Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Fantasy regényt kezdtem el...

Fantasy regényt kezdtem el írni. Nektek tetszik az ötlet? Építő kritikákat is várok!

Figyelt kérdés

Arról szólna, hogy a mágusok birodalma szomszédságában élnek az emberek, akik nem szívlelik, hogy egy ilyen erős ország található a szomszédban. Titokban elkezdenek szövetséget kötni különböző népekkel, hogy elfoglalják a földjüket, és kiírtsák a mágiát, ezzel egyenlőséget teremtve. Először a határközeli falvakat és városokat kezdik elfoglalni, később eljutnak egészen a fővárosig. Aki csak teheti, elmenekül. A király rábízza a hat éves fiát a királyi főtanácsadóra, hogy meneküljenek el a birodalomból. Mikor elérnek a határig, a tanácsadó elveszi a herceg emlékeit. A főtanácsadó és családja befogadják a fiút, és boldogan élnek külföldön. A fiú felnő, és egyre jobban kimutatkozik rendkívüli ereje. (Nem szándékosan) sikerül valamennyire megtörnie az emléktörlő bűbájt, így a főtanácsos kénytelen visszaadni az emlékeit.Beugranak neki a képek az apjáról, az anyjáról és a királyságról. Az ostromra is visszaemlékszik. Tudja, hogy ő a herceg, és neki kell visszavezetnie a külföldön bújdosó máguscsaládokat a hazájukba.Mivel dühös a nevelőszüleire és a mostohatestvéreire, ezért egyedül indul útnak. Nem jut el messzire, mikor utoléri a főtanácsos és a mostohatestvérei, hogy segítsenek neki.Járják a birodalmakat, de a mágusok félnek visszatérni ezért nem csatlakoznak hozzájuk. Próbálnak sereget szervezni, de nem hisznek a fiúnak, hogy ő a herceg, meg amúgy sem lehet sok tapasztalata ilyen téren. Az egyik kocsma-fogadóban ahol megszállnak megint kimutatkozik a rendkívüli ereje. Az ott megszálló mágusok hisznek nekik és elidulnak sereget toborozni. Elérnek egy határközeli faluhoz, ahol állítólag találkozniuk kellett volna. Az ígért sereg nem volt ott. A saját 100 fős seregükkel megrohamozzák a fővárost. Akciójuk kudarcba fullad, mivel kihallgatták őket, és készültek az ostromra. A mostani királynő elé vezetik őket. Mennydörgés jelzi a sereg közeledtét. Kitör a nagy háború...


Persze nem csak a végén lesznek csaták... Nyugodtan írjátok meg, hogy hogy tetszett



2016. dec. 27. 17:21
1 2 3
 1/23 Szimeon ***** válasza:
17%
Nézd. Több dolog is van. Egyrészt nem okos dolog ország-világnak elkotyogni, hogy miről szól majd a regényed. Lehetnek ötlettolvajok. Másrészt egy kicsit motívumaiban emlékeztet a Potter Harryra. Ettől függetlenül ha jól megírod, biztos szuper lesz - ezt úgy mondom, hogy én nem vagyok rajongója a fantáziaregényeknek.
2016. dec. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%

Egy kissé érthetetlen. Melyik király bízza rá a Fiat a főtanácsadójára?


Egy kis építő jellegű kritika:

Tegyél bele mellékszereplőket! Hogy szonesitsd a sztorit. A nevek misztikusak legyenek (márhogy a mágusoké). Lehetne benne egy kis csipetnyi romantika, meg dráma.


De nekem tetszik az ötlet! 😉

2016. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
3%
Kosz az ötletet! Megírom ezt a konyvet helyetted! 😈💉
2016. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az építést! Csomó mellékszereplő van, de róluk most nem beszéltem...:) És azért bízza rá, mivel

1) A királynak védenie kellett a népet, de a fiát nem hagyhatta (milyen király aki lelép egy háborúnál és hagyja elesni a népet

2)Elterelte a figyelmet, amíg ők elmenekülnek.

És az utolsó válaszoló... Kaptál egy vázlatos sztorit... Ezzel sokra mész? Sajnálom, hogy nincs saját fantáziád... :)

2016. dec. 27. 17:39
 5/23 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. De melyik király adja a Fiat a fotanacsadojanak??????
2016. dec. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A mágusok királya. Mivel az emberek (akik titokban félnek a mágiától) megtámadják a mágusok birodalmát, ezért kellett menekülniük.
2016. dec. 27. 17:56
 7/23 anonim ***** válasza:
Oh 😉 Es mi történik a királlyal?
2016. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
A királyt elfogják. Ha megölnék, akkor az nem mutatna olyan jó példát, ezért inkább elveszik a varázserejét és kiláncolják egy oszlophoz a főváros főterén.
2016. dec. 27. 20:19
 9/23 Szimeon ***** válasza:
0%
Legyenek benne raksaszák! Az sose árt.
2016. dec. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Az meg mi?
2016. dec. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!