Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mit gondoltok arról az...

Ti mit gondoltok arról az ötletről, hogy kötelező olvasmány legyen a Harry Potter?

Figyelt kérdés
Én támogatnám, ti mit gondoltok az ötletről?

2018. szept. 13. 22:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok. Még annyit, hogy a HP-nál jobban megírt és bárhogyan is nézem, de értékesebb könyvek egy jó része nincsenek kötelezővé téve. Innentől kezdve, pedig nem gondolnám, hogy előrébb viszi a társadalmat, ha azoknak akik amúgy is utálnak olvasni, a kötelezően, nagy nehezen végigolvasott könyveik közül, hét a Harry Potter volt. Aki akarja úgyis elolvassa, aki pedig már az oldalak számától viszolyog, az nagy nehezen összegyűjtött energiáit szentelje valami értékesebb olvasmánynak.
2018. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
66%

Röviden: nem, nem tenném be a kötelezők közé. Hosszabban kifejtve azért, mert egyszerűen nem egy súlycsoport a klasszikus szépirodalmi művekkel. Félreértés ne essék, nincs semmi bajom a Harry Potter sorozattal, igaz, nem szeretem, nem is olvastam, mert nem érdekel, de egyszerűen nem képvisel olyan irodalmi értéket. Én például Lee Child-ot olvasok sokat (Jack Reacher sorozat). Nagyon szeretem, de mégsem tenném be a kötelezők közé. Érdekes? Igen, nekem az. Hosszú? Talán. De pontosan tudom, hogy nem képvisel komoly irodalmi értékeket, nagyon szeretem azt az univerzumot, amit teremt, és amibe beleélhetem magam, de tudom, hogy nem dob sokat a műveltségemen. Pontosan ez van a Harry Potter-rel is. Tényleg nem akarom fikázni, de egyszerűen nem vetekedhet egy Egri csillagok-kal, vagy bármilyen klasszikussal. És amit előttem is írtak, hogy mégis hova tennéd be a tananyagba? Bár mostanában már a tanárok is úgy vannak vele, hogy mindegy mit, csak olvassanak a gyerekek. Ami szerintem elég gány...

18F

2018. szept. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%
Egy biztos, a HP-t előbb tenném kötelezővé, mint a Szent Johanna Gimit...
2018. szept. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
67%
A hugom most 3.osztályos, és nagy meglepetésemre a Harry Potter első részét kapták kötelező olvasmánynak. Szóval előfordul az ilyen. :/
2018. szept. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Őszintén szerintem az lenne a legjobb döntés :D
2018. okt. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!