Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Adnátok tippet az írás elkezdé...

Adnátok tippet az írás elkezdéséhez?

Figyelt kérdés

Az a nagy helyzet, hogy a fejemben már benne van egy elég összetett történet, de mindezt megírni...

Először is a központozás nagy bajom. Mármint az hogy rossz helyre teszem a vesszőt, vagy épp túl sokat rakok egy mondatba.

Másodszor; a "filler" avagy kitöltő részeknek nem tudom mit kéne kitaláljak. Ahhoz semmi ötletem nincs.

Harmadjára pedig a nézőpontot említeném meg. "Belső" nézetből tökre megy az írás. De én nem így szeretnék írni. Két főszereplőm lenne, de a "Tesco-s" kivitelezés nem jön be nekem. (avagy *xy nézőpontja*) Szóval külső szemlélőként akarnék írni.

Végül negyediknek az ihlethiányt/túltengést hoznám fel. Néha egy egyszerű kérdésre tudok kisregényt válaszolni, máskor pedig... máskor pedig az van mint pl. most. Nem akarnak jönni egymás után a mondatok, és a szavak.



2018. júl. 11. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Wattpad->több novella elkezdése.

Google helyesírás javaslat használata😂

2018. júl. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Wattpadon szoktam olvasni, de a vélemények nem túl jók. Pláne a visszajelzésekről.

Amúgy félreérted, nem a helyesírással van problémám. A vesszőkkel a mondatokban.

2018. júl. 11. 20:58
 3/4 rajcziz ***** válasza:

Jobb tanácsot annál, hogy írj, nem igazán adhatok neked. Mindenki úgy kezdi, hogy borzalmasan ír. Ezen a szakaszon át kell esni. Ne úgy állj hozzá, hogy rögtön tökéleteset akarsz írni, mert az nem fog sikerülni, engedd meg magadnak, hogy az első változat szörnyű legyen, lesz időd utána javítgatni/átírni. A legfontosabb az, hogy kiadd magadból a történetet, mert úgy ismered meg igazán, az írás közben veszed észre, hol vannak hibák a történet folyamatában, stb. Szóval ülj le és kezd el püfölni a billentyűzetet, amíg össze nem hozol egy első változatot. Ez megoldja az utolsó két problémádat: menet közben belejössz a külső nézetes fogalmazásba, és amíg mindennap írsz, nem adsz esélyt, hogy az ihlethiány vagy épp túltengés lelassítson.

A filler jelenetek problémájára létezik egy egyszerű megoldás: ne írj fillereket. Minden jelenetnek szerepe kell hogy legyen egy regényben.

Ami pedig a helyesírást illeti, vedd a kezedbe a szabályzatot, és tanulmányozd át. Olvasd más írók regényeit, és elemezd ki, hova és miért tesznek vesszőt.

2018. júl. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezdd el, aztán majd alakul.


Valószínűleg ki fogod dobni a francba, amúgy :), mert egy regényt nagy effort megírni :)

2018. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!