Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tűz és Jég dala teória: Jeyne...

Tűz és Jég dala teória: Jeyne Poole miatt tér vissza Arya Westerosra?

Figyelt kérdés

Mióta abbamaradt a könyvsorozat, elég sok teória születik a szereplőkkel és a cselekménnyel kapcsolatban, szóval nem állítom, hogy ezt én találtam volna ki, de nagyon érdekel, hogy a fanok mit gondolnak.


Arya története eléggé eltér a fősodortól és énmagam nem igazán látom, hova fog ez nála kifutni, és legfőképp, hogyan és miért tér vissza Westerosra. Az kizárt, hogy egy olyan random elhatározás vezesse, mint a sorozatban, abban viszont biztos vagyok, hogy ugyanúgy a bosszú lesz a legfőbb motivációja. És itt jön a képbe Jeyne. Őt ugye mind testileg, mind lelkileg tönkre tette Ramsay és a bandája, és tulajdonképpen az egész élete egy katasztrófa, rémálom. A sztori most ott tart, hogy Theonnal ugye Deresből Stannis táborába szöktek, ahol ott van Tycho Nestoris is a Vasbanktól. Innentől kezdve én úgy gondolom, hogy Nestoris magával viszi Jeyne-t, mert egy ilyen emberi roncsnak semmi keresnivalója egy ostromnál. Braavosban Jeyne elmegy a Fekete és Fehér Házába meghalni, ahol összefut Aryával. Arya ismeri Jeyne-t gyerekkorából, így inkognítóban kifaggatja, hogy mi történt vele. Jeyne elmondja, hogyan mészárolták le a Starkokat, hogyan zsarnokoskodott a néppel Cersei és Joffrey, hogy kényszerítették Jeyne-t, hogy Aryának adja ki magát, hogy hozzá menjen Ramsayhez, a Boltonok hogy legitimálták az uralmukat egy nyilvánvaló hazugsággal stb stb... És akkor Arya végleg elhatározza magát a családja mellett, és Jeyne halála után az ő arcában tér vissza, hogy bosszút álljon a Boltonokon...


Annyi a buktatója a dolognak, hogy Arya ezzel párhuzamosan épp meggyilkollja Raffot tilosban, szóval előbb lesz ő üldözött kegyvesztett, minthogy visszamenjen a Fekete és Fehér Házába, ahol találkozhatna Jeyne-vel.


Nagyon érdekel, hogy ti mit gondoltok erről!



2018. dec. 26. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem butaság.

Jeyne messze nem olyan fontos karakter, hogy ilyen sztorit kapjon, másfelől minek menne olyan messze? Hogy jutna oda? Honnan hallott volna a Fekete és Fehér Házáról, ha a nemes és tanultabb Arya is Jaqen-től tud róla?

Mellesleg a Winds of Winter-ből már kijött egy Theon szemszögéből íródott fejezet, ahol Theon-nal együtt Jeyne is eljut Stannis táborába. Theon tanácsára Jeyne még mindig Aryának adja ki magát, más különben semmibe vennék, és csak egy k@@va lenne. Stannis elküldi a Falra, a "bátyjához", Jon-hoz.

2018. dec. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Arya története inkább Varysék, Aegon és Dany köré fog épülni, mivel Arya lesz a bérgyilkos, akit elküldenek, hogy ölje meg Danyt.

Az arcnélkülieknél valószínűleg Blackfyre arany van, amit Arya a Varjak lakomájában a szájába vesz (amikor nem ismeri fel a királyt az érmén, ha jól rémlik), szóval szerintem Illyrio Mopatis fizetett nekik Blackfyre arannyal, hogy: szerezzenek információt arról, hogyan szerezhetik meg Dany sárkányait és amikor Jaqen végez a kutatással Oldtown-ban, akkor végül Aryát elküldik, hogy ölje meg Daenaryst.

A Tűz és Vérből tudjuk, hogy a később kikelt tojásokat Elissa Farman Braavosban adta el és akkor végig ott voltak, amíg Illyriohoz nem kerültek valahogyan, aki később Danynek ajándékozza őket.

Illyrio és Braavos között kell lennie valami szövetségnek vagy megállapodásnak, mert az a braavosi úr, aki fizetett a tojásokért, még Jaeharys előtt is tagadta, hogy nála lennének. És 200 évvel később sem hiszem, hogy csak úgy valaki túladna sárkánytojásokon.


Szóval szerintem Arya története a Varys-Illeryio Mopatis-Braavos összeesküvés köré fog épülni, mivel nincs nagyon más karakter, akivel ezt fel lehetne tárni. És Arya volt azt is, aki anno kihalgatta egyszer a beszélgetésüket, így passzolna a karakterhez, hogy további felfedezéseket tegyen azokról, akiket egyszer kihallgatott.


