Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter olvasók: Szerinte...

Harry Potter olvasók: Szerintetek Dumbledore és Grindelwald anno együtt voltak?

Figyelt kérdés

A Legendás állatok: Grindelwald bűntetteiben több utalás is van rá, hogy talán több is vokt köztük mint barátság.

Edevis tükre ugye a leghőbb vágyainkat mutatja meg, és Dumbledore nem mást látott benne mint Grindelwaldot. A HP könyvben a hetedik részben az is kiderül, hogy mindaketten egymás nyakán lógtak, talán rajongásig.



Szerintetek? És feltéve: És ha így van az mit jelent nektek? Mármint zavar, vagy ellenkezőleg?



2019. jan. 31. 20:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%

Oké, most komolyan egy fiktív karakter magánélete mellett harcolsz? Egy fiktív karakter magánélete fontosabb mint az, hogy normális meleg karaktereket írjanak, és szerencsétlen gyerek aki olvassa azt a könyvet lássa, hogy semmi baj nincs vele? Komolyan?


Nem értem a gondolkozásodat, őszintén szólva. Az a legjobb reprezentáció, ha innen-onnan, nyilatkozatokból és Tweetekből tudjuk meg, hogy meleg egy karakter? Ez fog közelebb vinni minket egy elfogadóbb világhoz? Mert az író véletlenül ,,megsértené a mágnszféráját a karakternek"?


Rowling nyilván nem becsülte annyira Dumbledore magánszféráját, hogy ne írja kit Twittere, hogy meleg. Na akkor a könyvbe miért nem írta bele? AZ jobban sértette volna?


Igen, a társadalom csak melegként tekint a melegekre, nem mint egyszerű emberekre. De a megoldás erre a problémára az, hogy egyszerűen kitöröljük a meleg részüket? Ne beszéljünk róla, ne mutassuk filmeken/könyvekbe? Tetszik vagy nem, a szexualitásunk része a lényünknek. A te heteroszexualitásod, Dumbledore homoszexualitása, az én szexualitásom, ez a részünk. Része a karakterünknek.


Részben igaz, hogy azért hangoztatják a közösségi oldalakon, hogy úgy érezzék, van joguk van másnak lenni. Részben nem. Az emberek büszkék az identitásukra. Az egész meleg-LGBT cuccnak Pride a neve. Büszkék, kikáltják a világba, hogy ez vagyok én. Nem keserédes mosollyal rakják ki a bemutatkozásukba a ,,17-lesbian-Hp-fan"t, hanem büszkeséggel. Heterók is ki szokták rakni, ne félj.


Az, hogy Dumbledore meleg, egy lépés volt ahhoz, hogy a melegeket jobban elfogadjuk kétségtelen. Egy icipici lépés, alig látható, senki nem is tudná, hogy léptünk egyet ha nem tud angolul vagy nem téved még rossz filmmagazinok meg "tudtad-e?" típusú oldalakra.

Azok, akiknek sokat jelentett volna egy nagy, erőteljes lépés csak állnak és úgy gondolják, egy helyben állunk. Rowling oldalt röhög azon hogy szerinte átléptük a Földet és nézd, neki pennáját se kellett megmonzdítania.

2019. febr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%

Még mindig #11:

A cél az lenne hogy egy jól kidolgozott ÉS meleg karaktert írjunk.

2019. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Pedig nem olyan bonyolult. Nem harcolok semmi mellett. Azt mondom, hogy egy meleg/hetero/bi/transznemű karakternek úgy mint egy meleg/hetero/bi/transznemű személyiségnek része de nem a legfőbb tényezője a nemi identitása. Nem ez a beszéd tárgya ha beszélgetsz egy veled nem azonos nemi identitásúval. Ebben eddig nem tudtam, hogy furcsaság, van azt gondoltam ez a természetes. Következésképpen nem olyan rossz ötlet ha egy meleg karaktert úgy alkotunk meg annak nem az a legfőbb tényezője ha meleg. És pont ez mutatja meg, hogy egyébként nincs azzal semmi probléma, hogy nem vagyunk egyformák. Főleg ha egy olyan karakterről beszélünk akit csak tisztelnek.


