Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan lehetne elkezdeni egy...

Hogyan lehetne elkezdeni egy könyvet?

Figyelt kérdés

Megvan már minden a történetben szereplő karakterek részletes kidolgozása, a helyszín, az események, a tőrténet fő szála, szóval már mindet kidolgoztam ès már nagyon szeretnék írni, de egyszerűen nem tudom hogyan kezdjem el, novellákat már irtam ès ott sose volt gondom a kezdettel, de most egy regènybe szeretnék bele kezdeni ès minden kezdès amit írtam eddig nagyon gáznak vèlem és tuti hogy nem olvasnám el mint olvasó, kaptam már olyan tanácsot hogy irjam úgy meg az elejét ahogy sikerül még ha gáznak is érzem aztán majd utólag javítom ki, de bem igazán tudom hogy ez mennyire müködhet...

A történetet E/1 ben írom.



2017. febr. 28. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Én azt szeretem legjobban, ha a napszak és időjárás leírásával kezdődik egy könyv és csak a 2-3dik bekezdéstől tér rá valamely szereplőre...

Szóval ha előbb kapok egy világot, amibe beleilleszthetem a szereplőket.

2017. febr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2017. febr. 28. 10:41
 3/8 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Nem biztos, hogy a felvezetés a jó megoldás, kezdheted egyből akcióval is, később lelassíthatsz. Ha úgy indul a történet, hogy valaki felkel egy reggel, elkészülődik, beül a kocsijába és fél óra múlva nekimegy a falnak, indulhat a történet azzal, hogy nekimegy a falnak. Csattanás, roncsok, aztán később visszatérhetsz a korábban történtekre. Ha fontos egyáltalán. Kezdd a közepén, egy olyan jelenettel, amit már le tudsz írni, haladhatsz visszafelé, elmondhatod, hogyan jutott el a főhős idáig. Az E/1-et pedig gondold át, mert így be leszel zárva a főhős testébe és nem nagyon ábrázolhatsz semmit azon kívül, amit ő megtapasztal, márpedig egyetlen főhős sem láthat mindent.

2017. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj valami konkrét eseménnyel, helyzettel, esetleg párbeszéddel, aztán szépen fokozatosan felvezeted, hogy konkrétan miről is van szó, és ki, kicsoda.
2017. febr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

E/1... vigyázz, mert idegesítő, ha a karaktered minden gondolatát leírod (sokan elkövetik ezt a hibát), könnyen háttérbe szorulhatnak más, fontosabb dolgok.


Az pedig, hogy mivel kezdd, rájtad áll, én egy akcióval indítottam, ami a másik világban történt, és csak utána tértem át a földi vonatkozásra, ott viszont a főhősnőm került egyből középpontba.

De ez már régi sztori, sosem lett kész, de egyre inkább úgy érzem, nekifogok ismét, hátha most sikerül befejeznem :)

2017. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sok sikert hozzá!

Azért E/1-ben írok mert szinte mindig úgy írtam. Amiket E/3-ban írtam azok sokkal gyengébbek voltak.

2017. márc. 1. 18:07
 7/8 Markobardos válasza:

Hú, én is nagyon szeretnék könyvet írni :P

Ahogy már mondták, én is az időket, időjárást teszem első helyre, de ügyelni kell rá, hogy ne évszámmal kezd mert az nem néz ki jól, pláne ha iniciálét is szeretnél

aztán ha ez megvan, írd körül a helyszínt, pl a felkelő nap első sugarai bevilágítanak a kicsiny szoba nagy ablakain át, megvilágítva vele a szobában lévő ágyon alvó kislányt stb.

Utána ki szoktam térni a karakter érzelmi állapotára, mielőtt megtudnánk, hogy néz ki, vagy hogy hívják.

De az sem rossz, ha nem mindjárt a főhős kezdi a párbeszédet, pl egy repülőn kezdődik. körbeírod a dolgokat, majd a (pl) másodpilóta kezd beszélni, mondjuk engedélyt kér a leszállásra.

:)

2017. márc. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én van, hogy a szereplő számára igaz, általános igazságokkal kezdem, tehát, gondolatokkal, és utána jelzem, mi is történik, miközben ezen gondolkozik, aztán belecsapok a közepébe, kezdődhet az akció:


[link]


Itt is gondolatokkal indítok, aggodalmakkal, stb.:


[link]


Ebben a történetben fontos szerepet játszik egy mese, és azzal a képpel indítok, hogy a múltban ezt olvassák fel az egyik szereplőnek. Ez egy jóslat, a második oldalon már folytatom is azzal, hogy az adott dolog megtörténik:


[link] (angol)


Itt, fontos momentum, hogy a férfit megtámadják, és megfenyegetik... innen indul minden, tehát, úgy kezdem, hogy milyen hideg van, hogy esik, hogy tépi a szél a fákat, és mindez hogy néz ki a földről, ahol a főszereplő fekszik, miután jól fejbe vágták:


[link] (angol)


Itt meg konkrétan leírom, milyen érzés volt a nőnek belemerülnie a forró vízbe...


[link] (angol)


Így egyszerűbb, mint regényt írnom válaszként. Nagyon messze vagyok a profitól, lelkes amatőr vagyok, de hátha ötletet ad valamelyik indításom. :)

2017. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!