Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy könyvet írok és kellenének...

Egy könyvet írok és kellenének démonokhoz illő nevek. Tudnátok írni egy párat? A jellemzésük lent.

Figyelt kérdés

Itt egy kis jellemzès az eddigi dèmonokhoz:

1. Vörös szemmel ès fehèr hajjal rendelkezik.Ja ès fiú.Nagy, hegyes karma van.Mindig pimaszul mosolyog ès imàd màs emberek felett uralkodni. Kedvenc elfoglaltsàga az emberek kínzàsa, idegileg való megtörèse.Kèsőbb ez a karakter megszàl egy lànyt aki irànt èrzelmeket tàplàl, ezèrt kezdetben bunkó vele, de majd a vègèn ez a viselkedèse megvàltozik ès kedves lesz. Mindig meglepi majd a lànyt apróbb dolgokkal.


2. Egy lànyról van szó, aki az ölèstől sem retten vissza. Erős szemèlyisèg, aki imàdja az emberek szenvedèsèt nèzni. Csintalan ès minden rosszban benne van. Neki szőke haja ès lila szeme van. Ja ès mindig kirivó ruhàban jàr.


3. Egy izgő mozgó, fèlènk, csendes ès okoskodó fiú fekete hajjal ès szemüveggel. A szeme pedig lila. Imàd olvasni ès elítèli azokat, akik a gonosz oldalra àlltak.



2018. jan. 26. 16:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Szerintem tizennégy évesen még nem kell könyvet írnod. Írhatsz rövidebb történeteket, azokat is gyakorlásképpen, nem feltétlenül azzal a célzattal, hogy egyből feltedd az internetre, bár az olyan szempontból hasznos, hogy lehet, kapsz rájuk kritikát. De érdemes tanulni mások, főleg korodbeliek hibáiból. Nagyon sokan adnak ki könyvet túl fiatalon, az ismerősi körüktől persze csakis jókat hallanak, de a könyvkiadás után megkapják az első igazi kritikáikat többynire felnőtt olvasóktól, és a többség besértődik. Egy jó történet több dologból áll össze, nem csak annyiból, hogy valaki gonosz és kirívó ruhában jár. Például a szépirodalom, és most nem feltétlenül az iskolai kötelezőkre gondolok, megtanít a jó fogalmazásra és a karakteralkotásra, ez utóbbit nem biztos, hogy egyféle könyvek olvasásával meg lehet valósítani. Ki kell mozdulnod a komfortzónádból, olvass el száz könyvet, mindenféle műfajban, de csak YA legyen, és gyakorolj, írj rövidebb dolgokat! Jellemzéseket vagy azt, hogyan gondolkodik egyik vagy másik karaktered. Írj meg egy ötperces jelenetet három vagy négy különböző szereplő szemszögéből, meg ilyenek.

Az edig, hogy nem jártál utána a neveknek csak azt mutatja, hogy készen várod a megoldást azokra a dolgokra, amiket magadnak kéne megoldanod. Nem írtad, hogy melyik kultúra démonai. Gondolom, a keresztény. Olvass a témában, ötletelj, játssz a betűkkel és a szavakkal! És ajánlom, szerezz be egy utónévkönyvet, az abban szereplő nevek jelentését megtalálod. Hogy miként variálod, az már a saját döntésed. Hogy egy jó példát hozzak fel, Andrzej Sapkowski egy lengyel fantasyíró. A regényfolyamában az egyik női karakternek a Yennefer nevet adta. Igen! Nagyon hasonlít a Jennifer-hez, és a J keresztnév pedig a Guinevere névből ered. Ez pedig a Gwenhwyfar-ből, az Artúr mondakörből. De elindulhatsz a szereplőid külső megjelenése alapján is. Például ott van a fehérhajú, ő lehet Rex Whyteclaw. (A rex uralkodót, királyt jelent latinul). És így tovább.

2018. febr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm☺
2018. febr. 4. 01:52
 23/29 anonim ***** válasza:
Amúgy, bocs, hogy így konkrétan rákérdezek, de nem olvastad véletlenül a Luxen sorozatot, és az ihletett meg?
2018. febr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Nem. Ez onnan jött, hogy àlmodtam ès abból egy sztorit formàltam.
2018. febr. 5. 15:58
 25/29 anonim ***** válasza:
Hahaaa tizenkilences, ravasz vagy! Ez jo volt 😄
2018. febr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
53%

“Démoni” név sajnos nem jut most az eszembe, de ahogy végig néztem a kommenteket végig néztem nem bírtam megállni hogy meg ne jegyezzem, hogy a weboldal ahova kikészül rakni a könyvét az direkt erre van és ha ő örömét leli az írásban miért ne tehetné meg?!

Csupán három nevet kérdezett nem a sok okos véleményt hogy hogy írja a könyvét. Mellesleg 18 alatt nem lehet könyvet írni??

2018. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm.☺
2018. febr. 8. 06:08
 28/29 Megyesi Alíz válasza:
Szerintem a Renewie név a lánynak jó az 1.fiúnak is jó lehet a Damon név de a Cramen az nem telljesen passzol nekem egy lánynév jut róla eszembe
2018. márc. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Köszi.:-)
2018. márc. 6. 06:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!