Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan írjak jó könyvet?

Hogyan írjak jó könyvet?

Figyelt kérdés
Hogyan írjak jó könyvet úgy, hogy az ne tűnjön amatőrnek, és élvezhető legyen az olvasó számára? Még elég kezdő vagyok, de vannak ötleteim. Az érdekelne, hogy akik már tapasztaltabbak ezen a téren, azok tudnának e tippeket írni az írás folyamatához? Esetleg olyan szarvas hibákat, amikre nem árt odafigyelni?

2018. szept. 29. 13:26
 1/4 anonim ***** válasza:

"Még elég kezdő vagyok, de vannak ötleteim"

Igen, ezzel mindannyian így vagyunk. Majd amikor az ötleteidet átgondolt, logikus, érdekes történetekké formálod, térj vissza erre újra. Ahhoz nem kell írónak lenni, viszont ez feltétlenül szűkséges ahhoz, hogy író lehess.

Vázlat nélkül könyvet írni butaság.

2018. szept. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt, hogy vannak ötleteim úgy gondoltam, hogy meg van a történet a fejemben, vázlatban is amit szeretnék leírni. A kérdésemet főleg a fogalmazásra és technikai dolgokra értettem :)
2018. szept. 29. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Senki sem profin kezdi. A profizmushoz rengeteg gyakorlás kell amatőrként.


Sok minden fontos dolog van, amire oda kell figyelni, de erről már sokan írtak sok helyen (könyvek, blogok, egyebek). Én nem mentegettem el ezeket magamnak, most pedig nem fogok helyetted keresgélni. Tudod, Google a barátod.

2018. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 Értem.

Na, ez jó. Ha van egy jó történeted, szükségtelen aggódnod a formai elvárások miatt: manapság ezek igencsak csekélyek. A legtöbb ember (sajnos) nem igényli a szép nyelvezetet, sőt sokan egyenesen kerülik. Ettől függetlenül, természetesen tudnod kell helyesen és éretten fogalmazni. Te is érzed a különbséget a kéz szöveg között:

- "Ellenfele nem tűnt különösképp erősnek, ám kezében egy kést szorongatott. Ezt a kockázatot nem akarta vállalni."

- "Úgy érezte, hogy ő az erősebb, de ekkor meglátta, hogy kés van a kezében, ezért inkább úgy döntött, hogy mégis elfut"

Ha sokat olvastál, szerintem könnyen rád ragadt az, amire szűkséged van.

Sok sikert!

2018. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!