Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter: Siriusnak két...

Réniá kérdése:

Harry Potter: Siriusnak két háza is volt? Akkor Harry mind a kettőt megörökölte, nem? Mégsem hallottunk róla többet, szerintetek miért?

Figyelt kérdés

Elkezdtem újra olvasni a főnix rendjét és megakadt a szemem egy apróságon.

(Harry és Sirius a Black családfát tartalmazó falikárpitot tanulmányozzák)

– Te nem vagy rajta, Sirius – állapította meg Harry, miután alaposabban szemügyre vette a családfa egyes ágait.

– Rajta voltam – felelte Sirius, és egy kis, kerek, fekete szegélyű lyukra mutatott, amit mintha cigarettával égettek volna a szövetbe. – A kedves jó anyám eltávolított engem, miután megszöktem itthonról – hallgassátok Siport, sokszor elmotyogja a történetet.

– Megszöktél itthonról?

– Tizenhat éves koromban – bólintott Sirius. – Elegem lett.

– És hova mentél? – kérdezte nagy szemeket meresztve Harry.

– Apádhoz – felelte Sirius. – A nagyszüleid nagyon jók voltak hozzám. Jószerével örökbe fogadtak. Szóval eleinte apádnál tanyáztam a szünidőben, aztán mikor tizenhét lettem, vettem magamnak saját házat. Alphard bácsikám csinos kupac aranyat hagyott rám – valószínűleg azért, mert őt is kiutálták innen. Egyszóval attól fogva a magam lábán álltam, de minden vasárnap Mr. és Mrs. Potter vendége voltam ebédre.


A Sirius a Grimmauld tér 12-t örökölte - ezt világosan kimondja - miután az anyja és testvére is meghalt. Azonban a fenti részletben egy másik házról is beszél, de a végrendeletében - amit Dumbledore mond el Harrynek - nem említi. Szerintetek miért van ez? Az írónő egyszerűen elfeledkezett róla, vagy esetleg a későbbiekben nem állt Sirius tulajdonában?

Mert akár ez a másik ház is jó búvóhely lehetett volna, amikor Harryék rejtőzködtek - a Halál ereklyéiben.



2019. jan. 6. 22:27
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Arról nem tehetek, ha más lehúzza. Már ha lehet ilyet csinálni.
2019. jan. 9. 18:36
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy külföldi fórumon, talán a yahoon kérdezték ezt, próbáltam megkeresni de nem találtam.

Ott olyan megoldások születtek, hogy talán Rowling azért nem említette többet mert szánt neki egy külön sztorit, ami végül nem lett megírva.

Azt is mondták, talán Lupin ott élt, hisz nem volt pénze, legalább legyen hol laknia, vagy Sirius anno a barátnőjével élt ott -már ha volt neki- és ezért nem említik.

Szerintem az a legvalószínűbb hogy érintetlenül van ott ahol van.

Na de mi van a Kanári szigeteken vett házat, és ott bujdosott?


Óó, de kár hogy nincs meg, nagyon sok megoldás született arra, hogy mi lett a házzal :D

2019. júl. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azt is mondták, talán Lupin ott élt, hisz nem volt pénze, legalább legyen hol laknia,"


Elképzeltem a 21 éves Remust, ahogy:

- Sirius elárulta a legjobb barátunkat és feleségét, meg a másfél éves gyereküket, majd felrobbantotta a másik legjobb barátunkat, es most a börtönben ül. Beköltözöm a házába!

😂😂

2019. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!