Jeyne Poole-val nem tudom, hogy mi lesz, bevallom, vele keveset foglalkoztam, de mivel elmenekült, ezért szerintem a Falon a vadak, pl. Val a gondjaiba veszi. (Később pedig, mivel mondjuk teherbe esett Ramsaytől, megkapja majd Rémvárat és az utódja viszi tovább a Bolton nevet.)


Roose-t Deres szellemének kéne megölnie és/vagy lefejeznie.

Ramsay pedig mivel Theon nemezise (George mondta, hogy Ramsay karaktere csak Theon miatt létezik), ezért Theonnak kéne megölnie valahogyan.

2018. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A könyvben még nem tért vissza, így nem tudni. Én elképzelhetőnek tartom, hogy majd az Arcnélküliek kapnak egy megbízást, hogy öljenek meg valakit Westeroson és Arya lehetőséget kap, hogy bizonyítson.
2018. dec. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 Nem állítottam, hogy Jeyne fontos karakter, ahogy azt sem, hogy neki nagy sztorit kell kapni - már amennyire nagy sztorinak lehet mondani, hogy meghal. Viszont a történet menetére mindig is jellemző volt, hogy olyan karakterek futnak össze teljesen váratlanul, random helyeken, akiknek amúgy semmi dolguk egymással, és volt, hogy magán a cselekményen is így sikerült csavarni (most ami így hirtelen beugrik, az Brienne és Genry, Arya és Sam, Plumm és Tyrion, vagy az új kedvencem, Pyat Pree és Euron). Nestoris jelleméről túl sokat nem tudni, de az alapján a kevés információ alapján nem tűnik lelketlennek, ő pl simán beszélhet Jeyne-nek a fekete és fehér házáról, és mivel nincs hova mennie, simán magával is viheti, mert miért ne. Az oké, hogy Stannis megvédi azzal, hogy nem hozza nyilvánosságra, hogy ki ő valójában, de amúgy neki nincs különösebb szüksége Jeyne-re, ha Nestorisszal akarna menni, simán elengedné.


#2 Ebben látok rációt, nem is keveset. Viszont nagyon sok minden itt sem egyértelmű. Aegon több mint valószínű, hogy Blackfyre, és az is sanszos, hogy Varys és/vagy Ilyrio is. A tojásokat azért adhatta Ilyrio Danynek, mert nála sokkal nagyobb volt a valószínűsége, hogy kikelnek, mivel "tisztább" a vére. Az is lehet, hogy még mielőtt Dany megkapta volna őket, már próbálkozott Aegon a kikeltésükkel, de kudarcot vallott.


Innentől elég egyértelmű, hogy Dany-t használják pótanyának, és a megfelelő időben el akarják tőle venni a sárkányokat. Ami nem tiszta, az Varys és Braavos motivációi.


Varys gyűlöli a mágiát, így a sárkányokat is utálnia kellene - ahogy az arcnélkülieket is. Az Arany Kompánia a sárkányok nélkül is Aegon pártjára állt volna, ráadásul nevetségesen kicsi volt az esély arra, hogy azokból a tojásokból bármi kikeljen, szóval rejtély, hogy ő miért vesz ebben részt. Braavos szintén zenész, utálják a sárkányokat és a régi Valyriát, az első arcnélküliek is a bányákban szerveződtek, lehetetlennek tartom, hogy ők a sárkányok pártján legyenek. Az oké, hogy Dany-t kinyírnák, de ők sem ostobák, tudnák, hogy azért kell őt kiiktatni, hogy egy másik "Targaryen" előtt tiszta legyen az út.

Mikor Barth elment a tojásokért, teljesen ésszerű volt a Tenger Úr részéről, hogy nem adta őket, még úgy sem, hogy Jaehaerys a kincstár felét kifizette volna neki.Fogalmam sincs, hogy most mire lenne ez a pálfordulás. Főleg, hogy a Blackfyre-ek akkor még sehol sem voltak, szóval tartogatni sem volt kinek őket.


Ezt az összefüggést szerintem Tyrion sokkal inkább feltudná tárni, mint Arya. Tyrion Danyhez tart, volt már dolga Aegonékkal, ismeri Varys gondolkodását, és messze a legokosabb szereplő, ő sokkal hamarabb összerakná a dolgokat.


#3 Az arcnélkülieknek biztosan lesz még komoly szerepe, de én inkább arra tippelnék, hogy Euron keresi fel őket újra, sokkal inkább a stílusa, mint bárkinek. Talán Victariont nyíratja ki, vagy valami jövőbeli riválisát.


Én Arya karakterívében azt látom, hogy Északon kell kikötnie. Az az állandó identitásválság, amin keresztül megy, meg hogy nincs senkije, se családja, se otthona, csak a gyász, előbb-utóbb visszamegy bosszútállni. Viszont már "csak" két könyv van, kicsit szkeptikus vagyok, hogy belefér-e neki egy ekkora kitérő.

