Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik regényt olvasnátok el...

Melyik regényt olvasnátok el legszívesebben? Melyikkel lenne érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Nos már régóta terveztem, hogy írok egy regényt, és már el is kezdtem. A "probléma" csak az, hogy más történetek is keringenek a fejemben, amelyeket szintén papírra lehetne vetni, már csak szórakozás végett is. Persze sosem lehet tudni... Rövid szinopszisokat írok, amelyek úgy-ahogy összefoglalják a sztorit.


1) Félig-meddig testvérek különleges képességekre tesznek szert. A fiatalok még az egyetemre járnak, és úgy döntenek, nem beszélnek róla senkinek, és csakis a saját hasznukra fordítják majd az új képességeket. Azonban előbb-utóbb morális dilemmába ütköznek. Semmi szuperhősösdi, jóval reálisabb sztorit képzelek el.


2) A történet egy fantáziavilágban játszódik, amely finom egyvelege a klasszikus mítoszvilágnak és az űrfantasy-nek. A női főhős tojásból pattant ki, képes átváltozni, és egy keserves szerelem üldözi, amelynek köszönhetően egy háború is kezdetét veszi. Ennél sok minden ki van már találva: A szereplők egyedi kinézete, az eredettörténetük, a hatalmi és társadalmi viszonyok is.


3) Szintén fantasy világ, csak teljesen más. Családviszály egy olyan korban, amelyben épp társadalmi átalakulás megy végbe. Szóval olyan alaphelyzetre kell gondolni, mint a Csehov Cseresznyéskertjében, csak itt a központban egy házasság áll. Tulajdonképpen ezt megálmodta, tehát a történet eleje itt van a fejemben.


4) Két generációs családtörténet, amelyben két, egykor szerelmes nő újra egymásra talál a válás után, s úgy döntenek, hogy együtt nevelik fel a gyermekeiket.


5) Ennek a történetnek a főszereplője egy drogos senki. Hogy megmeneküljön üldözői elől, más bőrébe bújik. Egy olyan családhoz menekül, melytől az eredeti személy kisgyerekként került el. De álmában sem gondolta volna, hogy ez rosszabb lesz, mint a halál.



2017. márc. 31. 09:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Igen, de fantasy románc lehet olyan is, mint a Csillagpor, meg lehet olyan is, mint az Alkonyat. Én a magam részéről arra a típusra szavazok, mint a Csillagpor, hogy jelen van benne a szerelem, és szép szerelem, de nem csak át nyálba.
2017. ápr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Így már értem. Tulajdonképpen a szerelem csak mozgatórúgó lenne, semmi nyáladzás. :)
2017. ápr. 1. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!