Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudnám kiküszöbölni...

Hogyan tudnám kiküszöbölni ezeket a hibákat (írás terén)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régóta írok már, de valamiért mindig abbahagytam több történetem firkálgatásait is.

Most viszont egy újba kezdtem bele, mindent kidolgoztam, két fejezet már meg is van.

Aztán jött a feketeleves: nagyon nem vagyok elégedett saját magammal.


A segítségeteket szeretném kérni, hogy mit tehetnék a következő hibák ellen:


1. Lapos mondatok.

Ilyenekre gonolok, mint pl: ,,Nem, az xy (főszereplő neve)név ellenére nem állok rokonságban a halott ...(egy lány neve)-vel. Mégis nagyon sokat köszönhetek neki, testvéremként szeretem. Az emlékek hatására be is könnyezek, ezért a plafont vizsgálom, hátha elmúlik ez a gyorsan jött sírógörcs."

Na most, ez számomra nagyon lapos és érzelemmentes.


2. Rövid mondatok

Ez félreérthető, hiszen alapjáraton igyekszem kikerülni a tőmondatokat. Arra értettem, hogy nagyon röviden foglalok össze mindent. Példa: ,,Fizetünk, s kint észrevesszük, hogy besötétedett. Gyorsan átszaladunk a mellette levő boltba, az xy-ba"


Sokszor van így, hogy egy helyen elidőzök két percet, miközben a szereplők fél órán át ott ülnek. Szerintetek ez zavaró, ha sok ilyen összefoglalás van? Mert szerintem igen.

Plusz szeretném jobban kifejteni a dolgokat, de valahogy nem megy. (Ha csak egyre tudtok tanácsot adni, kérlek ez legyen az)


3. Ez fura lesz, de rendkívül idegesít, ha rímelnek a szavak. Például: Szóval lassan hozta fel, a kezéből pedig kiesett a koffer.

(Ez nincs benne a sztoriba, csak most találtam ki gyorsan)


Engem valahogy nagyon irritál, szinonímákkal van olyan helyzet, hogy nem tudom kiküszöbölni.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe.



Illetve, ha egy olyan levelezőtársra vágysz, aki szeret írni, dobj egy privátot :). Nagyon örülnék, ha hozzám hasonló érdeklődésű emberekkel beszélhetnék :) (leginkább az írasról).


16/L

U.i.: tudom, rengeteg gyakorlás kell, meg sok olvasás. Nos, az utóbbi megvolt, nagy könyvmoly vagyok. A gyakorlás részre vonatkozóan: igyekszem, de elmegy ilyenkor a lelkesedésem, amikor visszaolvasom a már megírt részeket. Nem szeretném kiadni, szó se róla, csak magamnak irogatok (illetve Wattpadra vagy Merengőre gondoltam még), de maximalista lévén szeretném ha megütné legalább a minimális ,,jó" szintet.


Köszönöm a válaszokat előre is!

Az esetleges elírásokért/szóismétlésekért bocsánat.



2019. máj. 4. 19:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha nem tetszik egy kötelező olvasmány, akkor keress ugyanattól az írótól másvalamit, ami nem kötelező, hátha az sokkal jobban fog tetszeni. Meg olvass olyanoktól is, akiket csak megemlít az irodalomkönyv, mint xy kortársát, de kötelezőnek nem kötelező. Mert sokszor csak pusztán amiatt nem tetszik valami, hogy "kötelező", de ha te magad találsz rá erre-arra, akkor simán lehet, hogy megszereted a klasszikusokat is.

Manapság bárkinek a könyvét kiadják, ha van rá pénze. Attól még nem lesz író. Ha te az akarsz lenni, akkor ne elégedj meg a ponyvákkal. Főleg, ha tényleg maximalista vagy... (ami egyébként nagyon egészségtelen tud lenni, úgyhogy inkább szokj le róla, és elégedj meg azzal, ha - az írásban is, meg minden másban is - "egyszerűen csak" jó vagy).

2019. máj. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#10

Igen, az Utazás a koponyám körül-t már olvastam, nagyon tetszett.

Szabó Magdától pedig pont az Abigéllel kezdeném :D

Egyébként köszi a választ!


#11

Igazad van. Keresek pár jónak igérkező klasszikust, anyukám biztos tudna ajánlani.

A maximalizmus kapcsán szintén egyet értek. Igyekszem leszokni róla, eddig elég nehezen megy :/. De törekszem azért.

Neked is köszönöm a választ!

2019. máj. 7. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!