Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen nézetű könyvet olvasnát...

Milyen nézetű könyvet olvasnátok szívesebben? Mi az ami már emiatt jobban tetszett? E/1 vagy E/3 esetleg E/1 váltott nézetben?

Figyelt kérdés
Sajnos csak E/1-ben tudok könyvet "jól" megírni. Viszont most elkezdtem wattpadon egy olyan könyvet írni, ami E/1 viszont 2 főszereplő között változik minden fejezetben a szemszög. Saját egyedi tulajdonságuk van, szóval nézetváltásonként a leírás stílusa is változik.

2018. jún. 7. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a három kombinációja, mivel minden részhez, helyzetben megvan, ami illik, ami érzékletessé teszi.

E/1-ben kizárólag naplót tudok elképzelni.

2018. jún. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

E/3

Szeretem kívülről nézni a főszereplőt vagy a főszereplőket. Jobban tudok azonosulni velük. Az E/1 számomra furcsa érzést ad. Kicsit elidegeníti a karaktert, mintha csak valaki beszámolóját hallgatnám, az ő kalandjait, amihez semmi közöm.

Ezzel persze mindenki másképp van, különben sem ez határozza meg, hogy belekezdek-e egy könyvbe. Amúgy Lőrinc L. Lászlónak határozottan jobban tetszenek az E/1-es regényei.

2018. jún. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszolóval egyet értek: "Az E/1 számomra furcsa érzést ad. Kicsit elidegeníti a karaktert, mintha csak valaki beszámolóját hallgatnám, az ő kalandjait, amihez semmi közöm."


Én is pontosan így érzek. Az E/3-at sokkal jobban szeretem. Nem szeretem, ha annyira belelátok egy karakterbe, mint az E/1-nél. Nem tudom élvezni. (mondjuk talán köze van ennek ahhoz, hogy eddig milyen E/1-ben íródott könyveket olvastam... szörnyűeket...)

Szeretem, hogy nem a főszereplő szemszögéből olvasok. Más karakterekkel is sokkal könnyebb azonosulni E/3-ban.

2018. jún. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami jobban megy, meg ami stílus hozzád közel áll. Abban a stílusban írj, ami neked fekszik; amiben úgy érzed, a legnagyobbat tudnál alkotni, legjobban kiteljesedni, kihozni magadból a maximumot. Bármelyik lehet jó;és érdekes lehet egy olyan könyv, amelyikben váltakozik a nézet; szerintem írhatod úgy; és még egyedi is, valami szokatlan, valami némileg új.
2018. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

E/1-ben lehet vagy nagyon jót írni, vagy borzalmasan szart.


Nincs átmenet, E/3 szerintem jobb, amúgy.

2018. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Last night I dreamt I went to Manderley again."

Daphne du Maurier: Rebecca


Napló, visszaemlékezés, akár beszélgetés keretein belül is tök jól működik az E/1, és most, hogy belegondolok, tök sok ilyet olvasok.


Egyébként számomra nem meghatározó, hogy E/1-ben vagy E/3-ban íródik a történetet, a lényeg, hogy jó legyen.

2018. jún. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nézd, az olcsó tucatponyvákat szinte mind E/3-ban írják. Mivel a kezdő írók a legtöbbször szemérmetlenül beleírják magukat a sztoriba, szerintem jobban áll akkor már nekik az E/1, csak két dologra kell figyelni:

- sok dologról nem lehet tudomásod E/1-ben - pl. az antagonista áskálódásáról - ha van ilyen, ezt valami más módon kell ábrázolni.

- És az se jó, ha túl szimpi akar lenni az E/1. Én amiket szeretek, mind egyfajta "őrült E/1"-es könyvek: Forrest Gump könyv (fogyatékos), Kazohínia (naív anglomán), A Metamor Szent könyve (E/1 szépirodalom, vérfarkas-nézőpontból !!), Amerikai Psycho (E/1... no comment! :D ).

Szóval, ha végig 1 emberre koncentrál a sztori, szerintem jobb az E/1, csak ne legyen melankolikus, önsajnáltató meg önfényező. Váltott, E/1 + E/3 nézőpontnál a kedvencem az Egy sziget lehetősége.

2018. jún. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!