAGAMRÓL?! De hát a könyvet kell eladnom nekik, nem? Nem mindegy az nekik, én ki vagyok?
2016. aug. 17. 12:15
 5/7 A kérdező kommentje:
*Kérdésemre a választ! :D Bocs, fordítva írtam. :D
2016. aug. 17. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:

A bemutatkozó annyi, hogy hogy hívnak, hány éves vagy, jelent-e már meg könyved stb...


Írói álnevet használhatsz persze, miért ne tehetnéd?


Fizetni csak akkor kell ha magánkiadásban adod ki vagy olyan kiadón keresztül, aki mindent kiad amit csak küldenek neki (pl: Publio) de az ő könyveiket nem is veszi senki max a rokonok.


Az igazi kiadók megfinanszírozzák neked a kiadást, ha látnak a könyvedben fantáziát és feltételezik, hogy a könyv érdekelni fogja az olvasókat és még fizetnek is érte.


Nézd meg a videót!!!

Ott rengeteg értékes információt mondanak erről az egészről. Nagy részével magam is egyetértek.

2016. aug. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, meg fogom nézni! :)
2016. aug. 17. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!