Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik az első regényem,...

Hogy tetszik az első regényem, első fejezete?

Figyelt kérdés

Egy legenda, a smaragd királyságból

1.Fejezet(részlet)


A néma, sötét, szürkületben, a kastély lőréses ablakaira, vadul, záporoztak az esőcseppek. Ez a domb tetőre épített, bevehetetlennek vélt, erőd, biztosított oly gyakran, védelmet, az alatta elterülő falvak lakói számára.


Egészen távolról, városokon kívül, erdőkön és mezőkön túl, ki kör vonalozódott a fellegvár formája. Méltóságteljesen emelkedve a táj fölé, félelemmel vegyes, áhítattal töltve el, az arra járók szívét.

Most mégis, a szellő, játszi könnyedséggel hatolt át, az ódon kőbástyán, mint, ha csak gúnyolódni akarna, eme több évszázados, büszke várral.

Süvöltve, tört át a szél a falon, hideg nyugtalanságot hozva, a teremben suttogó, alakok számára.


Szomorú nyikorgással tárult ki, a vaskos fa ajtó, mögüle egy gondterhelt, szakállas, férfi lépett elő, remegő kézzel a jegyzetei közé temetve arcát.


-Milyen, súlyos az állapota?-szegezte, hozzá a kérdést, egy határozott hang a tömegből.


A kérdező Lorenzo bíboros volt. Egy hat láb magas, erős felépítésű, negyvenes évei végén járó férfi. Erejének, rangjának és a királyságban betöltött bizalmi pozíciójának hála, nagy tiszteletnek örvendett az udvarban.


-Most már, nem tehetek érte semmit, a király meg fog halni. A kór, mely családját is sújtotta, bármi legyen az, végül ő magát is elérte.


-Mennyi, ideje van még hátra?-kérdezte a bíboros, miközben szórakozottan babrált, a nyakán lógó kereszttel.


-Egy vagy két nap, csak az Úr a megmondhatója, az ő kezében van. Ha gondolja eminenciás uram feladhatja neki az utolsó kenetet.


A hallottak, nehéz súlyként telepedett a csarnokban lévőkre. A szobán nyomasztó csend lett úrrá, melyet csak a kandallóban lévő parázs sziszegése, és az esőcseppek kérlelhetetlen kopogása tört meg.


- Egy év sem telt bele, és elment, a királyné, a trónörökös és most ő is. Üvöltötte, magából kikelve, a jelenlévőknek, Havasföld hercege.

- Nemesek kik az uralkodó ellen voltak, ki fogják használni az alkalmat. Fel kell készülnünk,minden eshetőségre.

-Gondoskodnunk, kell az utódlásról, értesítenünk kell a korona herceget, mihamarabb, a kialakult helyzetről.


-A király fivére, kíséretével együtt, úton van, napokkal ezelőtt levélben értesítettem,bátyja romló állapotáról. Igazából bármikor megérkezhet.-szólt higgadtan Lorenzo az egybegyűlteknek.



Pislákoló fáklyák fénye, félhomályba burkolta a jelenlévőket, arcukon helyeslő bólintás futott végig, a bíboros szavaira.


-Ezek aljas gyilkosságok, merénylet a korona ellen, nem maradhatnak megtorlatlanul.- a társaság egy fiatal tagjának, ingerült bekiabálásai, törték meg a szoba csendjét.

-Mondja,tisztelt Grófom, mégis kin szeretne bosszút állni, a sorson?-a már lenyugodott, IV.Clémenttől Havasföld hercegétől jött a kérdés, a zömök alacsony, donga lábú férfitól.

Ékes felszólalásait, mindig nagy érdeklődés övezte, alacsony, beteges termete ellenére.


-A legnagyobb, bűn, melyet egy nemes elkövethet, hogy fellázad a törvényes hűbérura ellen. Drága királyunk, az Úr bocsásson meg neki, megszegte az ősi törvényt. Praedestinare „örök elkárhozás” a jussa. Átkot hozott, saját és családja fejére.


Clément szavai után, vad morajlás futott végig az embereken.Veszekedés, kiabálás, egymás túlharsogása, lett úrrá a csoporton. Havasföld hercege, karjának, egy erőteljes, határozott rántása után, érezte, hogy a terem egy kevésbé megvilágított sarka felé vonszolják.

Lorenzo bíboros, távol a kíváncsi fülektől, lendületesen, teste minden erejével, a hideg kőfalhoz, taszította a megszeppent Clémenttet.


-Nagy uram, ön valóban, úgy gondolja, hogy ezek, a rejtélyes halálestek a véletlen művei?

Az erőteljes szorításban, kényelmetlenül fészkelődő Clément zavarodottan nézett a bíborosra.


-Véletlenek?-,de hát eminenciás uram, önnek kéne a legjobban tudni, amik történnek, nem holmi véletlenek, vagy futó balszerencse okai, büntetések, melyet Isten szabott ki, Antonius Selvora, a királyunkra.


A bíboros ingerülten engedte el füle mellett a megjegyzést.

-Az Isten szerelmére, beszéljen már Clément, maga ott volt, a király pohárnokaként szolgált, azon a napon. Mikor lett rosszul pontosan az uralkodó?-faggatta, ingerülten a vörös ruhás pap, Havasföld hercegét


Miután a herceg, lopva körülnézve, megbizonyosodott arról, hogy más nem hallgatja ki a beszélgetésüket, halkabbra fogta hangja erejét. A még mindig, meghökkent Clément folytatta.


-Miután elfogyasztotta a vacsoráját, a nagyteremben, ahol minden nap tölti az est ebédjét. Nem sokkal azután, hogy bort töltöttem a kelyhébe, szörnyű görcsök törtek rá.


