Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok egy ilyen történe...

Elolvasnátok egy ilyen történetet amatőr író tollából?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a főszereplő lány/nő kitalálna magának egy listát. Persze, nem ilyen tipikus bakancslistát, mindent egy kicsit még extrábbra tervezne, közben esetleg járná a világot. Most nem tudom így kifejteni, mindent nem is akarok elmesélni. :)

Arra, hogy amatőr író vagyok nem csak úgy kell gondolni, hogy temérdek helyesírási hibával lezavarok egy történetet és egy gimiből indulva a kórház ajtajáig jutok, mert a főszereplő terhes lett.. Na jó, a szarkazmust most arrébb rakom. (Akinek nem inge..!) Van egy kis tapasztalatom írással kapcsolatban, szeretem ezt csinálni, és már látta "értő" szem is néhány karcolatomat, így talán azt állíthatom, hogy jók is.(?) Sajnos eléggé bizonytalan vagyok, nem szeretem másoknak megmutatni, de gondoltam megkérdezem, hogy érdekelne-e ilyenu titeket. Bárkit. /Már van egy blogom, de oda csak mindenféle szösszenetet rakok (és tervezek több fejezetet is majd, de ennek külön blogot csinálnék) Köszönöm, ha időt szánsz rám!



2017. ápr. 18. 10:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Szia, először is, szeretném megköszönni, hogy alaposan kifejtetted a véleményedet és nemcsak annyit mondtál, hogy "jó/elmegy/rossz".

Bevallom, hogy este, későn olyan 11-12 körül nem tűnt fel minden hiba, pedig például nagy helyesírásnáci vagyok, tehát ez a "sercegeT" nagyon fáj.

Úgy hiszem, a zug ("a rakás egy a szekrény[nek] valamely rejtélyes zugából előhúzott bőröndben landolt. ") nem jelent sarkot. Lehetséges, hogy esetleg nálunk (mármint Magyarország más részein) másképp használják. Ezt úgy értettem, hogy egy szekrény(nek) egy zugából szerzett bőrönd. Máskor talán úgy használom egyszerűen, hogy "Ez mind egy bőröndbe került". Bár szerintem ez igazából az írók stílusától függ. (Mindenki olvasott már egészen összetett négy soros mondatot.)

Elővette a telefonját, tudod, "nyomkodni", mintha épp nem egy sorsdöntő tettre készülne, azaz nem akarna elutazni.

Nem, nem megy Londonba és Oxfordba is, viszont Bilbury-ba igen és oda nem megy közvetlenül gépjárat. Ez egy létező falucska mellesleg.

Az ezen()felül: Mindkét formája helyes, én ennek megfelelően írtam, most átgondolvs lehet helytelenül, most nem fogok magyarázkodni. "A kifejezést egybeírjuk, ha jelentése: ’(határozószóként) ezenkívül’ (jelentésváltozás van)."

Miért nem rakhatta rá a telefont? Ezt nem értem. Nem szó szerint fogta és rárakta a fejére. :)

Remélem, (hogy).. Azaz kell utána vessző.

 Nem igazán nyerte el a tetszésemet a prológus szó, bár ez részlet kérdés.

Igazság szerint nem a profilomon található mottóból származik az ötlet. Vagy ezt hogy érted?

Szándékosan nem akartam azonnal lelőni a galambot, lehetséges, hogy rosszul döntöttem. Ilyen az írás stílusom, belevezetem az olvasót, de nem biztos, hogy kifejtem. Sejtetek. Sajnálom, ha ez így jött át.

Azért itt megköszönöm a dicséretet is!

Nekem ezzel nem a visszavágás volt a célom, egyszerűen volt, amit muszáj volt kiegészítenem. Úgy gondolom, a saját stíluson nehezen lehet változtatni, sőt az akarás kérdése is. Igen, szoktam ilyen szavakat használni az életben is, persze nem folyamatos szövegben. Úgy gondolom, ha úgy írnék ahogy beszélek/ünk az nem lenne igényes. Nem akarok célozni más elhanyagolt irományra, de például azok úgy vannak megfogalmazva, az élvezhetőség nulla.

Köszönöm, neked is sok sikert az íráshoz!

2017. ápr. 23. 10:06
 12/13 RoseTyler ***** válasza:
73%

Bevallom, a történet nem érdekel, engem csak a fantasy meg a sci-fi köt le, de azért meglestem, mit alkottál eddig.


Építő jellegű kritikaként fogadd, hogy rövidítsd és egyszerűsítsd a mondataidat! Túl hosszúak és nehéz kibogozni őket. Meg azt sose téveszd szem elől, hogy az olvasóid nem tudják előre, hogy mit akarsz írni! Te tudod (valamennyire), így azt is tudod, hogy hol mire készülj a mondaton belül. Mi viszont nem tudjuk. És megakaszt az olvasásban, ha újra kell kezdeni adott mondatot az elejétől, hogy értelmezni tudjuk. Én is írok és bizony esem olykor/gyakran hasonló hibába. Azonban az első visszaolvasásnál rögtön bontom is szét az ilyeneket, és sokszor úgy fogalmazom át, hogy egy mondatból akár három-négy is lesz.


Gondolom, aránylag fiatal vagy még. Ezt a következtetést a szóhasználatodból merem levonni. Igyekszel változatosan fogalmazni, de nem minden helyen a megfelelő/odaillő kifejezést használod, kicsit gyakorlatlannak tűnsz.

Írj sokat, és nyugodtan egyszerűsíts a stílusodon! Idővel és több tapasztalattal a hátad mögött már könnyedén menni fog az, amire most is törekszel. Siettetni viszont nem érdemes.

2017. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
61%
Én elolvasnám, tetszik a stílusod, a gimiből a korház ajtajáig mondattal már meggyőztél:D
2017. ápr. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!