Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter rajongók! Miért...

Harry Potter rajongók! Miért utáljátok annyira Umbridge-t?

Figyelt kérdés

Tudom, miket csinált, olvastam rengetegszer a könyveket, de akkor sem értem miért kéne őt jobban utálni, mint mondjuk Voldemortot, Bellatrixet vagy akármelyik halálfalót.

Én sem szeretem őt, de tudtommal nem gyilkolászott embereket, rengeteg sokkal sötétebb szereplő van a könyvekben. Akkor mégis miért utálják olyan sokan Umbridge-t a leginkább?



2018. dec. 5. 08:27
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Még egy kis eszmefuttatás Rowling gonosz-képéről: szerintem ő itt nagyon belefutott ebbe a született gonosz vs. a környezete formálta gonosz kérdéskörbe. Ő maga mondta, hogy nem hisz a született gonoszságban, és hogy Voldemort is más lett volna, ha van anyja, és nem az árvaházban nő fel szeretet nélkül. Na de: ennek ellenére megírta a karaktert a tökéletes született gonoszként. Már a fogantatásában sincs szeretet, mert az apja tudatmódosító hatása alatt áll - jogilag tulajdonképpen Merope emberrablást, kényszerítést és nemi erőszakot követett el) aztán a születésével kvázi megöli az anyját (még ha Merope hagyta is magát leépülni ennyire) utána már kisbabaként abnormális (nem sír, nem igényli, hogy felvegyék) gyerekként kis gonosz szadista, felnőttként nagy gonosz szadista. Egész életében nincs egyetlen normális kapcsolata sem, nem érez senki iránt semmit a megvetésen és utálkozáson kívül, az egyetlen lény, amivel törődik valamennyire, a háziállata (akiről mondjuk utólag kiderült, hogy ember volt.) Életfilozófiája, amit ki is fejt, hogy nincs jó és rossz, csak erősek és gyengék, előbbiek azt tesznek utóbbiakkal, amit akarnak. Ez a tökéletes pszichopata, ilyen van a valós életben is. Még az is igaz rájuk, hogy nem nagyon tanulnak a hibáikból, V. ugye folyton ráfaragott ugyanazokra a baklövésekre. Megfelelő neveltetés mellett is genyók lesznek, csak nem olyan veszélyes mértékben, megtanulnak és betartanak néhány határt, nem szívjóságból, hanem mert megértik, hogy következményei lesznek, ha nem. Genetikai és környezeti háttere egyaránt van ennek a személyiségzavarnak, V.-nál a Gomold-ág terheltsége és az Amortentia adta meg az alapot harmatos szűzleányi személyiségéhez, az árvaházi nevelés meg a ráhatás, ami eldöntötte, hogy alacsonyan funkcionáló, azaz gyilkos lesz, és nem mondjuk Phineas Nigellust taszítja le a Roxfort leggyűlöltebb igazgatója címről. Alapvetően jól megírt karakter volt, ha a cél a pszichopata leírása volt. Utólag viszont JKR elkezdte lekaraktergyilkolni kicsit. Bellatrix és Delphini még belefér, a pszichopaták szeretnek entyempentyemezni, ha nem is éreznek szerelmet, és családjuk is gyakran van (ahol ugyanolyan szenyók, mint az életük egyéb területein.) Az más kérdés, hogy a könyvben ismertetett céljai és nézetei mellett teljesen abszurd, hogy szándékosan vállaljon egy gyereket, az egyetlen jelleméhez illő magyarázat az lenne, hogy ismerte a jóslatot, miszerint a saját gyereke visszahozhatja, ha netán elbukna, és ez alapján úgy döntött, hasznos lenne egy gyerek. A másik ilyen elem Nagini emberi volta most a Legendás Lényekből. Ezek szerint mégis közel engedett magához egy embert. Reméljük, nem fut ki ez odáig, hogy kiderül, titokban meg Myrtle volt élete nagy szerelme, csak véletlenül megölte a Baziliszkus. :D
2018. dec. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Saturnus27 válasza:
Én még Voldemortéknál is jobban utálom azt a nőszemélyt!
2018. dec. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!