Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek nem veszélyes...

Szerintetek nem veszélyes dolog gyerekeknek darknetről szóló könyvet írni?

Figyelt kérdés

Berg Judit Drifter c. könyvének csak a borítóját és a tartalmát láttam, nem tudom mennyire mennek bele, de szerintem még megemlíteni se nagyon kéne ilyet gyerekkönyvekben.

Úgy tudom inkább kamaszoknak szól, így még veszélyesebb, mivel ők már aktívan használják a netet és elég csak rákeresniük mi is az a darknet, aztán felrakják a Tor böngészőt, onnantól meg elég súlyos dolgokba keveredhetnek.

Informatikus lévén van rálátásom a területre és ez pont nem gyereknek, de még minden felnőttnek se való dolog, főleg ha valami olyat lát rajt amit nem tud egykönnyen feldolgozni.

Ha mondjuk a deepweb vagy a hackerek lenne a téma, az még úgy beleférne, de a darknet azért köztudottan a bűnözők terepe.


2019. márc. 26. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez elsősorban kamaszoknak szól, nem "gyerekeknek" de még így sem nagyon tartom nyerő ötletnek az általad említettek miatt.
2019. márc. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy gyereket eleve erre vezet a kíváncsisága, az enélkül a könyv nélkül is oda fog találni. Legfeljebb nem egy délutánba, hanem egy egész hétvégébe kerül neki a dolog és egy (feltételezem) összeszedett leírás helyett sok hiányosból fogja összelegózni hozzá a tudását.


Nem mintha a szülők nagyon odafigyelnének, mit művel a gyerek online. Informatikusként tudnod kell, hogy a piacon kapható eszközök és szoftverek mindegyike kínál szülői felügyeleti funkciókat és bizonyára azt is, hogy egészen pontosan senki nem használja őket, talán az átlagnál felelősségtudatosabb informatikus szülőket leszámítva.

2019. márc. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!