Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért szeretik ennyien a...

Miért szeretik ennyien a Harry Potter "univerzum-ot"?

Figyelt kérdés
Mi fogja meg benne az embereket? Gondolom nem csak gyerekek olvassák sőt meglepő módon inkább nem is gyerekek. Mi ez?

2018. nov. 19. 12:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

5. válaszoló vagyok. Nem akartam vitát generálni, én is kedvelem igazából a sorozatot. De, szerintem egyértelműen látszik a változás az elejéhez képest. Én azt is elhinném, hogy a végét Rowling már nem is önállóan írta. Azt pedig valószínűnek tartom, hogy eredetileg nem ilyen hosszúra tervezte. (Mint, ahogy a Legenás állatok is először 1 vagy 2 részesre volt mondva, majd trilógia, aztán a film sikere után, hirtelen neki annyi ötlete támadt, hogy legalább 5 film kell hozzá...)

A továbbiakban, sok SPOILER következik annak, aki még nem olvasta a könyvet. Példák a gyenge pontokra: (Most nem friss az élmény, úgyhogy csak pár, ami eszembe jut) Már maga a varázsvilág sincs eléggé átgondolva. pl. A mugliknak túl kevés a szerepük. (Ezt próbálja orvosolni a Legendás állatok. Az a sorozat, többször is próbálja foltozgatni a HP világát) Miért nem kértek segítséget a mugliktól Voldemort ellen? Azt értem, hogy félnek a lelepleződéstől, mert a muglik erősebbek, de le van írva, hogy a mugli minisztérium tud róluk, csak a nagyközönség előtt titok a létezésük. Simán kérhettek volna fegyveres segítséget, főleg, hogy már a muglik is érintettek voltak. Apropó fegyverek! Miért nem használnak fegyvereket a varázslók? Legalább a profi aurorok használhatnának, minimum késeket. Nem értem miért az őrült Bellatrix az egyetlen, akinek eszébe jut kést rántani a pálcán kívül... És a vérfarkasok. Azt értem, hogy a varázslók között kirekesztettek, de azt nem értem, hogy miért nem élnek és dolgoznak a muglik között? Miért kell egy értelmes embernek éheznie? A többieknek meg elvadulva élnie... A történetből pedig ilyenek jutnak eszembe: Már az egész időnyerő egy problémás valami. Az 5. kötetben el is pusztul mind, de azt azért nem értem, hogy Voldemort visszatérése nem ért meg annyit a 4. részben, hogy használjanak egyet? Amúgy ha Dumbledore tudta, hogy Sirius ártatlan, miért nem tanúskodott mellette a 3. kötetben? Akkor még nem haragudtak rá Voldi miatt. Egyébként miért nem használnak időnyerőt a bűntények felderítésére? Még ha nem is változtatnak meg semmit, de titokban végignézhetnék mi történt. Mondjuk azt, hogy Pettigrew él simán bizonyíthatták volna vele, meg hogy Voldemort visszatért stb. Amúgy az ikrek, hogy jöttek rá, hogy a Tekergők térképe egy térkép? Továbbá, hogy találták ki a kódot? Komolyan ráhibáztak arra, hogy "Ünnepélyesen esküszöm, hogy rosszban sántikálok"? o.O Amúgy nem tűnt fel nekik, hogy folyton egy Pettigrew nevezetű valaki van a tesójuk mellett még este is? Azután volt az a szerencse szérum vagy mi. Miért nem ivott mindenki, ha valami különösen veszélyesre készült? Azt tudom, hogy írták, hogy nem szabad gyakran használni, de azért pl. miért nincs minden aurornál alapfelszerelésként? Vagy a roxforti csata előtt mindenki ihatott volna...

És akkor ott van még, hogy Dumbledore miért adta oda egy 10 évesnek, az egyik halál ereklyéjét? Őt illette, jó, de azért ő sem gondolhatta komolyan, hogy nem felelőtlenül fogja használni egy gyerek. pl. Ha nincs a köpeny, Pettigrew az életben nem szökik meg és akkor Voldi se tért volna vissza egyhamar. Miért hagyta Dumbledore, hogy a lépcső alatt nőjön fel? Miért nem szórta szét a világban Voldi a horcruxokat, miért volt mind Angliában? A külföldi varázslók miért nem foglalkoztak a Voldemort problémával? Most kapásból ilyenek jutottak eszembe.

