Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter: Siriusnak két...

Réniá kérdése:

Harry Potter: Siriusnak két háza is volt? Akkor Harry mind a kettőt megörökölte, nem? Mégsem hallottunk róla többet, szerintetek miért?

Figyelt kérdés

Elkezdtem újra olvasni a főnix rendjét és megakadt a szemem egy apróságon.

(Harry és Sirius a Black családfát tartalmazó falikárpitot tanulmányozzák)

– Te nem vagy rajta, Sirius – állapította meg Harry, miután alaposabban szemügyre vette a családfa egyes ágait.

– Rajta voltam – felelte Sirius, és egy kis, kerek, fekete szegélyű lyukra mutatott, amit mintha cigarettával égettek volna a szövetbe. – A kedves jó anyám eltávolított engem, miután megszöktem itthonról – hallgassátok Siport, sokszor elmotyogja a történetet.

– Megszöktél itthonról?

– Tizenhat éves koromban – bólintott Sirius. – Elegem lett.

– És hova mentél? – kérdezte nagy szemeket meresztve Harry.

– Apádhoz – felelte Sirius. – A nagyszüleid nagyon jók voltak hozzám. Jószerével örökbe fogadtak. Szóval eleinte apádnál tanyáztam a szünidőben, aztán mikor tizenhét lettem, vettem magamnak saját házat. Alphard bácsikám csinos kupac aranyat hagyott rám – valószínűleg azért, mert őt is kiutálták innen. Egyszóval attól fogva a magam lábán álltam, de minden vasárnap Mr. és Mrs. Potter vendége voltam ebédre.


A Sirius a Grimmauld tér 12-t örökölte - ezt világosan kimondja - miután az anyja és testvére is meghalt. Azonban a fenti részletben egy másik házról is beszél, de a végrendeletében - amit Dumbledore mond el Harrynek - nem említi. Szerintetek miért van ez? Az írónő egyszerűen elfeledkezett róla, vagy esetleg a későbbiekben nem állt Sirius tulajdonában?

Mert akár ez a másik ház is jó búvóhely lehetett volna, amikor Harryék rejtőzködtek - a Halál ereklyéiben.



2019. jan. 6. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nekem is eszembe jutott. A könyvekben erre nincs magyarázat, szerintem ezt is, mint sok mást, az írónő egyszerűen elfelejtette.
2019. jan. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amikor letartóztatták, akkor elveszítette.
2019. jan. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván eladta vagy eladták, amikor Azkabanba került.
2019. jan. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az után, hogy Azkabanba került, elvesztette. Vagy albérlet volt és azért, vagy mert életfogytiglanra ítélték, és ezé6 eladták, mert úgysem kapta volna vussza sosen elvileg.
2019. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Én pont ezen gondolkodtam valamelyik nap, mert Sirius a levelében említi, hogy bujkál, de nem árulja el, hogy hol. Az lehet az a másik ház, mert az ötödik könyv alapján az az észrevételem, hogy a Grimmauld térre csak 1995. nyarán költözött vissza.
2019. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elég valószínűtlen, hogy elkobozták volna, amikor börtönbe került, hiszen a banki széfjét is érintetlenül hagyták - ezt biztosan tudjuk az első leveléből, amit Harrynek írt, hiszen említi, hogy innen utaltatta át a pénzt a Tűzvillámra. Az is biztos, hogy nem albérlet volt, mert konkrétan azt mondta, hogy vette a házat.

Amiatt is valószínű, hogy végig a tulajdonában volt a ház, hogy amikor azt hitte a harmadik kötetben, hogy bizonyítani tudják az ártatlanságát, akkor megkérte Harryt hogy költözzön hozzá. Nem valószínű, hogy itt a Grimmauld tér 12-re gondolt volna, hiszen oda soha nem akart visszatérni. Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy a szökése után adta el a házat, mert szüksége volt pénzre, de ez is furcsa lenne, hiszen eladhatta volna a szülei házát is.

2019. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! :) Mindenkinek járt a zöld kéz. Személy szerint én nem hiszem, hogy a börtönbe kerülése miatt elkobozták volna, mivel a banki széfjét sem foglalták le (sem az örökségét a Grimmauld tér 12 -őt, bár lehet nem is tudták volna elvenni, a sok bűbáj miatt)hiszen, megtudta rendelni Harrynek a tűzvillámot.

Talán később eladta, vagy az írónő valóban megfeledkezett róla, de hát van ilyen :) Ettől még az egész sorozat lenyűgöző, én imádom.

2019. jan. 8. 22:18
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy nem ott bújkált. Valami különleges,színes madárral üzent egyszer Harrynek, nem? Akkor valószínűbb, hogy egy déli országban bújt meg.

A ház, meg ha meg is maradt érintetlenül, 12 év alatt ott állt elhagyatottan. A bútoroknak gondolom nem tettek jót télen a mínuszok, a ruháknak a beköltöző moly lepkék, az élelmiszereknek is lejárt valószínűleg a szavagossága. Lehet elment oda egyszer, látta, minden milyen állapotban van, aztán ami olyan volt, hogy bírta az éveket - mondjuk olyan fénykép, ami be volt keretezve -, azt elhozta. Vagy levelet, amit Lily írt neki azt vagy innen szerezte, vagy magánál tartotta a börtönben is.

2019. jan. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenkinek járt a zöld kéz" Akkor én mégis miért vagyok 40%-os?


Utolsó, az már a negyedik részben volt. Én arról beszélek, amikor Pulipintyet küldte, az első levelére.

2019. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én senkit sem húztam le, szóval nem tudom mi történt.
2019. jan. 9. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!