Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen hatást keltene bennetek...

Milyen hatást keltene bennetek, ha egy magyar író külföldi neveket használna a regényeiben? Pozitív vagy negatív?

Figyelt kérdés

2016. szept. 8. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk az a regény Franciaországban játszódik, akkor a francia karakter ne Karcsi legyen már, hanem Charles...


Ebből a szempontból a kérdésedet sem értem, minden karakter olyan nevet kapjon, amilyen nemzetiségű.

2016. szept. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

A kérdés az, miért külföldiek a nevek. Ha az adott történetben, az adott környezetben természetesnek hatnak, ha nem logikátlan, ha nem kell magyarázni, miért Jeremy az illető akkor is, ha a szülei magyarok és soha nem járt külföldön, akkor nyugodtan használhatja. Gond akkor van, ha a külföldi neveknek nincs egyéb oka, mint az, hogy "jobban hangzanak", mint a magyarok.

2016. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A helyszín lényegtelen, nem feltétlenül derül ki. Azért akarok külföldi nevet, mert hozzám közelebb áll, jobban tetszik. A kérdés, ez negatív hatást kelt, hogy mondjuk Kati helyett Karen? Negatív vagy pozitív egy magyar irotol?
2016. szept. 8. 22:57
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

"Azért akarok külföldi nevet, mert hozzám közelebb áll, jobban tetszik."

Így negatív, mert öncélú, nemkülönben egyfajta kitolás magaddal. Az író azt is figyelembe veszi, mire van igénye az olvasónak - ami persze nem azt jelenti, hogy azt írja, amit az olvasóközönség hallani akar, de legalább olyan dolgokról, amelyek érdekelhetik, közel áll hozzájuk. Ha lényegtelen a helyszín, akkor mi keltheti fel az érdeklődést? Leginkább a karakterek.

A felállás a következő: Magyarországon élő, magyar nyelvű író magyar olvasóknak személyes sors(ok)ról ír (mivel lényegtelen a helyszín, etnikumi, nemzeti vagy világi sorsról már nem eshet szó). Miért is angol nevű (következésképp brit, amerikai, esetleg ausztrál) szereplők vannak benne? Érdekli ez a magyar olvasót? Ha igen, akkor valószínűleg adott nemzetiségű írók könyvei között fog keresni, nem utolsó sorban olyan történeteket, ahol igenis fontos a helyszín, az adott ország. Ha viszont általános (olyan bonyodalmak jelennek meg, amik simán megjelenhetnek Magyarországon is), akkor adja magát a magyar név. Nem válik idegenné, nem merülnek fel a "miért"-ek.

Tedd fel magadnak a kérdést, miért tetszik jobban a külföldi név? Pontosabban melyik nemzetiségű? Jelent neked valamit az a nemzet? Mert ha igen, akkor érthető, miért róluk akarsz írni, csak hát akkor már a helyszín sem lényegtelen.

2016. szept. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 RoseTyler ***** válasza:
100%

Tök mindegy, hogy az író magyar-e vagy sem, az viszont lényeges kérdés, hogy az adott regény karakterei magyarok-e. Ha igen, akkor kivételes (pl. külföldi felmenők) és extrém (sci-fi, alternatív világ, alternatív Mo. stb.) esetekben rendben van és elfogadható, más esetekben már zavaró.

Ha nem (derül ki, hogy) Magyarországon játszódik a regényed és a szereplők sem egyértelműen magyarok, akkor meg olyan neveket használsz, amilyeneket akarsz. Persze, csak következetesen!

Amúgy az is egy megoldás a problémádra, ha csupa kitalált nevet használsz, amit nem tud senki semmihez kötni.

2016. szept. 9. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Nekem inkább negatív.
2016. szept. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Így, ahogy te elképzeled negatív. Esetleg, ha "nemzetközi forgalmazásra" készítenéd és eleve idegennyelven írnád, így sok író használ külföldi neveket. De csak mert te ezeket szoktad meg, semmi értelme.
2016. szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Engem az zavar, ha az író elképzelt, alternatív világokban (fantasy, sci-fi) létező helyeknek, karaktereknek ad külföldi neveket.


Például egy fantasy könyvben olyan nevek vannak, hogy Blue Wolf, Angel Heart stb.


Ha a cselekmény a valóságban játszódik, nyilván a helyszínnek, nemzetiségnek megfelelő nevet használjon.

2016. szept. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Osztom az előttem szólók véleményét. Alapvetően én is (jobban) szeretem a külföldi neveket, de nem látom, hogy miért kéne ok nélkül használni őket. Nem föltétlenül zavarnának, de nem érteném a funkciójukat.

És meg egy dolog: nem minden ember tud angolul olvasni. Szóval lehet, hogy magukban rosszul ejtik ki a neveket. Én amikor olvastam a Robinson Crusoe-t, magamban teljesen fonetikusan ejtettem a főhős nevét. (Persze itt indokolt volt a névválsztás.)

2016. szept. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%
Én utálom a magyar neveket, mert rohadt bénán hangzanak.
2016. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!