Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter filmek mennyire...

A Harry Potter filmek mennyire hűek a könyvekhez?

Figyelt kérdés
Tehát ha az ember látta a filmeket, mondhatni hogy ismeri a könyveket is nagyjából?

2018. szept. 8. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
A nagyjából a kulcsszó. A sztori kábé ugyanaz, de rengeteg minden ki lett hagyva (érthetően, hisz egy film időhöz kötött), eseményektől kezdve egészen szereplőkig.
2018. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

A könyvek sokkal részletesebbek a varázslóvilággal kapcsolatban, Harry óráival és az általános életével kapcsolatban. A könyvekben rengeteget írnak leckét, vagy felelnek, órán vannak, ebédelnek, tankönyveket olvasnak, veszekednek, könyvek után kutatnak a könyvtárban, stb. A filmek sokkal céltudatosabbak, a fő történetre fókuszálnak.


+A varázslás a könyvekben végig úgy működik, ahogy az első részekben a filmekben. Mozdulatot csinál a pálcával és kimondja a konkrét varázsszót. A filmekben ahogy haladnak előre, egyre inkább elhagyták ezt, és ilyen stilizált izék lettek a varázspárbajok. Nem tudom jól megfogalmazni, de érted. Kilépnek ilyen alaktalan sugarak a pálcákból, és egymásnak feszülnek. A könyvekben varázs lövedékek lépnek ki, és egy varázslattal lehet őket hárítani, vagy félre lehet ugrani. Sokkal letisztultabb, sokkal jobban érthetőek a szabályok.

2018. szept. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ja, és még valami. Ron jó tulajdonságait kb. teljesen beolvasztották Hermionéba és Harrybe a filmekben. Ron a könyvekben egy értelmes ember, aki nagyon otthon van a varázsvilágban, egy csomó mindent tud, kedves és jó a túlélőkészsége. Hermione az agy, Ron az ösztön, de ezen kívül azért elég okos is. Az a fő problémája, hogy féltékeny Harry-re, de azon kívül rengeteg pozitív tulajdonsága van. A filmekben nagyon ritkán csinál Ron bármi értékelhetőt.
2018. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, igen! Ron személyiséget lemészárolták a filmekben. A könyvekben azért is nagyon fontos volt, mert varázslóként nőtt fel. Harrybek hiába voltak varázslók a szülei, mugliként nevelkedett; és legyen akármilyen okos Hermione, ő mugliszületésű. Egyszerűen vannak olyan dolgok, amiket nem ismerhetnek, de Ron igen. A leghatásosabb példa erre a jelenet az utolsó könyvben, amikor is egyedül Ron ismeri micsodák is Bogár Bárd meséi -- mondjuk azt hiszem, ez pont benne volt a filmben is, de nyílván nem ez volt az egyetle hasonló alkalom.


A másik ilyen Ginny. A filmekbeli karaktere unalmas, és elképesztően kidolgozatlan. A könyvek egészen mások ebből a szempontból; a Harryvel való kapcsolata is sokkal érdekesebb. A jelenet, amikor összejöttek? Sokkalta jobb, mint az az istenkáromlás, amit a filmben műveltek.

2018. szept. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Ez többet ér minden szónál:


[link]

2018. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyira nem.

Nem is szeretem a HP filmeket, nekem nem adják vissza. Sokszor olvastam, sok mindent hiányolok.

2018. szept. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy haladunk előre a könyvekben, amik egyre vastagodnak, annál több minden van kihagyva. Talán, ami a legjobban követi az az első kettő. Már a 3. filmben is vannak kihagyások...gondolok itt arra, hogy a filmben pl. a Tekergők téma felett elég gyorsan átsiklottak. (Most nézzetek hülyének nyugodtan, de régen nekem pl. csak a könyv olvasása után vált egyértelművé, hogy a Tekergők térképe készítői voltaképpen kik is.) A 4. filmben, gyakorlatilag ledarálják a 4. könyvet, rengeteget ugrálnak, szerintem nem adja vissza a könyv hangulatát. (A legrosszabb HP filmnek tartom)

Az 5. könyvből is jó pár minden hiányzik, a 6. kötetnek kb. a fele nincs benne. (Bár, ez nem minden szempontból rossz, szerintem. Számomra a 6. könyvben túl sok volt a visszaemlékezés Voldi múltjára, viszont, ami NAGYON hiányzik a 6. filmből az a halálfalók betörése Roxfortba...a filmben túl egyszerűen lezavarták) A 7. kötet meg ketté szedték... és még így sincs benne minden, de talán legjobban a könyv ritmusa, ami hiányzik. (A 7. film első fele, szerintem szörnyen vontatott lett.)

Szóval azt semmiképpen nem mondanám, hogy ha láttad a filmeket, akkor olvastad a könyveket is. A filmek, ahogy te fogalmaztál, csak nagyjából követik a könyv eseményeit, de azért nem egy dolog van, ami kimaradt vagy esetleg a könyvben másképp volt.

2018. szept. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Semennyire szerintem pl. Dobby a Tűz Serlegében is szerepelt.

Amúgy szerintem unalmas lett volna a filmsorozat, ha szóról-szóra a könyvet filmesítik meg. Valami újat is kell mutatni az olvasóknak. :D

2018. szept. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!