Ez nem olyan bonyolult, tulajdonképpen egyet is értünk. Csak én a kályháig megyek vissza. Az identitás ilyen értelemben meglehetősen fiktív dolog. Mint ahogy az is ha valaki kék szemű vagy zöld szemű. Mert nem aszerint éli az életét, hogy kék a szeme, és nincs az rendjén ha ez alapján skatulyázzák vagy rosszabb bírálják. Ha megkérdezed valakitől, hogy kicsoda ő akkor elmondhatja ami az eszébe jut: Én vagyok, orvos vagyok, mérnök vagyok, perui vagyok, amerikai vagyok, nő vagyok, férfi vagyok ( ad abszurdum varázsló vagyok vagy nem). De valójaban a gyakorlatban ennek semmi vonzata nincsen, mert nem ezekszerint élem az életemet, magyarul nem ezekszerint akarom, hogy tekintsenek rám. Hanem pl orvosként, mérnökként, tudósként, festőként akár szülőként, gyermekként, valakinek a férjeként, feleségeként, vagy egyszerű párjaként, mondjuk nőként nő párjaként élem. Ha nem élhetem, mert meleg vagyok vagy hetero az a probléma, persze az is ha nem mondhatom ki, az mindenképp. De ha én nem lehetek önmagam az a probléma, ha nem az számít, hogy ki vagyok és mit teszek, hanem az hogy milyen vagyok.


Ez a baj. Pl van egy film is, a Meleghelyzet azt hiszem. Két köze van a homoszexualitáshoz: a címe és a főszereplők. Ennyi. A sztori nem aszerint megy, hogy ők milyenek, hanem mit tesznek. Ha ezt nem tehetnék, ha nem teheti valaki az a baj. Ez egyenlő azzal, hogy nem élheti büszkén az életét.


Tulajdonképpen semmi ellentét nincs, csak én A-t mondok erre te B-t, és mindkettő az ABC része.

2019. febr. 2. 22:31
 14/16 anonim ***** válasza:
Elbeszéltünk egymás mellett, úgy látszik. A véleményünk valamennyire, megegyezik, az a lényeg.
2019. febr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem voltak együtt szerintem, csak plátói volt a dolog. Max Grindelwald rájátszott.

Amúgy meg nem ez a durva, hogy rowling utólag azt mondta, hogy ALbus meleg. Az a durva, hogy szerinte az olvasó is meleg :D :D EGyértelműen mindenki. TE is, én is, mindenki aki olvasta. [link]

2019. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Logikával úgy gondolom, hogy nagyon közeli barátok voltak, kb. mint Harry meg Ron, vagy James és Sirius. Abban biztos vagyok, hogy Dumbledore szerette Gellertet, de ha reálisan nézem a dolgot, és Grindelwald jellemét, akkor nem tartom viszonzottnak. Ha tudott egyáltalán Dumbledore érzéséről, akkor max. manipulációra használta.

Azért néha elfantáziálgatok arról, hogy mégis viszontszerette, ha nem is voltak együtt, és elképzelek nekik egy nyálas love storyt. De egyébként nem hinném, hogy ez megvalósulhatott volna.


Egyébként nekem nincs bajom ezzel az egésszel, azzal sem, hogy Rowling utólag, meg miért mondta. Nekem tökre beleillik ez Dumbledore karakterébe, és ez a lényeg. Lehet nem szeretni Rowlingot, persze, mert homofób, elítéli a transzneműeket, vagy mittudomén. De azt senki nem veheti el tőle, hogy megírta a Harry Pottert. És ezzel olyan nagyot alkotott, mint nagyon kevés író még.

2021. márc. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!