Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnatok ajanlani olyan...

Tudnatok ajanlani olyan fantasy konyveket, amelyben . (? )

Figyelt kérdés

- Nincsenek bu**k, es bisex foszereplok (undorito h errol kelljen olvasni folyamatosan),

- normalis ferfiak a foszereplok,

- a nok nem kemenykednek, mintha erosebbek lenne el egy ferfinal. Megmaradnak a gyengebb nemnek, ahova valojaban tartoznak.


Tehat minden ember a normalis, tobbtizezer eves evolucionak megfeleloen kialakult szerepet tolti be.


Mert nem szeretnek meg egy konyvet felredobni, vagy undorodva, unszimpatikus hosokkel vegigolvasni.



Nagyon szepen koszonom, ha valaki talal nekem ilyeneket.

Pl hangakitaly, Az ej trilogiaja.



2016. dec. 27. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha fantasyt akarsz olvasni, vedd le bármelyiket. Viszont a fenti előítéletességedet egyik író sem pártolja, mert azok, akiknek egyáltalán a kiadóba kerül a könyvük, vannak olyan értelmesek, hogy elfogadják a homoszexuálisakat, és felfogják, hogy a nemek egyenlőek. Az meg a te bajod, ha félredobod a könyvet és nem tudod felfedezni a valódi értékét.


Egyébként ha jól emlékszem, a Hobbitban (JRR Tolkien) nem szerepelnek nők. Sem homoszexuálisok, sem biszexuálisok.


21/L

2016. dec. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Erősen kevered a dolgokat.

Van a misztikus-romantika, ahol fantasztikus környezetben kiscsajok rohangálnak, és ebben szerepelnek meleg és biszex szereplők.


A fantasy sok-sok területén egyáltalán nincsenek ilyen szereplők, nem ez a jellemző.

Nem tudom, hogy fiú vagy lány vagy-e.

Ha lány, olvasd el az Apa, randizhatok egy lovaggal? könyvet, ott a lovagok nagyon hősiesek és lovagszerűek.

Ha fiú vagy, akkor Abercrombie könyvei, vagy Gemmel be fog jönni.

2016. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Mojjo ***** válasza:
100%
@2: ne hülyéskedj, nyílván pasi a kérdező. De nem üti meg azt a szintet a kérdés, hogy választ is kapjon. Az #1-essel teljesen egyetértek.
2016. dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A Bibliát próbáltad már? Az a legősibb Fantasy.
2016. dec. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

1-es: "Azok, akiknek egyáltalán eljut a kiadóig a könyvük"... pontosan: a kiadók határozzák meg a kínálatot. És most nagyon nyomják ezt a homoszexualitás témát, de én nem szeretnék ilyenekről olvasni egy 600 oldalas könyvben, ugyanis ez nem normális. Ha mindenki b*zi lenne, kihalna az emberiség. Az a minimális létszám, aki él a világon, egyáltalán nem zavar. De olvasni nem akarok róluk.

Amúgy van homoszexuális ismerősöm, munkatársam, ő sem tolja az orrom alá, hogy milyen a szexuális élete. Nincs is vele semmi bajom.

A nemek között pedig vannak erőkülönbségek: Az átlagférfi az fizikailag erősebb, az átlagnő pedig gyengébb és így van ez évtízezredek óta. Bármely könyv, vagy film mást akar lenyomni a torkunkon 50 éve, hazudik. Félreértesz, szeretem, ha van női szereplő egy könyvben, de ne egy akció-fantasy-western regényben legyen főszereplő, aki mindenkit sz*rrá ver.



3-as, mért is nem? Azért mert hetero vagyok, és nem szeretnék homo-, és bisexuális képzelgésekről, szexualitásról olvasni egy fantasy-regényben?


2-es, sajnos Abercrombie-t dobtam félre, ugyanis szerintem egy western-fantasy könyv főszereplője ne egy nő legyen. Maradjanak csak meg az akcióregényekben a férfiak a főszereplők. (Vérvörös vidék, pedig tökre vártam, hogy elkezdhessem. Az előzményekről nem tudtam).


És tényleg nem szeretném megbántani a homoszexuálisokat, bisexuálisokat, sem pedig a nőket.

De minden maradjon meg a helyén.

2016. dec. 28. 17:49
 6/15 A kérdező kommentje:
Viszont ez a David Gemmel jónak tűnik! A Rigante - ciklust ajánljátok a fenti szempontokat figyelembe véve?
2016. dec. 28. 18:07
 7/15 anonim válasza:

A nézeteidhez inkább nem fűzök semmit, viszont még ezekhez is tudok ajánlani könyveket...

Nézegesd a fumax kiadót, rengeteg jó fantasy van, személyes kedvencem Mark Lawrence Széthullott birodalom c. trilógiája, most a Karmazsin hadjáratba fogok belekezdeni, az is jónak tűnik.

A könyvmolyképző kiadó hard selectionéből szintúgy válogathatsz, remek könyvek vannak ott is. (Peter V. Brett Démon-ciklusa nagyon jó, habár az egyik főbb szereplője nő)

2016. dec. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 RoseTyler ***** válasza:
Off: Nem értem, hogy pont fantasy esetén, hogyan jut eszedbe kritizálni olyasmit, hogy egy női karakter felülmúlja fizikai erőben a férfiakat... Hahó, fantasyről beszélünk! Akár szerepet is cserélhet a két nem. És például a mágia kinek a kiváltsága szerinted? :D Ajj...
2016. dec. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tévedsz, a kiadók az eladhatóságot nézik. És minden könyvet eladnak, ami jó, legyen benne akár homo akár hetero, akár férfi akár női főszereplő. Nem ebből a szempontból nézik. Higgy nekem, nem egy kiadóban dolgozó ismerősöm van.
2016. dec. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Rendben van. Nem vitatkozni jottem ide, mindenki magaban intezze el, h neki mi tartozik az elfogadhato kategoriaba.

Az ajanlasokat koszonom annak, aki irt. Varnek meg tovabbiakat.

2016. dec. 29. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!