Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit ajánlanátok, mit olvassak?

Blau1999 kérdése:

Mit ajánlanátok, mit olvassak?

Figyelt kérdés
Nagyon befogadó mindenféle könyvre ami hatással van az emberre. Nagyon szeretem a fordulatos, csavaros történeteket amik a felénél az arcomba csapva fordulatot váltanak:D mostanában a kedvenc könyvem a Holtodiglan, hihetetlenül jó volt. De tényleg mindenféle stílusúra kapós vagyok. Mocsoktól kedve Bajnokok reggelijén át Az időutazó feleségéig.

2016. okt. 7. 23:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bánatos k****im emlékezete.

Gabriel García Márquez nobel-díjas író műve.

2016. okt. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nahat, en azt nem birtam elolvasni, pedig szeretem Marquezt. barmi mast tole szivesebben...

a let elviselhetetlen konnyusege is jo (Kundera)

de ezt most csak asszocialtam Marquezrol.

Te miket olvastal eddig, amik tetszettek? Ugy konnyebben tudnek ajanlani...

2016. okt. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát 17 vagyok úgyhogy még csak pár éve olvasok felnőttebbeknek szánt irodalmat de nagyon tetszett

Az alkimista

Harry Potterek

A nagy Gatsby

Izek imak szerelmek

Mocsok

A lany a vonaton

Rejtő Jenő könyvek

MINDEN ami Bukowski

Kurt Vonegutt irásai

Szeretem ha egy konyvben nincsen sok leiras, tajjellemzes:D Viszont nem utasítom el a lassabb könyveket ha van valami mély mondanivalójuk ilyen volt peldaul a Szolit a szorny.

Meg johetnek konnyebb hangulatuak is ha tenyleg szorakoztatoak.

Kerlek ha irtok akkor a konyvcimek melle egy vagy par mondatban le tudnatok irni melle hogy milyen tipusu konyv? Gyors, lassu, izgalmas, rovid, csattanos, erzelmes, mely.... Csak egy rovid jellemzes :)

A kedvenceiteket :)

2017. jan. 9. 14:54
 4/12 anonim válasza:
Cinder és ella -Kelly Oram (nagyon jó könyv , érdekes és van benne sok olyan tanulság , ami akár megváltoztatja a nézőpontodat )
2017. jan. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utánanézek. Várom a további javaslatokat.
2017. jan. 9. 18:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Az alap amit mindenkinek el kell olvasnia:

Tíz kicsi néger


De még ajánlom...

Éles tárgyak

A ​könyvtolvaj

Ecc pecc

A ​szoba

2017. jan. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

(*az előző vagyok 21:18)

Pár szó róluk...

Tíz kicsi néger: az ismert egyik legjobb krimi, nagyon izgalmas és kiszámíthatatlan, és nincs ember a földön aki a végét kitalálná.


Éles tárgyak: Holtodiglan szerző, hasonlóan meggyőző és fordulatos könyve, ugyanolyan bűnös szereplők, és bizarr titkaik...


A ​könyvtolvaj: Ebben inkább az érzelmek dominálnak, szívfacsaró, kicsit történelmes könyv egy kislány életéről és a náci időszakbani kegyetlenségekről és túlélésről szól. A Film is nagyon szép!


Ecc pecc: Az rója érti a dolgát, hisz a műfajban dolgozott hosszú ideig. Ilyen furfangos és izgalmas bűnügyek megoldását segítette. Ez az egyik legkidolgozottabb krimi amit olvastam, a legjobb hogy trilógia, azonnal kiolvastam őket, kétség kívül!


A ​szoba: Ezt ugyan még csak most tervezem olvasni, de a leírás és a megfilmesítés, érdeklődések alapján nem lehet ez sem rossz könyv.

2017. jan. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Evus1999 válasza:

Bűbájtalan

Tükröm, tükröm

Az elcserélt

A fagyos ikrek

Zombi túlélő kézikönyv

Végtelen történet

Sötét elmék

Kaleidoszkóp

Magie az utcalány

2017. jan. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Isaac Asimov: A halhatatlanság halála

Nagyformátumú időutazás, minden kötelező elemével, közepefelé egy kis időutazáselmélettel megtámogatva. Ha vevő vagy az ilyesmire nagyon ajánlom.


Patrick Ness: Kés a zajban (Chaos Walking trilógia)

Bár "young-adult" könyv, szerintem nem épp egy megszokott, újrafelhasznált elemekből épített történet. Típusa miatt megvannak a saját kötöttségei, de képes az egész történeten keresztül egy elég feszes tempót tartania. Egy próbát mindenképp megér, nekem tetszett.


George R. R. Martin: Trónok Harca (A tűz és jég dala)

Manapság a sorozatnak köszönhetően a könyv is elég felkapott lett, lehet be sem kell mutatni. Ha mégis ismeretlen lenne, röviden: Politikai központú fantasy, hatalmas terjedelemmel, alaposan kidolgozott karakterekkel és világgal, ami próbál elszakadni a megszokott fantasy elemektől (még ha a későbbi könyvekben ezekhez részben vissza is tér). Elég hosszan képes ülni a történet, de mikor felpörögnek az események, alig lehet letenni. Előny, ha jó a névmemóriád, és képes vagy észbentartani a viszonyrendszert.

2017. febr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Márciuska ***** válasza:

Látom, tényleg még csak kóstolgatod a könyveket, és kialakulóban az ízlésed. Sok jó könyvet neked! Remélem még nagyon sokat fogsz olvasni! Egy csomó mindent tudnék ajánlani, megpróbálok párat kiragadni.

- Diana Wynne Jones: A vándorló palota, az égi palota, A másik palota (nagyon vicces, bájos, izgalmas fantasy-mese)

- Meg Cabot: Misztikus szerelem (gimiszerelem fantasy-beütéssel, aranyos, izgis) + Meg Cabottól szinte bármi

- Kathryn Stockett: A Segítség (Meg is filmesítették, szép és elgondolkodtató a feketék jogairól)

- Philip Pullman: Az arany iránytű, A titokzatos kés, A borostyán látcső (csavaros, izgalmas, különleges fantasy)

- Jonathan Stroud: Bartimaeus trilógia (alternatív középkor egy nagypofájú öntelt dzsinn kommentálásában, vicces)

- Erin Morgenstern: Éjszakai cirkusz (különleges és rafinált, egy varázslattal működő cirkuszról)

- Erich Kastner: Három ember a hóban, Az eltűnt miniatűr, A repülő osztály, Emil és a detektívek (kedves imádni való kis történetek, utánozhatatlan szelíd humorral)

- Mark Twain: Koldus és királyfi (klasszikus kalandregény a középkori Angliában)

- James Rollins: Káosz (csavaros-rohanós-menekülős kis misztikus beütéssel)

- Szergej Lukjanyenko: Őrség sorozat (alternatív Moszkva a Fény és a Sötét híveinek harcával, nagyon csavaros!) + Lukjanyenko többi könyvét is ajánlom, hatalmas ötletei vannak

- Scott Westerfeld: Leviatán, Behemót, Góliát (két fiatal egy alternatív első világháborúban, ötletes, kalandos)

- Orson Scott Card: Múltfigyelők (ez egy lassúbb tempójú, inkább elgondolkodtató könyv, de nagyon sokat ad, amin el lehet töprengeni - az időutazás lehetőségeivel és következményeivel)

2017. febr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!