Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnatok ajanlani olyan...

Tudnatok ajanlani olyan fantasy konyveket, amelyben . (? )

Figyelt kérdés

- Nincsenek bu**k, es bisex foszereplok (undorito h errol kelljen olvasni folyamatosan),

- normalis ferfiak a foszereplok,

- a nok nem kemenykednek, mintha erosebbek lenne el egy ferfinal. Megmaradnak a gyengebb nemnek, ahova valojaban tartoznak.


Tehat minden ember a normalis, tobbtizezer eves evolucionak megfeleloen kialakult szerepet tolti be.


Mert nem szeretnek meg egy konyvet felredobni, vagy undorodva, unszimpatikus hosokkel vegigolvasni.



Nagyon szepen koszonom, ha valaki talal nekem ilyeneket.

Pl hangakitaly, Az ej trilogiaja.



2016. dec. 27. 17:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Abercrombie-tól az Első törvény trilógiát olvasd el, sokkal jobb


A vérvörös nekem sem tetszett, pedig elég nagy "Grimdark" fan vagyok.


Ja, éamúgy, nőnemű vagyok és kikérem magamnak, kedves korábbi hozzászóló.:D

2016. dec. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Márciuska ***** válasza:

- Dan Wells: Partials trilógia

- Cornelia Funke: Bűvölet

- Amanda Stevens: Sírkertek királynője trilógia

- Erin Morgenstern: Éjszakai cirkusz

- Catherine Fisher: Incarceron, Sapphique

- Ottfried Preussler: Krabat a fekete malomban

- Elizabeth Goudge: Holdhercegnő

- Jessica Day George: Éjféli bál

- Jeanne DuPrau: Szikraváros

- Mikó Csaba: Tükörváros titka

- Silvana de Mari: Az utolsó tünde sorozat (4 rész)

- Ursula K. LeGuin Szigetvilág könyvei

- Jonathan Stroud: Bartimeus sorozat

Remélem megfelelnek. Olyat nemigen tudok, ahol a nők nem csinálnak semmit, csak sikítoznak és kétségbeesve várják, hogy a hős férfi megmentse őket, de amiket felsoroltam, azok egyike sem túltengős, legalábbis az én megítélésem szerint. :)

2017. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnézem őket molyon.

Azzal egyáltalán nincs bajom, ha a nő is besegít a férfinek a csihi-puhiba, de azt már nem szeretem, ha egyedül ő veri szét a férfiakat, és az ilyen írók általában a férfiakat megalázó helyzetbe teszik, és puhánynak állítják be, míg a nő minden téren úgy viselkedik, mint 20-30 éve még egy férfi...

2017. jan. 2. 14:15
 14/15 A kérdező kommentje:

Egyébként van egy eladó DINOSZAURUSZ-URAK könyvem, 2500 Ft-ért.

160. oldalig olvastam, de sajnos folyton visszatérnek a b**ik és a bisex férfiak, leszbikus nők a főszerepbe, és én nem tartom ezt helyénvalónak.

Szerintem egy igazi férfi nem mond olyat leendő szerelmének, hogy egy másik férfi milyen szép, de meg sem közelíti a hölgy szépségét. MÉG JÓ! Ez a mondat egyrészt bántó egy igazi hölgynek, másrészt meg röhejes egy féri szájából egy nőnek. De mintha mi sem lenne természetesebb, a hölgy folytatja a beszélgetést...


Az itt hozzászólók többségének ez be fog jönni szerintem, de könyvcserében is benne vagyok, bármilyen - a fenti kategóriákba beleférő - fantasy, vagy sci-fi könyvre elcserélem, Budapesten.

2017. jan. 2. 14:21
 15/15 Márciuska ***** válasza:

Nna még pár, ami beugrott, nézz utánuk, hátha bejön valamelyik:

- Raymond E. Feist Résháború sorozata - A tanítvány,A mester, Ezüsttövis, Sethanon alkonya (egy jóval nagyobb ciklus része, de én csak ezeket olvastam)

- Philip Pullman: Lyra trilógia - Az arany iránytű, A titokzatos kés, A borostyán látcső

- Neil Gaiman: Csillagpor

2017. jan. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!