Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok véleményt erről a...

Mondanátok véleményt erről a részletről?

Figyelt kérdés

Kinyitotam a szemem és mindenhol fehérséget láttam. Egy szobában voltam, a falak fehérek voltak, az én ágyamon kívűl még három másik állt a szobában, de egyiken sem fekudt senki. Ahogy felültem élesen szúrni kezdett a fejem. Egy korházi szobában voltam, a rózsaszín pizsomám volt rajtam.

Kinyilt az ajtó és egy ápolónő lépett be rajt.

- Látom felébrettel Petronella. Hogy érzed magad?- kérdezte mosolyogva.

- A fejem szúr egy kicsit.- mondtam, és most jöttem csak rá nem emlékszem. Semmire nem emlékszem.

-Az teljesen normális most, nem émelyegsz?- odasétált az éjeli szekrényemhez és vizett töltött a paharamba a mellete álló kancsóból.

-Nem. Hogy kerültem ide? Semmire sem emlékszem.- vallottam be.

- Elestél és csúnyán beverted a fejed. Nem emlékszel semmire?- kérdezte kedvesen és ideült mellén az ágyra.

- Nem. Még a nevemre sem. - mondtam halkan.

- Hát a neved Horváth Petronella. Egy nevelőotthonban nőtél fel. A szüleid már egeszen pici korodban meghaltak egy autő balesetben. Egy cirkusz dinasztia akart örökbefogadni.

- Szóval cirkuszba kell költöznöm?- nem tudom ehez mit szoljak, hisz ara sem emlékszem, hogy voltam-e cirkuszba egyáltalán.

-Igen ugy nézki, de nem félj jó helyed lesz ott.- probált megnyugtatni.

- De ennek mi érrelme van? Milyért nem egy kisbabát fogadnak örökbe helyettem?- ez igy értelmetlen.

- Nem tudom, de azt tudom, hogy van egy anyi idős fiúk mint te és egy kissebb lányuk.- na jó ennek igy föleg nincs értelme.



2017. jan. 15. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Figyelj a helyesírásra.

Ennyi részlettől nem kaptam kedvet az olvasásra.

2017. jan. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok a helyesírási hiba, elgépelés, erre mindenképp figyelj oda. A párbeszédszerkesztés nem megfelelő, ennek külön szabályai vannak (formailag), amiket nem ismersz. Ezeknek utána tudsz nézni, ha komolyan gondolod az írást, vagy megkérhetsz valakit, hogy olvassa át neked. (Vannak amatőr lektorok, "béták", akik tudnak segíteni, keresgélj az interneten, írói fórumokon.)


A történet túl gyors, az információk nagyon gyorsan zúdulnak az olvasóra. A "cirkusz dinasztia" megfogalmazás valóban nem túl szerencsés, valószínűleg tényleg elég fiatal lehetsz, de ez nem baj :) Az írás egy bizonyos szintig olyan készség, ami tanulható, fejleszthető. Ha tényleg érdekel, akkor fektess bele energiát, lehet ez még jobb is! :)

2017. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de inkább rajzoljál. Ennek az irománynak köze nincs az irodalomhoz, és ahogy elnézem, ez nem is fog akkorát változni, hogy érdemes legyen ebbe energiát fektetned.
2017. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nem árt ezzel senkinek, valószínűleg fiatal. Ha szereti csinálni, hadd tegye. Simán fejlődhet benne, ha fordít rá energiát, felesleges letörni a lelkesedését. Sejtem, hogy nem bántásból írtad, én sem abból teszem, de szerintem nem jó hozzáállás az, hogy "hagyd abba". Ha szereti, élvezi, legyen kitartó és kész.

2017. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég klises amneziaval kezdeni

Ha azt mondja, nem emlékszik semmire, megvizsgalna egy orvos, nem elmondanak élete sokkoló forduló pontjait

"Milyert" nem tanítanak helyesírást az iskolában? Ebből nem az jön le, hogy szoktál olvasni.

Ez az egész bugyuta és hanyag. Ne folytasd, olvass el helyette pár könyvet.

2017. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

" Ha szereti, élvezi, legyen kitartó és kész."

Nem jó hozzáállás. Azt kéne erőltetni, amiben jó (lesz). Az élet nem annyira végeláthatatlan, mint ahogy azt fiatalon látod. Kár elpazarolni az időt olyanra, ami sehova sem vezet.

2017. jan. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Kár elpazarolni az időt olyanra, ami sehova sem vezet."


Alapvetően igazat is tudnék adni neked, de itt főleg hobbiról van szó, nem élete munkájáról. Ha szereti, élvezi, örömet ad neki, foglalkozzon vele.


De ez a szép abban, hogy különbözőek az emberek :) Majd a kérdező eldönti, mihez kezd.

2017. jan. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!