Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol tudok könyvkiadót találni?

Hol tudok könyvkiadót találni?

Figyelt kérdés

Pár éve hobbiból foglalkozom az írással, és többen is mondták már, hogy jó érzésem van hozzá, érdemes lenne kiadatnom egy könyvkiadóval. Eddig csak wattpadon írtam, ott nagy sikere volt.

Álnéven írok, barátaimnak , családomnak nem mertem úgymond megmutatni, szóval nem azok mondták hogy jó, akik elfogultak velem.

A kérdésem az, hogy milyen könyvkiadónak tudnám megmutatni? Olyanra gondolok aki szakmai szempontból ítéli meg, és esetleg kiadatná.

Illetve: hogy működik ez a könyvkiadás dolog? A kiadó elolvassa és kiadja, vagy azért van valami eljárás?



2018. okt. 9. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Felcsapod a google-t és keresel egyet. Amúgy a könyvkiadás nagy költségekkel jár, gondol csak bele a grafikai és műszaki tervezésbe, nyomtatása, raktározásba, promózásba, a kiadóknak csak akkor éri meg ezt felvállalni, ha a sztori biztosan hoz a konyhára. Tehát ha tetszik is nekik a könyved, sanszos hogy egy szerkesztővel átiratják, hogy biztosan "piacképes" legyen. Ha ezt be tudod vállalni, számíts rá, hogy a kiadás költségeit levonja a nyereségből, és max. 8-10 százalék marad neked, ami nem túl sok. Persze ha nem ebből akarsz megélni, akkor hajrá.
2018. okt. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
a másodikhoz kiegészítésként hozzátenném hogy első körben nem szabad a kiadónak egy teljes könyvet elküldeni mert nem fogja elmondani, nálunk volt egy kiadó főszerkesztője egyszer előadást tartani és hogy a szavait idézzem "naponta több száz e-mailt kapok, ebből legalább kétszáz olyan embertől jön aki ki szeretné adatni az írását, és ebből a kétszázból ötven egy teljes könyv. nekem ezeket nincs időm elolvasni, így csak azokkal az üzenetekkel foglalkozok amiknek a csatolmánya novella vagy vers, és ha látok benne potenciált akkor válaszolok a levél feladójának, hogy küldjön további írásokat és ha azok is ilyen jók akkor szóba jöhet egy novelláskötet vagy verseskötet"
2018. okt. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*nem fogja elolvasni
2018. okt. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapszabály: a wattpados siker nem siker. Az ottani közönség rendkívül fiatal, kiforratlan ízléssel, sokszor még nem képesek megítélni, mi a jó. Hiába olvasták 15 ezren a történetedet és hiába van rajta 12 ezer csillag, attól még lehet irodalmilag pocsék, csak kielégít egy bizonyos igényt.

Ezért mindenképpen mutasd meg a történeted felnőtteknek. Ha a családban nem bízol, jöhetnek ismerősök, tanárok, szomszéd, a lényeg, hogy olyan ember legyen, aki megmondja az igazat. Ez néha nehéz, mert aki őszinte, az sokszor mond negatív dolgokat, de szerintem jobb, ha rögtön az elején megtudod, ha sok dolgon kell javítani. Facebookon vagy a moly.hu-n találhatsz segítőkész embereket.

A kiadás úgy történik, hogy te elküldöd a kéziratot és vársz. Az esetek 99%-ában itt véget is ér a dolog. A kiadók ugyanis csak akkor jeleznek vissza, ha valami miatt érdekled őket, annak az esélye pedig, hogy egy ismeretlen elsőkönyves íróban fantáziát lássanak, igen csekély. Ha komoly szakmai kritikát vársz, ne hozzájuk fordulj, nem ezért vannak.

Lehet, hogy jobb, ha irodalmi pályázatokra jelentkezel vagy magánúton adod ki a könyved. Mindegyiknek vannak hátrányai, de előnyei is.

Magánkiadó pl.: undergroundkiado.hu

Pályázatok pl.: aranymosas.konyvmolykepzo.hu/about-2

Hagyományos kiadó: na ezt guglizd ki egyedül, van egy pár :)

2018. okt. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Érdekes, hogy valaki bejelentette és az adminisztrátor törölte is (...) a válaszom, miszerint ilyen fogalmazással nem sok jóra számíthat e téren a kérdező.
2018. okt. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem én jelentettem, de elmondanád mi a probléma a fogalmazásommal?
2018. okt. 10. 19:12
 7/7 anonim ***** válasza:
A kiadónak elküldöd a kéziratodat, de mellé el KELL küldened a szinopszist is. Tessék, itt egy videó a témával kapcsolatban: https://www.youtube.com/watch?v=j2_VVvMA_IU
2018. okt. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!