Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Aki olvasta Ray Bradbury...

Aki olvasta Ray Bradbury Fahrenheit 451 című könyvét, annak hogyan tetszett, mi volt a benyomása róla?

Figyelt kérdés

Nekem személy szerint egy életre meghatározó élmény marad, valahogy ilyen, ehhez fogható művet én még nem olvastam korábban.. Bradbury annyira részletgazdagon írta le a történetet, hogy - ugyan komplex szerkezete néhol kellő összpontosítást és többszöri részolvasást igényelt-, mégis öröm volt végigolvasni minden sorát.


Ti hogy érzitek ?

Mi fogott meg a művel kapcsolatban, mennyire érzitek a mai társadalmunkban a "meglétét" ?

Kedvenc rész ? :)


Ha esetleg valaki tud hasonló könyvet, melyet valamiért, de párhuzamba tudna állítani a Fahrenheit 451-gyel vagy a mondanivalójával, és szívesen ajánlaná, arra is kíváncsi lennék :)



2018. ápr. 6. 22:35
 1/2 billycool válasza:
65%

Szia, én nem olvastam ugyan az említett könyvet, de bőven találsz róla véleményeket itt:


[link]

2018. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Márciuska ***** válasza:
100%

Jó könyv volt, bár nekem kevésbé meghatározó. Volt más, ami ennél nagyobb hatást tett rám. Tetszettek a Clarisse-ról szóló részek, fantasztikusan hangulatosak, meg ahogy a lány hatott Montagra.

Azt hiszem, nagyon megvan a világban az, ahogyan Beatty leírta Montagnak a folyamatokat, hogyan jutottak a könyvégetésig. Az egyre gyorsuló sebesség, a sekélyesedés, tömegszórakoztatás, tömegtermelés, tömegsport... Kissé hátborzongató, mennyi olyan Szulejmánon edzett nő van ma, akik teljesen olyanok, mint a könyvben csacsogó feleségek.

Erről a mesterségesen csinált vidámságról nekem egyből Huxley könyve a Szép új világ ugrott be, ahogy a szómát nyomják. ("Szóma, ha mondom, segít a gondon!") Meg a Szárnyas fejvadász eredetije, Philip K. Dick: Álmodnak-e az androidok elektromos bárányokról? Ott meg hangulatszabályzóval állítanak be maguknak tetszőleges kedvet.

Ha még hasonlóan összetett könyvre vágysz, más téma ugyan, de nekem nagy kedvenceim China Miéville: Konzulváros és Orson Scott Card: Múltfigyelők.

2018. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!