Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Aki jártas a Harry Potter...

Aki jártas a Harry Potter KÖNYVEKBEN, az segítene nekem?

Figyelt kérdés

Elolvastam én is mind a 7 könyvet,az első hatot már régebben,a hetediket nemrég.

Az lenne a kérdésem,hogy Harry és Voldemort távolról rokonok?

Mivel Harry láthatatlanná tévő köpenye az egyik ereklye,és ott van a gyűrű.Az pedig Voldemort családjához tartozik.Bár ebben nem vagyok biztos,nincs meg a hatodik könyv.


2010. júl. 7. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
fú egyből rávágtam hogy nem rokonok, de olyan rég olvastam a könyvet hogy már nem is tudom pontosan hogy is van ez :D szerintem ez már nemszámit rokonságnak mert annyira rég volt a 3 testvér meséje hogy már nem számitanak rokonoknak.
2010. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
jó,lehet,hogy a rokon túlzás:D de akkor egy őstől származnak,ugye?
2010. júl. 7. 17:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy őstől, valahol a Peverell fivérek környékén szakadt ketté az ág. Itt nézelődhetsz:)


[link]

2010. júl. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én most nézem s itt úgy van hogy:


Antioch, Ignotus, Cadmus Peverell ->Cadmus Marvolo Gaunt - #> Merope és Morfin Gaunt és Tom Riddle - > És itt megszakadt az ág, tehát szerintem nem.

2010. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Már hogyne, ne hülyéskedj. Nem közvetlen, de rokonok. A Peverell fivérek közül az egyiknek egyenes ági leszármazottja a Potter-család, a másiknak Merope és onnan Tom. Tehát a fivérek szülei még közös ősnek számítanak. Mi is rokonai vagyunk Ádámnak és Évának, aztán vezesd le a családfát. Egyébként J.K.R. maga mondta egy interjúban, hogy azok.
2010. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
A rokonok kifejezés egy kicsit erős! Mivel évszázadokra megy vissza a történet fogalmazzunk inkább úgy, hogy egy őstől származnak!
2010. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Nem rokonok. A peverell fívérek a Halál ereklyéinek a " feltalálói " -ahogy Dumbledore mondja. Viszont Harry a legkisebb Peverell testvér leszármazottja. Aki a mende-mondták szerint láthatatlanná tévő köpenyt kért a haláltól. Ezért van az, hogy Harry megörökölhette azt. Ellenben Voldemorttal. Ő semmit sem örökölt. Ő nem is tudott a Halál Ereklyéiről. Csak a Pálcák Urát ismerte. Ezért kereste fel és lopta el Albus Dumledore sírjából.

Tehát: Harry és Tom Denem semmi féle képpen nem rokonok.

2010. aug. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rokon, nem rokon, a kifejezés elég tág; a lényeg, hogy azonos őstől vannak.
2010. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
NEM.
2010. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindegy, hülyékkel nem vitatkozom, a kedves Kérdező biztosan el tudja dönteni ezt maga is, fentebb már megtárgyaltuk a kérdést.


Ha te abban a hitben vagy, hogy nincs közös ős, ám legyen, áldásom a sötétségedre ^^

2010. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!