Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tűz és Jég dala teória: Jeyne...

Tűz és Jég dala teória: Jeyne Poole miatt tér vissza Arya Westerosra?

Figyelt kérdés

Mióta abbamaradt a könyvsorozat, elég sok teória születik a szereplőkkel és a cselekménnyel kapcsolatban, szóval nem állítom, hogy ezt én találtam volna ki, de nagyon érdekel, hogy a fanok mit gondolnak.


Arya története eléggé eltér a fősodortól és énmagam nem igazán látom, hova fog ez nála kifutni, és legfőképp, hogyan és miért tér vissza Westerosra. Az kizárt, hogy egy olyan random elhatározás vezesse, mint a sorozatban, abban viszont biztos vagyok, hogy ugyanúgy a bosszú lesz a legfőbb motivációja. És itt jön a képbe Jeyne. Őt ugye mind testileg, mind lelkileg tönkre tette Ramsay és a bandája, és tulajdonképpen az egész élete egy katasztrófa, rémálom. A sztori most ott tart, hogy Theonnal ugye Deresből Stannis táborába szöktek, ahol ott van Tycho Nestoris is a Vasbanktól. Innentől kezdve én úgy gondolom, hogy Nestoris magával viszi Jeyne-t, mert egy ilyen emberi roncsnak semmi keresnivalója egy ostromnál. Braavosban Jeyne elmegy a Fekete és Fehér Házába meghalni, ahol összefut Aryával. Arya ismeri Jeyne-t gyerekkorából, így inkognítóban kifaggatja, hogy mi történt vele. Jeyne elmondja, hogyan mészárolták le a Starkokat, hogyan zsarnokoskodott a néppel Cersei és Joffrey, hogy kényszerítették Jeyne-t, hogy Aryának adja ki magát, hogy hozzá menjen Ramsayhez, a Boltonok hogy legitimálták az uralmukat egy nyilvánvaló hazugsággal stb stb... És akkor Arya végleg elhatározza magát a családja mellett, és Jeyne halála után az ő arcában tér vissza, hogy bosszút álljon a Boltonokon...


Annyi a buktatója a dolognak, hogy Arya ezzel párhuzamosan épp meggyilkollja Raffot tilosban, szóval előbb lesz ő üldözött kegyvesztett, minthogy visszamenjen a Fekete és Fehér Házába, ahol találkozhatna Jeyne-vel.


Nagyon érdekel, hogy ti mit gondoltok erről!



2018. dec. 26. 16:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Cersei-nek nagyon nagy esélye van a halálra, és Jaime-é se lepne meg.

Theon-t hagyják békén, túl sokat szenvedett, Ashával vegyék magukhoz a Vas-szigeteket.

Amúgy miért lenne elképzelhetetlen? G. R. R M. Könyvei sose a kiszámíthatóságukról voltak ismertek.

2019. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha belegondolunk, részben azért is tart eddig megírni a könyveket (ami eredetileg trilógia lett volna), mert Martin úgy döntött, hogy új karakterekkel is kibővíti a történetet, mint pl. a Martellek, a Greyjoyok, Jon Connington, Barristan, Cersei és Brienne. Ha minden igaz, eleve miattuk is nem lépte meg azt a tervezett 5 éves ugrást a könyvek között. Nem hiszem, hogy akkor a The winds of winterre gondol egyet és megöli az összes karaktert, akik miatt már eleve ennyi évet dolgozott a történet újraírásán.

Nem hinném, hogy a sorozat megoldását választja: amikor ott az írók nem tudnak kezdeni valamit egy karakterrel, akkor megölik. Szerintem Martin tud velük mit kezdeni, azért írta bele őket.


És akkor még az is lehet, hogy kapunk új POV karaktereket is. Tudom, hogy azt mondta nem lesznek, de pont nemrég olvastam egy régi interjút, ami a Varjak lakomája előtt készült, amiben azt mondta, hogy Cersei-en kívül nem lesz új POV. :D Erre lett 6 új még mellé. :D

Ebben volt:

https://www.youtube.com/watch?v=v4oKZgxmv5E&t=2047s

2019. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11. Azért elképzelhetetlen, mert Jaimenek Brienne oldalán kell elesnie egy csatában a Mások/a Starkok/vagy Dany ellen, a nő mellett, akit szeret. Ez tudott. :D (Már ha meghal, de nem kéne neki, személyes vélemény. Bakker ő a legjobb karakter az egész Tűz és Jég dala univerzumban, a novellákat és történelemkönyveket is beleszámítva. Lehet ez már nagyon fanság, de mindenki kötődhez valakihez.)


POV karakter ritkán hal meg, eddig Eddard az egyetlen biztos, aki halott. Catelyn feltámadt, Jon kérdéses, és Quentyn esetében is vannak teóriák, hogy él és más halt meg helyette. De ha meg is haltak, akkor Cat kivételével ez még mindig csak 3 halott, az 5 könyvben.


Jaime története befejezetlen lenne, ha megölné Kőszívvel szerintem.

2019. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!