Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyv cím ötletek? Scfi-fi_fan...

Könyv cím ötletek? Scfi-fi_fantazy-történelmi_ifjúsági regény.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ihlethiányban szenvedek, és szeretném ha segítenétek megtalálni, illetve hát kitalálni egy trilógiám második részének címét.


Az I. rész címe: Eszkimó a mocsárban – Az I. világháború sodrásában

A II. rész:???

A III. rész: Eszkimó a mocsárban – Paradoxon


A műfaj schi-fi és fantazy történelmi.


„Ajánló:”


„Elvan a gyerek ha játszik! – mondta Hitler, miután letagadta és eldobta törvényen-kívüli fiát. Egy olajos, pisze orr. Egy sötét gombszem. Foghíjas gombóc fejecske. Kételyek és harag. Ki érezne mást, mikor az ócskavastelep árnyékában ócskaságként csak annyit lát, hogy a apját hol dicsőítik, magasztalják, éljenzik és tapsolnak neki, hol pedig kigúnyolják, és egyszer csak megölik. Ez azért már még is csak szemtelenség! Képmutató népség! Nem is csoda, hogy Anhalt Alber Rodolf amint eléri a kritikus kort (lásd 16), színre lép és a leplek alatt, bábként irányítva az országot, megbosszulva apját és kegyelemdöfésként beindítva a harmadik világháborút, ügyeskedik.


A második nagy-háború szele csillapodik, de nincs jó dolga a népnek. Míg Budapest rekonstruálás alatt áll, a kis Ádámot csapzott szülei elküldik vidékre, a nagyszülei tanyájára, bár itt sem sokkal jobb az élet… De vajon érdemes? Érdemes annak a bizonyos Levél Ádámnak, (aki még abban sem biztos, hogy mit jelent a vezetékneve) ekkora feladatot adni? Érdemes a kis Mánuelnek, aki zsidó származása miatt már csak a kapaszkodót keresi és Sára húgát védelmezi ilyen terhet ruházni a vállára? Megéri? Megéri hagyni Miguelnek, hogy valóra váltsa az álmát és hős legyen? Érdemes az elesett Sali múltját kutatni és azokban a szavakban bízni amiket nem is biztos, hogy kimondott? Érdemes esélyt adni annak a kölyöknek akit a hulladék és a homály nevelt? Érdemes jelentőséget tulajdonítani egy jövőnek, ami már megtörtént? Érdemes? Érdemes egy világ sorsát helyezni néhány kócos kisfiú kezébe? Érdemes? – Mondj igent… „


Tudom, hogy én vagyok az egyetlen aki igazán megalkothatná a címet, hisz én ismerem a történetet részletesen, de azért hálás lennék ha ötletelnétek. Eredetileg a Papírhajó címet akartam adni, de mint ha nem illene a képbe… Ötletek? Tanácsok? Vélemények? Bármi?


Előre is: köszi! ;)



2018. máj. 28. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Eszkimó a mocsárban - A pánszexuális enigma
2018. máj. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Noss kedves egyetlen és előző válaszoló!

A cím nagyon frappánsan hangzik, csak totálisan nem illik a történetbe, ráadásul egy ifjúsági könyvből ha nem probléma inkább kihagyom a szexualitásra utaló vagy ferde részeket.

Viszont az enigma tetszett! A story a II. vh. Idején játszódik, és egyrészt ez egy akkoriban használt és feltalált titkos-író gép, másrészt rejtélyt, rejtvényt is jelent, szóval perfect!


Végleges:

– Eszkimó a mocsárban (1.) – Az I. számú háború sodrában

– Eszkimó a mocsárban (2.) – Az Enigma-kód-Szisztéma papírhajóba Zárva

– Eszkimó a mocsárban (3.) – Paradoxon: klaviatúrák rémálma


Azért köszi! :)

2018. máj. 31. 15:18
 3/5 A kérdező kommentje:
*-szisztémája
2018. máj. 31. 15:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szerepel a regényben gyilkosság, akkor a szexualtiásra való utalás nem igazán lehet akkora probléma. Különben is rengeteg ifjúsági regény foglalkozik már ezekkel, gondolj csak a könyvmolyképzős könyvekre.
2018. máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*szexualitásra
2018. máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!