Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vajon a kiadók bevállalnák...

Vajon a kiadók bevállalnák egy kezdő író sorozatát?

Figyelt kérdés
Én már nagyon régóta foglalkozom írással, most 21 vagyok és épp befejezem az első komolyabb művem, ami egy fantasy sorozat. Szerintetek van rá esély hogy elsőre kiadnak egy ilyet vagy meg se néznék? Több pályázatot néztem már, csak kíváncsi vagyok miért mondja mindenki hogy olyan nehéz kiadatni, mikor sokszor a könyvesboltok is tele vannak sablonos sztorikkal.

2017. júl. 22. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
4%
Csak azok a sablonok amerikai íróktól származnak, ott meg több ember veszi, így akármennyire rossz és klisés, akkor is bestseller lesz és aztán ezt rányomtatva + az amcsi név miatt rögtön többen veszik itthon is...mint mondjuk ugyanazt a sztorit, ha magyar írta volna.
2017. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
A pályázatok elég jó lehetőségek. Például az Aranymosáson nyugodtan indulhatnál, és ha megnyered, a Könyvmolyképző kiadja. De ha nem akarsz pályázattal kiadni egy könyvet, akkor jó sok kiadónak küldd el a kéziratot. Hidd el, az is haladás, ha arra veszik a fáradságot, hogy nemet mondanak. Ajánlom Cassy Blacksmith blogját (magyar), ott egy rakás praktikát meg tudnivalót találsz az írástechnikáról, a kiadás körülményeiről, meg hasonló dolgokról.
2017. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, épp egy ilyet kerestem :)
2017. júl. 24. 09:54
 4/5 anonim ***** válasza:
#1 hát mondjuk én nem sok olyan embert ismerek, aki az "amcsi név" miatt veszi meg a könyveket, mintsem nézné a tartalmat, de biztos :D
2017. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden már kiadott könyvvel rendelkező író volt kezdő. :) Próbálkozni kell. Ha olyan a történet, és jól is van megírva, akkor egyszer sikerülni fog.
2017. júl. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!