Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kemény, vagy puha borítású...

Kemény, vagy puha borítású könyveket kedvelitek jobban?

Figyelt kérdés
Úgy láttam ma egy könyvesboltban, hogy a puha borítás népszerűbb az ottani felhozatalban, ezt a kiadók döntik el? Vagy az eladások alapján van belőlük több?

2019. máj. 5. 22:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"a puha borítás népszerűbb az ottani felhozatalban, ezt a kiadók döntik el? Vagy az eladások alapján van belőlük több?"

A könyvesbolt dönti el, hogy melyikből mennyit rendel, és nyilván úgy, hogy megpróbálja belőni, melyikből lesz több bevétele. A kiadók meg azt döntik el, hogy milyen kivitelben adják ki a könyveket - ugyanolyan alapon: minden a pénzről szól, mindig a minél több profit a cél...

2019. máj. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőnek van negatív és pozitív oldala.

A puhát kényelmesebb tartani, viszont tény, hogy elég idegesítő, mikor valamikor a sor végét alig lehet látni.


A kemény borítású pedig szebb, és kevésbé sérülékeny. Mármint, nem egyszer volt már olyan, hogy beraktam egy puha borítású könyvet a táskámba, és egy óra alatt megsérült a borítója. Illetve erre az életben nem gondoltam volna, de az egyik válasz alapján elgondolkoztam azon, hogy bizony az is egy pozitívum, hogy a kemény borításút nem feltétlen kell kézben fogni, mert nem csukódik vissza.

2019. máj. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is van meggyűrődött puha fedeles könyvem :(

Keményeken amúgy a borító lesz folyton szamárfüles, nem is szeretem, ha van borítója. Amíg olvasom addig nincs rajta, csak ha visszakerül a polcra.

2019. máj. 7. 01:15
 14/22 anonim ***** válasza:

Énszerintem ez pl függhet attól, hogy ki szereti úgy olvasni , hogy a kezében fogja, tartja, és ki szereti úgy olvasni, hogy inkább lerakja.


Mert pl egy keményborítós könyvet nem kell úgy szétfeszegetni; viszont pl adott esetben egy puhaborítósat meg pl folyamatosan tartani kell, hogy ne csukódjon össze, míg pl egy keményborítósnál támaszthatod is két oldalról a fejedet; hogyha pl hason fekve olvasod.


Ez akár még pl hangulattól is függhet.

Meg pl az is lehet, hogy valakinek pl mind a kettő jó, mert nem annyira kellemetlen és zavaró neki egy keményborítósat sem a levegőben fogni; vagy pedig neki tök mindegy, mert az összes könyve pl úgy teszik neki , ahogy van. És pl ülhet keményborítóssal is, és feküdhet puha kötésűvel is; vagy pedig még az is lehet akár, hogy nemaz, hogy nem számít, hanem, hogy a könyvhöz igazodik. Hogy pl adott könyv milyen típusú, és melyik testhelyzet lenne alkalmas , a legkényelmesebb, legpraktikusabb az olvasásához.

2019. máj. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

*én amúgy láttam olyan puhaborítású könyvet, ahol a belső margóra nem nagyon figyeltek, és akkor így ami tök belül van, hogy azt elolvashassam, ahhoz már tökre kényelmetlenül szét kell feszíteni a könyvet.

Meg még viszont ugyanakkor lehet tök jó dolog az is, hogy pl nekem van olyan verseskötetem, ami puhaborítású, és akkor az pl tök jó, hogy annak olyan a külalakja, tehát , hogy puha, mert az illik hozzá. Mondjuk utóbbi kettő könyv, amiről írok, ugyanattól a személytől van, talán még ugyanattól a kiadótól is, és amúgy az egyik az rendes szélességű, ahol meg nincsen a belső margó, az meg egy ilyen keskenyebb könyv.

2019. máj. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
*hangulatnál elsődlegesen az embernek a hangulatára gondoltam, de most jövök rá, hogy akár még konkrétan azt is leírhatnám, hogy a könyvet a készítésekor melyik/milyen hangulathoz érzik közelebb; de mondjuk ezt is leírtam asszem azelőbb, csak más szavakkal:):) De szal hangulat, hogy éppen melyik fajtájú könyvet esne jól inkább olvasni
2019. máj. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
*Ja meg még a tárolás is pl, hogy mennyi fér még be mellé:) Mennyi másik könyv, mert pl ha a kemény borító esetleg vastagabb, mitn a msik:)
2019. máj. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mennyire kell szétfeszíteni, az nem attól függ, hogy milyen a borítása, hanem attól, hogy mennyire igényes a kivitelezése: azért a puha borításúak között is vannak igényesebbek is, ahol figyeltek a belső margó szélességére, meg nagyon gagyik is. A kemény borítójúak viszont eleve igényesebb kivitelűek, úgyhogy tény, hogy azoknál ritkábban merül fel ez a gond eleve.
2019. máj. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Na meg a könyv mérete meg vastagsága se mindegy, mert ezektől is függ, hogy mennyire lehet akárhol olvasni, nem csak a borítótól, márpedig én szeretem, ha én dönthetem el, hogy előveszem-e a tömegközlekedési eszközökön, nem szeretem, ha eleve képtelenség lenne egy kézben tartva olvasni. Ezért ha kemény borítójú, akkor legyen viszonylag kis méretű, és nem túl vastag. De ha puha borítójú, akkor se legyen túl vastag. Bár akkor az se baj, ha mondjuk A/4-es méretű.
2019. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Kb 15 éve rendszeresen veszek könyveket. Régebben szerintem több kemény borítós volt kapható. Mostanában szinte csak a puha. Néhány esetben lehet választani (pl a könyvmolyképző kiadó rendszeresen kínál puhàt és keményet is ugyanabból a könyvből).

De a keményborìtòs általában drágább, ilyenkor én inkább a puhàt veszem. Ha ugyanannyiba kerül, akkor a keményet. Sőt, ha külön van védőborìtòja, azt is díjazom.

Elég trehany vagyok, nem vigyázok úgy a cuccaimra, ahogy kéne sajnos.

Meg egy vastag könyvnél szerintem nem is praktikus a puha. A Trònok harca sorozat pl szerintem jobb lenne kemény borítóval (a boltokban mindig a puhàt látom). Ha sokat forgatod és szállítod, akkor sérülékenysebb.

2019. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!