-Bort töltött neki? Honnan származott az a palack?


-A flaska, Marcus Selvo neve napi ajándéka volt a bátyja számára. Tudom mire gondol eminenciás uram, nézett a herceg az elfehéredett bíborosra.

-Többen is ittak a flaskából, nézzen jól meg, én magam is, két pohárral benyakaltam, abból a borból.


-Ön is Bíboros uram, mint mindenki más, hallotta a szóbeszédet. Két évvel ezelőtt, az akkor még csak, Antonius Selvo hercegként ismert ifjú, hadsereget állított fel, zsoldosokat bérelt, és vezette saját hűbérura, a királya ellen, hogy megszerezze az áhított trónt.A harcmezőn, serege élén, hősies, küzdése ellenére, patthelyzet, alakult ki, mely mindkét fél megsínylett. Látván a kegyetlen mészárlást, hogy megelőzze a további vérontást Selvo herceg kihívta párbajra az akkori uralkodót.A balga király pedig bele ment.-jegyezte meg Clément, majd szomorúan csóválta meg a fejét.

-Hősiesen viselkedett a harcmezőn, bátor volt, hogy párbajra hívta a királyát, de az árulásán, ez mit sem változtat. Ezért Bünteti az Úr Antonius Selvot. A sors el vette tőle a feleségét, a gyermekét, és, most, az ő életét követeli, ez a büntetése.


-Most pedig, ha megtenné eminenciás uram, nézett le Havasföld hercege karjára, melyet a bíboros még mindig görcsösen szorongatott.


-Ohh, bo-bocsánat.-Lorenzo az egyház hercege, könnyed mozdulattal, engedett a szorításból, mire Clément, megkönnyebbülésében, hálásan felsóhajtott.

Lorenzo egy ideig,még fürkészte beszélgető partnere tekintetét,majd egy egy biccentésével jelezte,hogy lezártnak tekinti a beszélgetésüket.

IV.Clémet hálásan, oldalgott odébb, és veszett bele az egymással veszekedő nemesek tömegébe.

Lorenzo egy ideig figyelte a távozó, Clément, csoszogó sziluettjét.

Lehetséges lenne, hogy Havasföld hercegének, a lába mellett, még máshol is küzdenie kell a visszamaradottsággal? Vagy az ostobaság álarca mögé rejti el titkait?


Távolról, élesen felharsanó, kürtszó, zavarta meg, a bíborost a gondolatmenetét.

-A koronaherceg megérkezett, Marcus Selvo a kapu alatt. A terem egyik lőréses ablakánál, egy ifjú nemes, örömittasan a kiabálta szobában megjelentek számára.



#könyv #regény #író #amatőr regény
2017. szept. 6. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"A terem egyik lőréses ablakánál, egy ifjú nemes, örömittasan a kiabálta szobában megjelentek számára."


WTF? Ez a mondat hogy sikerült így?

Tele van helyesírási hibával, illetve zagyva, érthetetlen mondatokkal.

2017. szept. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy végig olvastad,és véleményt írtál róla.

Igazából a legtöbb részét,részegen unalmamban írtam.

2017. szept. 6. 18:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a domb tetőre épített - eddig olvastam.


Majd ha átírod HELYESEN az egészet, akkor tovább olvasom, de hadd ne bogarásszam már minden sorát.

2017. szept. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Részegem írtad?


Na, beleolvasgattam és egyébként, ahhoz képest meglepően jó :D

2017. szept. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hemingway, Poe, Bukowski, Hrabal, H.S. Thompson, Truman Capote... Mind kemény piások voltak, mégis fantasztikusan írtak. A bódult, módosult tudatállapot igazán érdekes, meglepő és gyakran zseniális dolgokat képes kihozni az alkotóból. A te esetedben egyelőre talán még csak meglepőt. :) De ne add fel, lesz ez még jobb is.
2017. szept. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Abszolút igazatok van,jobban is figyelhettem volna,vagy át olvashattam volna néhányszor.

Ment is a zöld kéz mindenkinek.

2017. szept. 6. 18:48
 7/9 A kérdező kommentje:

Különben, múlt éjjel írtam még folytatást hozzá,csak nem akartam egyszerre túl sokat feltenni.(szintén pityókás állapotban)

Ha valakit érdekel, szívesen elküldöm vagy ide is kirakom szívesen.

(bár nem hinném,hogy nagy érdeklődés lenne a mű iránt)

2017. szept. 6. 21:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam az első "bekezdést", vagyis két mondatot, és annyi elég is volt belőle. Ilyen idegesítően nehezen olvasható írást - rossz vesszőhasználat, de hátrébb pillantva más helyesírási gondok is vannak - a kicsit is igényesebbek kb. eddig bírnak. Szóval ha érdemi kritikát akarsz, akkor először is pofozd olvasható minőségűre.
2017. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Első bekezdésed, első 2 mondatod!


"A néma, sötét, szürkületben, a kastély lőréses ablakaira, vadul, záporoztak az esőcseppek. Ez a domb tetőre épített, bevehetetlennek vélt, erőd, biztosított oly gyakran, védelmet, az alatta elterülő falvak lakói számára."


Helyesen így szólna:

"A néma, sötét szürkületben a kastély lőréses ablakaira vadul záporoztak az esőcseppek. Ez a dombtetőre épített, bevehetetlennek vélt erőd biztosított oly gyakran védelmet az alatta elterülő falvak lakói számára."


Helyesen ebbe a két mondatba 2 darab vessző kell. Te 10 darab vesszőt tettél bele! Borzalmas, ne is haragudj. A sztori sem tetszik, olvashatatlanul rossz.

2017. szept. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!