Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nyilas Misi meghal a Légy jó...

Nyilas Misi meghal a Légy jó mindhalálig című könyv végén? Nem tiszta, hogy meghalt-e vagy csak elájult/elaludt.

Figyelt kérdés

2018. nov. 4. 01:03
 1/6 Csicsky ***** válasza:
87%

Ezzel fejeződik be a könyv ( [link]


Misi elszégyellte magát, hiszen ő akar tanulni, nem is tanulni: tudni!... Tudni akar ő: mindent, amit ember tud, s megrémült, hogy most elárulja magát, a titkot, amit senki se tud, még ő maga sem akar önmaga előtt sem tisztázni... amit senkinek se tudna megmondani, talán csak az édesanyjának, hogy: "költő"...

- Hogy gondolod, Misikém - szólt édes tréfájával a bölcs bátyja - csak úgy elindulsz és mégy az úton, és aki szembejön az élet országútján, azt mindjárt tanítani kezded?

Misi lehunyta a szemét titkos mosollyal:

- Igen.

A bátyja fél szemmel, mosolyogva nézett rá.

Sokára a jószagú szivarját kivette a szájából, s azt mondta erélyesebb s rendesebb hangon:

- Én úgy gondolom, legjobb lesz, ha eljössz abba az iskolába, ahol én tanítok, és ott majd tanulsz, odáig amíg mind megismered a declinátiókat és conjugátiókat és mindent, amit mások tudnak, hogy te is tovább taníthass másokat.

Soká csendben ültek, Misi lassan sírt és boldog volt, és örült, hogy így lesz. Akkor azt mondta a bátyja nyájas szelídséggel - mint egy lelki biztató hang, mely a szívet feloldja a zárakból, s kiteríti az isten színe elé:

- Vagy más egyébre akarod te tanítani az emberiséget?

Misi lopva nézte, nézte a bátyját, újra könny öntötte el a szemét, s összekuporodott, mint egy kis giliszta, s egészen halkan és egészen csendesen azt rebegte:

- Csak arra, hogy légy jó... légy jó... légy jó mindhalálig...

S fejét leejtette, s márványszínű lett a szoba, s egyszerre kimondhatatlan vágy fogta el: menni, elmenni innen abba az iskolába, ahol már ő tanít... ő... a drága, az édes jó bátyja... az égbe... az égbe... mert az maga az ég...


Itt most a kérdést annak az alapján lehetne eldönteni, hogy egy másik regényben az író a halál pillanatát hasonlóan fejezi-e ki, mint itten, egy olyan esetben, amikor ez egyértelmű. Ha máshol is használja ezt a fajta megközelítést – stílust, akkor itt is Nyilas Misi halálával végződik a történet.

2018. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem halt meg, ugyanis az író megírta a folytatását a regénynek, amiben életben van. A folytatás címére sajnos már nem emlékszem, nagyon régen olvastam, és félbehagytam, mert nem tetszett.
2018. nov. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Csicsky ***** válasza:
100%

A második válaszolónak köszönhetően rákerestem, és sikerült megtalálnom a regény folytatását. Itt írnak róla:

[link]

A „Forr a bor“ itt olvasható:

[link]

Most már egyértelmű, hogy nem halt meg a könyv végén.

2018. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :D
2018. nov. 4. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Pósalaky agyonverte amiért elhagyta a reskontóját.
2018. nov. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem halt meg csak összeesett, mert kiabáltak vele
2021. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!