Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért szeretik ennyien a...

Miért szeretik ennyien a Harry Potter "univerzum-ot"?

Figyelt kérdés
Mi fogja meg benne az embereket? Gondolom nem csak gyerekek olvassák sőt meglepő módon inkább nem is gyerekek. Mi ez?

2018. nov. 19. 12:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
A legtöbb embert izgasa a varázslatok bemutstását és használatát bemutató történetek szóval ez lehet a legnagyobb ok.
2018. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el és megtudod. ;)


Remekül van felépítve, jó a története, illetve elég sok mindennapi jelenség megvan benne, csak épp nem mindenki veszi észre.

2018. nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Ami az eredeti könyveket illeti, valószínűleg azért, mert egyszerű a nyelvezetük, könnyen olvashatóak, izgalmasak, humorosak, és sok a rokonszenves mellékszereplő. Mivel iskolai környezetben játszódik, ami mindenki számára ismerős, ezért könnyebb beleélni magadat a történetbe, annak ellenére, hogy egy nem létező, varázslatos világot mutat be. Gyerekként én is rajongtam a könyvekért, az első négy kötetet több mint negyvenszer olvastam. :) Viszont hogy felnőttként miért szeretik őket, azt nem tudnám megmondani. Felnőttként újraolvasni a könyveket nekem elég kiábrándító volt, észrevettem minden hibát, logikátlanságot, amit gyerekként nem. Így felnőtt fejjel eléggé összecsapott műveknek tűnnek a könyvek. De persze lehet, hogy sokan úgy vannak vele, mint én, hogy gyerekként olvasták, és a nosztalgia miatt szeretik. :)
2018. nov. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nosztalgia-vonat. Amúgy nagyon jó stresszoldó, segít kikapcsolódni, és néhol abszurd, ahogy a gyerekeknek való humoros dolgok keverednek benne a fajsúlyosabb eseményekkel, de ez is a szórakoztató voltához tesz hozzá.
2018. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
A hármas válaszoló írta le a legjobban. Én még annyit tennék hozzá, hogy eleve, a Harry Potter gyerekkönyvnek indult. Az elején egy kedves mese volt, ami elvarázsolta a gyerekeket. Majd Rowling olyan sokáig húzta a könyvek írását és óriási marketing felhajtás is csináltak köré, hogy gyakorlatilag tényleg felnőtt rajta egy nemzedék, mire megtudták mi a vége. (Plusz a filmek is, hatalmasat dobtak a népszerűségén) Így gyakorlatilag van egy nemzedék, akiknek a Harry Potter a gyerekkort jeleni. És akkor innentől kezdve, mindegy, hogy a történetnek számtalan gyenge pontja van, hogy logikátlan, hogy szerintem pl. látszik, hogy nagy részét közbe találta ki és néhány dolgot konkrétan fanfictionökből vett stb... Akik, akkor voltak gyerekek ezt sokszor nem akarják beismerni. Nem véletlen, hogy ahogy én látom, a mostani gyerekek között, akik már egyben vehetik a kezükbe a teljes történetet és nincs körülötte a nagy felhajtás, nincs a várakozás miatti izgalom, már nem annyira népszerű ez a sorozat. Szóval nagyon röviden, a válasz a nosztalgia. Eredetileg pedig az volt a népszerűségének az oka, amit a hármas leírt. Érdekes új világ, iskolai környezet stb. De, pl. nekem a vége már nem tetszett. (Az utolsó 2 kötet) Szerintem Rowling egyre ötlettelenebbé vált és már túlságosan eltávolodott az eredeti történet hangulatától, az eredeti mesétől. Amúgy a Legendás állatoknál is ezt csinálja. Elkezdi valahol és valami teljesen másra fog kilyukadni. Ellent mond saját magának stb.
2018. nov. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

És ahogy várható volt, máris 0%-on állok. XD

Ezt mondom. Mindenki úgy védelmezi ezt a könyv sorozatot, mintha az élete múlna rajta. Mintha a gyerekkorát akarnák elvenni. Pedig egyáltalán nem szégyen látni valaminek a hibáit és azzal együtt kedvelni. Én is olvastam a HP-t, én is vele nőttem fel, nekem is vannak kedvenc karaktereim stb., pont ezért tudom. Egyszerűen csak, én nem vagyok a végletekig elfogult ezzel a sorozattal.

2018. nov. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én nem szavaztalak le, ez a te álláspontod, de nem ártana pl. bizonyítani, ha vmit állítasz. Pl. mi a logikátlan benne?
2018. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ugyan nem engem kérdeztél, de szerintem pl. Dumbledore halála irtózatosan logikátlan. Nem a ténye, hanem a mikéntje.

Egyébként én is úgy voltam vele, hogy az első 4-5 könyvet még szerettem, az utolsókat viszont nem. A finálé kivételével mintha nem is ugyanaz írta volna sokszor. Egy teljesen más hangvételű könyv lett, még a szóhasználat is változott pl. a hatodikban.

Ettől függetlenül az univerzumot azért szeretem, mert sikerült ötletes és hihető módon vegyíteni a valóságot a varázslattal. Manapság nagyon nagy népszerűségnek örvend a fantasy is, de pl. a klasszikus tolkieni fantasy nem ötvözhető a mi világunkkal ilyen módon, ez a "világ a világban" típusú univerzum pedig az emberek gyermeki lényére hat, hiszen sokan szeretnénk hinni valami többen, mint ami megfogható. Magyarán a HP univerzum titka az, hogy egy mese elevenedik meg az általunk ismert világ színfalai mögött.

2018. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mint ennek a generációnak a tagja a következőket ettük mi annó rajta:


-izgalmas volt, gyerekkönyv létére olyan letaglózó volt mint semmiféle könyvélmény előtte. Az egész YA műfaj innen tanulta a receptet


-vigaszt adott a szegény, kierekesztett gyereknek. A valóságból indított de a párhuzamos világról lehetett álmodozni, ott volt az az érzet, hogy ha befordulsz a következő utcasarkon valami csodálatosba botlassz bele.


-valóságos problémákkal foglalkozott ami anno sok gyereket megijesztett, és megoldásokat adott a kezükbe. Hermione házimanó kampánya, Draco piszkálódása, Piton ok nélküli kegyetlenkedései...


-jól megragadta a mindennapok örömeit. Kitalált egy csomó édességet, sportot ami könnyű volt szeretni


-egyedi világa van. Ez előtt minden fantasy regény Tolkient kérődzte föl és rágta újra. Ehhez képest frissítő volt bármiféle más hangulat...

2018. nov. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, az együtt felnövés nagyon sokat tett azért hozzá. 7 éves voltam, mikor a mamám amolyan folytatásos esti meseként elkezdte nekem felolvasni az első részt, és 13-14 körül voltam, amikor kijött az utolsó.

Sokunknak az első önállóan elolvasott könyve volt, és lehetett teóriákat gyártani hozzá, meg izgulni a végkifejleten. Egyben ledarálni már nem ugyanaz, ráadásul egyben odaadni necces. Egy kisebb gyereknek az utolsó pár rész lesz túl durva, egy tininek viszont gyerekes lehet az első egy-két rész. Ez úgy volt jó, hogy tényleg együtt nőni vele. De szórakoztató olvasmány enélkül is, csak ez adott hozzá egy nagy extrát. Viszont sok felnőttnek is tetszett/tetszik, amit érdekesebbnek találok. Még anyának is, pedig ő nagyon nem fantasy-szerető, és komoly kételyekkel vette a kezébe.

2018. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!