Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a történetemről?...

Mit gondoltok a történetemről? (A baracklekvár kísértése)

Figyelt kérdés

Egy fiktív horror sztori, amely sztorija röviden az alábbi:


1. Nagymama tragikus körülmények közt elhunyt, egészen pontosan a spájzban ráborlt a polc.


2. A család kitakarítja a nagyi otthonát az eset után, az ételek egy részét pedig elosztják a családtagok között.


3. Az egyetlen megmaradt sárgabaracklekvárt a 26 éves, lányunoka kapja, akinek ez volt a kedvence.


4. Néhány nappal később furcsa jelenségeket kezd tapasztalni a párjával, pl. átrendeződtek a szekrényben tárolt élelmiszerek, furcsa zajokat kezdtek hallani, majd a lekvár, ami a nagyié volt eltűnt. Ezt követően néhány nap múlva bukkantak újra fel, de az étkezőasztalon, a későbbiekben ez a jelenség fokozódik, pl. arra ébrednek, hogy az ágyukban hever a lekvár. Ezek után megpróbálnak megszabadulni a kísértetjárta élelmiszertől, de nem megy, az unoka képtelen kidobni, ha pedig a barátja próbálná, akkor azzal elviselhetetlen fájdalmat okoz a lánynak, itt fizikai értelemben véve, mintha rohama lenne.


5. A vége még nem egyértelmű, ezek a lehetőségek vannak:

- Az unoka párja megpróbálja földhöz vágni a lekvárt, de az unoka ezt képtelen elviselni, és kést ragad, majd végez a barátjával.

- Az unoka végül erőt vesz magán, maga töri szét az üveget, de ezt követően összeomlik, és pszichiátriára kerül. (Itt megfordult a fejemben egy olyan elképzelés, miszerint miután magához tér, újra látná a lekvárt a polcon, vagy reggelire lekváros kenyeret kapna, ekkor elsikítaná magát, és vége.


Mi a véleményetek? Szerintetek milyen film, vagy irodalmi mű lenne?



2019. jún. 22. 23:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy kezdetm olvasni nekem is kicsit furcsa, szokatlan és már-már nevetséges volt, hogy ?!lekvár!?. De azrtán ahogy végig olvastam, nekem is nagyon tetszett. Tényleg nagyon egyedi és ez tök jó. Nekem is a második befejezés változat tetszik jobban egyértelműen. Nekem ost még az jutott eszembe (ha elfogadsz még ötleteket, de hát nyilván ezért írtad ide ki kérdésbe, hogy milyen), hogy amikor megkapja a pszihiátrián reggelire a lekváros kenyeret megkérdezi, hogy milyen lekvár van rajta, erre a reggelit hozó személy megmutatja neki azt a lekváros üveget, ami miatt a lány ide került és a lány látja, hogy az üveg teljesen üres és kiderül, hogy mindenkinek a kenyerét azzal kenték meg ott a pszihiátrián és a végső csattanó meg az lehetne, hogy másnap a híradó fő híre: a pszihiátrián káosz tört ki, mikor a betege ismeretlen okoból elkezdték legyilkolászni egymást...


Egyébként ezt én leginkább creepepasta kategóriába sorolnám.

2019. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!