Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvassam el a Trónok harcát?

Olvassam el a Trónok harcát?

Figyelt kérdés
Meg nem lattam a sorozatot es nem is olvastam egyik reszt sem, de mostmar nagyon regota szeretnem valamelyiket elkezdeni. Nagyon szeretem a fantasyt, nagyon szeretek olvasni, ami van konyvben nem nezem meg addig amig elolvasom. Szinte csak olyan konyveket olvasok, amiben valaki meghal, gyilkolnak stb.. De azert gondoltam, hogy megkerdezem, mivel az egyik ismerosom azt mondta, hogy konyvben annyira unalmas, hogy nem birta elolvasni, hosszu, es nem tortenik benne semmi, ehhez kepest a sorozat nagyon jo, azt mindenkepp nezzem meg. Most ezert nagyon elgondolkodtam, hogy szeretnek e egy hosszu, unalmas konyvet olvasni, vagy elkezdem a sorozatot. Szerintetek?

2018. jan. 1. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Az egyik barátom imádta a könyveket, csak úgy falta őket, pedig ő nem egy nagy olvasós, teljesen ki volt bukva a családja, hogy mégis mit olvas ennyire... A sorozatot amúgy nem látta, a könyvek után azt mondta, őt nem is érdekli. Én a helyedben belekezdenék, az első könyv után úgyis eldöntöd, továbbolvasod-e, megnézed-e a sorozatot is, vagy hagyod inkább. Egy próbát megér, mert azért valamire csak alapozva van az a nagy felhajtás körülötte.
2018. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem unalmas, sokkal jobb, mint a sorozat.

Rég el kellett volna kezdened! :)

2018. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A könyvsorozat sokkal jobb, mint a tévés. A tévés a közelébe se ér.
2018. jan. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp olvasd el a könyveket!

Sokkal hatásosabb mint a sorozat, bővebben írja le a dolgokat. Úgy ahogy van jó és kész xD

2018. jan. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kb úgy képzeld el hogy a könyvsorozat egy zsenialitás a sorozat meg az 5. évadtól kb egy átlagos fanfiction.
2018. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
no offenz de elég érdekes lehet ez az ismerősöd... hatalmas szakadék van a könyvek és a sorozat között, nem az utóbbi javára
2018. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy volt barátnőm angol nyelven ajándékozta nekem az 1. részt, a Game of Thrones-t. Ha beszélsz középfokon angolul, akkor ajánlom hogy ne magyarul, hanem angolul vedd meg és kezd olvasni. Csodálatos.


A sorozatot láttam előbb, de miután a könyveket is olvastam, a sorozat már nem olyan jó. A sorozat első 4 évada jól visszaadja az első 3 könyvet és azok viszonylag jók is lettek, de aztán sajnos a sorozat írói elszabadultak és egyre gagyibbá, hollywood-ibbá tették a sorozatot.

2018. jan. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kozepfokon beszelek angolul, de meg sose olvastam angolul konyvet, csak par oldalasakat. Nem hiszem h bele merek vagni angolul, de akkor magyarul mindenkepp. Koszonom szepen a valaszokat!
2018. jan. 12. 14:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ha angolul nem is, de magyarul mindenképp kezd el olvasni, bár tény és való nem mindnekinek való ez. Számomra a könyv például ezerszer tartalmasabb és izgalmasabb volt, mint maga a sorozat, még akkor is mikor oldalakon keresztül csak beszélgettek a karakterek, de még azok a beszélgetések...hát felértek egy második világháborúval. A Trónok Harca mindigis verbális módon volt kiemelkedő és sosem az akción vagy a pörgésen van a hangsúly.

A sorozat nekem kb az ötödik hatodik évadig kifejezetten jó, sőt az első négy évad közel zseniális nagyon jól visszaadja a könyv hangulatát, viszont az ötödik évadtól már azért vannak benne hibák, a hatodik évadban pedig már igencsak szemetszúróak ezek a hibák a hetedik évad pedig pár jelenttől eltekintve borzalom.

2018. jan. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!