Amit meg fanfictionökből vett szerintem az pl. a Piton-Lily szál. Én egyszerűen nem hiszem el, hogy ezt ő az elejétől így tervezte. Szerintem valahol az 5. kötet után találta ezt ki, ahogy a horcruxokat, meg az egész halál ereklyés dolgot. A Lupin-Tonks szálat szintén, sőt ez biztos is, mert a színész mondta is, hogy a film idején még úgy magyarázta neki a karaktert, hogy Lupin meleg és akkor Lily még vele volt jóban, nem Pitonnal. (Erre van utalás a filmben is) Majd ezt változtatta meg jó későn arra, hogy Lupin-Tonks, Piton-Lily és Dumbledore-Grindelwald, amiről eredetileg szó sem volt.

Valamint hogy ő ott a pályaudvaron eredetileg még max. trilógiában gondolkozott azt is erősen gyanítom. Eleve nagyon különbözik az első 3 kötet a többitől. Az utolsó kettőről meg ne is beszéljünk... Eredetileg ez egy gyerek könyv volt, nem horror könyv fiatal felnőtteknek. (Most jön, a vérrel írt szöveg, meg Mógus... Igen, de az még mindig csak mese. A jó elnyeri méltó büntetését, "tűzre vetik Juliskáék a boszorkányt" és pozitív karakter egy darab sem hal meg.) Amúgy elég vicces így az utolsó kötetek fényében, hogy olyan csapdákkal őrizték a Bölcsek kövét, amit egy elsős is kitud játszani. (Egyedül az Edevis tükre volt normális akadály) Ez kb. olyan mintha olyan bonyolult egyenleteket kellet volna megoldani a továbbjutáshoz, hogy "Mennyi kettő meg három?"! Biztos abból indultak ki, hogy Voldi már nem teljesen ép! :D

2018. nov. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"A jó elnyeri méltó büntetését" Hahaha XD

Ezt elírtam.

2018. nov. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok, én is említettem a logikátlanságot, úgyhogy én is tartozom pár példával. Rowlingot egyébként sem tartom igazán jó írónak, de a legfőbb gyengéje szerintem az, hogy nem tud figyelni a részletekre.

Például már rögtön az első kötet elején: Malfoy találkozik Harryvel az Abszol úton, és elmeséli neki, hogy az anyja elment neki pálcát venni. Pár oldallal később pedig Ollivander elmondja neki, hogy mindig a pálca választja a varázslót. Most komolyan, ezt egy aranyvérű családban nem tudják, és az anyja csak véletlenszerűen választ neki egy pálcát? Ez az egész úgy még cikibb, hogy a hetedik kötetben még nagyobb jelentőséget adott az írónő a varázspálcáknak és a pálcamágiának.

A következő egy apróság, szintén az első kötetből: ha már elsőben tanulnak legendás lények gondozását, akkor a harmadik kötetben miért állítja úgy be, mintha új tantárgy lenne?

Minden kötetben visszatérő hülyeség: elvileg egyetlen csak varázslók lakta település van az országban (Roxmorts), a többi varázsló mugli településeken él. Tehát nap mint nap találkoznak muglikkal. A gyerekeiket is egy mugli pályaudvarra viszik ki, amikor az iskolába küldik őket. Akkor mégis miért nem képesek felöltözni úgy, mint egy mugli? Persze viccesek ezek a jelenetek, de akkor is úgy állítja be a varázslókat, mintha teljesen hülyék lennének.

Másik példa, ez főleg az első kötetekre jellemző: Dumbledore elvileg a kor legnagyobb varázslója. Akkor mégis miért nézi végig, hogy szörnyűségek történjenek az iskolában, és miért mindig gyerekek mentik meg a helyzetet? A harmadik kötetben miért két gyereket küld vissza az időben, hogy a törvényeik megszegésével megváltoztassák a múltat, amikor külön hangsúlyozzák, hogy milyen súlyos következményekkel járhat bármilyen hiba (beleőrülhetnek, ha meglátják önmagukat, megölhetik a másik énjüket, stb.)? Ami pedig a legjobban zavart: miért nem mondta meg pontosan, hogy Csikócsőrrel mentsék meg Siriust, miért ad fel nekik rejtvényeket, amikor egy ember életéről van szó?

