Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen igeidőben olvastok...

Milyen igeidőben olvastok szívesebben?

Figyelt kérdés

Egy ideje fikciók írásával ütöm el az időm, és akárhányszor elkezdek egy új sztorit, felmerül a kérdés, vajon jelenidőben, vagy múltidőben esik jobban az olvasás? Én nem tudok dönteni.


Régebben, mikor magyarul írtam, mindig egyértelmű volt számomra, hogy múlt. Amikor angolul kezdtem írni, és ezáltal angolul olvasni másoktól, nagyon gyakran belefutottam, hogy jelenben írták a cselekményt, és igazából, annyira nem volt idegen az sem, hogy alig tűnt fel a különbség.


Bármelyik nyelvről is beszélünk (mindkettőnél kíváncsi lennék), ti melyik igeidőben olvastok/írtok szívesebben?



2017. máj. 8. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem (legalábbis magyarban) értelmesebb múlt időben írni, ha csak nem éppen valami akció eseményt írsz. Olyankor még valósághűbbé teszi az izgalmat. Sajnálom, de az angolhoz nem értek. Kérdezz meg egy igazi angolt/amerikait, hátha ő, majd tud segíteni :)


Sok sikert!

2017. máj. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

És jövő időben, majd csak holnap írj. Mindig csak holnap. Múlt időben írhattál tegnap, ma pedig akciózd le az akciójeleneteket! ;)


Előző voltam. Én is könyvet írok.

2017. máj. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

E/1 személyben a legjobb.

De az is jó dolog ha néha váltasz a emberek között. Pl. a történet legnagyobb részében fő szereplő szemszögéből írsz. aztán váltasz egy másik szereplő szemére.

És talán egyiks részletben pedig E/3 személyben írsz.

2017. máj. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 RoseTyler ***** válasza:

Úgy látom, te fanfictionben utazol, vagyis én egyáltalán nem vagyok a célközönséged, de azért válaszolok. Nekem tök mindegy az igeidő, az a lényeg, hogy következetesen használja az író, és lekössön a stílusa meg a történet is.


Ha én írok, akkor csak E/1-ben használok jelen időt, egyébként múlt időben szoktam mesélni (itt viszont, hogy E/1 vagy E/3, az mindegy).

2017. máj. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Múlt. Valamiért irritál, ha jelen időben van. Főleg, mert akkor olyan hihetetlen, hogy ezt mind meg tudta figyelni a főszereplő...
2017. máj. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszoló: eddig nem tudtam megfogalmazni, de valóban, úgy kicsit... egészségtelen. :D
2017. máj. 10. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!