2018. dec. 28. 23:28
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Braavos szintén zenész, utálják a sárkányokat és a régi Valyriát"


A sárkányokat nem hiszem, hogy utálják, hiszen azok önmagukban csak állatok. Viszont a megfelelő kezekben fegyverré tudnak változni és ha tudják őket használni, akkor többé nem kell tartaniuk más sárkánylovasoktól sem, pl. a Targaryenektől, hiszen a sárkányok ugyanúgy megölik őket is.

Aegon önmagában csak egy sárkány lovasa lehet, a másik kettőre akár Braavos is igényt tarthat.

Bár a jövőre tekintettel kockázatos lehet Danyt megölni, mert egyáltalán nem biztos, hogy születik majd még egy, aki tud sárkánytojást kelteni.


A Blackfyrek pedig száműzöttek, egyáltalán nem biztos, hogy úgy tekintenek rájuk, mint az egykori Valyriára. Ez nekik egy lehetőség, hogy a politikai befolyásukat kiterjesszék egész Westerosra.


A tojásokat szerintem sok módon próbálták kikelteni, de mivel ehhez különleges adottsággal rendelkező személy kell (ha tetszik, olyan, aki hordozza azt a valyriai módosítást, ami lehetővé teszi a tojáskeltést). Ha a valyrok hozták létre a sárkányokat, akkor nyilván beépítettek egy "biztonsági" (lopásgátló) rendszert olyan módon, hogy sárkányt nem tud akárki kikelteni, még a valyriaik közül sem mindenki, kell rendelkezni hozzá az adottsággal. Ez nyilván örökíthető. Az egykori gyarmatok meg tele vannak olyan emberekkel, akikben a valyriaik vére folyik. Nyilván megvolt az oka, hogy az adottságokkal rendelkező családok családon belül csináltak gyerekeket, de ahm...a Targaryeneknél is csúsztak be fattyúk, tehát a braavosiak nyilván próbálkoztak a 200 év alatt olyan emberekkel, akikben egyértelműen folyik valyriai vér, Essos déli része tele van ilyen emberekkel. Nem hiszem, hogy csak tartogatták a tojásokat. (Ha jól emlékszem, akkor Jaeharys is attól tartott, hogy ott fog majd felbukkanni egy új sárkánylovas.)


Varys azt is gyűlöli, ha jó emberek halálát kell végignéznie, mégis megteszi, hogy megvalósítsa a terveit (lásd pl. Kevan). A cél szentesíti az eszközt és tudja, hogy a sárkányok kellenek ahhoz, hogy Aegon elfogadják jogos trónörökösnek. Ha Aegon meglovagol egy sárkányt, akkor senkit sem fog érdekelni, hogy Targaryen, Blackfyre vagy csak egy essosi szerencsétlen, akit úgy szedtek össze valahol. Az emberek azt fogják hinni, hogy Rhaegar fia és az igazság senkit sem fog bolygatni. Csak a látszat számít, de ehhez szükségük van sárkányra.


Tyrion is része lehet ennek a sztorivonalnak. De azzal, hogy esetleg Dany oldalára állna, félő, hogy inkább Varys célpontja lesz és majd ugyanúgy meg akar tőle szabadulni.

2018. dec. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Még az előző vagyok. Csak olvasva a kommenteket eszembe jutott: az emberek azt várják, hogy a sorozathoz hasonlóan Martin majd össze akarja hozni a szálakat, hogy mindenki egy helyen legyen. De miért is? Egyáltalán nem biztos, hogy Martin minden szálat össze akar húzni és igazából nincs is rá szükség. Minél több POV karakter van egy helyen, annál kevesebb részét ismerjük meg a történetnek, ez pedig nem célszerű. Azért van sok POV, hogy jól szét legyenek szórva a világon. Háromnál több pedig még soha nem narrált egy helyet, a történet kezdeti Derest leszámítva.

És ha egy helyen is van több POV, akkor is igyekszik az író olyan dolgokat megmutatni, amit csak az az egy él át a helyszínen.

Ha minden ilyen karaktert összetömörítene egy helyen, az a mesélés szempontjából nem lenne előnyös szerintem.

2018. dec. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon sok POV meg fog halni a TWOW-ban, Arianne, Jon Connington, Victarion, Aeron, Jaime, Cersei, Brienne, Barristan, valószínűleg Theon, talán Areo Hotah.


Újra viszonylag kevés POV lesz majd, mint az első 1-2 könyvben voltak,

2019. jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod melyik POV karakterek fognak meghalni, mivel a könyv még nem jelent meg és tudtommal Martin ezt nem árulta el előre.
2019. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
7. Már miért halnának meg? És pont ők?
2019. jan. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Elképzelhetetlennek tartom, hogy Jaime, Cersei, Brienne és Theon se élje meg az utolsó könyvet.
2019. jan. 6. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!