Ez csak néhány példa, ami így hirtelen eszembe jutott, de gyakorlatilag végig bosszankodtam az ilyeneken, amíg újraolvastam a könyveket.

Az 5-ös említette a bölcsek kövés részt. Nekem az jutott eszembe, miközben olvastam, hogy Harrynek nem plusz pontokat kellett volna adni év végén, hanem ki kellett volna rúgni. Elvégre annak ellenére, hogy McGalagony megmondta neki, hogy a követ senki sem tudja ellopni, mégis lement oda a barátaival, veszélybe sodorta őket, és miatta Voldemort tényleg majdnem megszerezte a követ. Pedig Edevis tükre miatt tényleg nem tudták volna megszerezni :D

Ennek ellenére szeretem a könyveket, csak nem szabadott volna újraolvasni, megmaradtak volna a szép emlékeim. :)

2018. nov. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Látom, egy kerékre jár az agyunk. :)

Nekem már régebben is feltűnt egy csomó minden, de minél többször olvasom újra, annál több. (Főleg, hogy annak idején a szüleimmel is beszélgettünk a könyvekről és mivel szerettem ezt a sorozatot, gondolkoztam is rajta, pl. hogy mi lesz a vége stb.) Meg azóta, átgondoltabb, jobban megírt könyveket is olvastam már.

Erre a pálcásra már nem is emlékeztem, ez nagyon jó. (Bár, a Legendás állatok 2-ben is van ilyen. "A Pálca választja a varázslót" kivéve, amikor nem. :D) A Roxmorts témáról meg annyit, hogy szerintem is nagyon furcsa, hogy a varázslók ennyire nem ismerik a muglikat. Ez is magával a világgal kapcsolatos logikátlanság. Eleve gondoljunk bele, a Roxfortba 10 évesen kerülnek, tehát addigra már tudnak írni-olvasni, számolni stb., magyarán a kiscsoportot már kijárták. Ok, de hol? Mindenkit otthon tanítanak a szüleik az alapokra, majd 10 évesen hirtelen elküldik őket otthonról egy teljes évre? Mondjuk azt, hogy pár gazdag gyerekhez fogadnak magántanárt, de a többi? Ők nem sima mugli iskolában tanulnak, mint mondjuk Harry is és utána megy át a Roxfortba? Egyébként a legtöbb varázsló, ha jól emlékszem nem aranyvérű, tehát kellene hogy legyen mugli rokona. Igen, a varázslók nagyfokú tudatlansága a muglivilágról elég fura. Azt, hogy Dumbledore miért nem maga megy vissza az időben, meg miért gyerekekre bízza a piszkos munkát, már említeni sem akartam. (Ebből a szempontból a Legendás állatok, szerintem sokkal életszerűbb. Felnőtt, képzett varázslók harcolnak a gonosz ellen, nem pedig kisiskolások, miközben a felnőttek ülnek a babérjaikon.) Amúgy szintén első kötet. Bolyhoskát, miért zenével altatják el? Tényleg olyan nehéz lett volna ráküldeni egy dermesztő varázslatot? (Ez amúgy bármelyik varázslényre igaz...a vérfarkasra is) Vagy, mivel Voldiról volt szó, simán egy gyilkos átkot, amivel megöli szegény állatot. (Persze, a gyilkos átok nyilván még eszébe se jutott az első kötetben.) És, még sok ilyet lehetne írni. Nem akarom, darabokra szedni a könyveket.

2018. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A könyvekben említettek néhány varázslényt, amiknek a bőrén nem hatolnak át az egyszerűbb átkok, konkrétan a sárkányoknál és az óriásoknál emlékszem rá, hogy szó volt erről. Úgyhogy el tudom képzelni, hogy Bolyhoskánál is ez a helyzet, bár persze nem említettek ilyesmit a könyvben. A halálos átok viszont jó kérdés, arról sosem volt szó, hogy az hat-e az erősebb varázslények ellen, gondolom mert amúgy is tilos használni.
2018. nov. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!