Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » A magyar emberek (társadalom)...

A magyar emberek (társadalom) alaphangulatára, gondolataira vajon mennyire volt káros befolyással Csernus?

Figyelt kérdés

Elképesztő, hogy egyesek a mai napig hallgatják, ajánlják őt. Egy kártékony, vélhetően szociopata személyről beszélünk, akinek zéró az önreflexiós képessége, ezzel mentalizációra, együttérzésre sem igazán képes. Nyilván nagyon különlegesnek képzeli magát attól, hogy felemeli a hangját, és bedob valami közhelyet, megaláz másokat. Ezt az attitűdöt szerintem belenevelte az átlag magyarba is (akarva akaratlanul). Sok helyen jártam már külföldön, de ha az embernek valamilyen problémája van, segítséget kér, akkor az emberek többsége nagyon megértő és segítőkész. Itt Mo-n, (és főleg a gyakorin vagy hasonló fórumokon nyilvánul ez meg) a segítségkérés helyett legtöbbször olyan Csernus-féle kioktatás, áldozathibáztatás, megalázás éri a kérdezőt, hogy nem mer többet segítséget kérni.


Csernus egy kókler, imád a házasságról és a kapcsolatokról papolni, de saját magának voltak viharos kapcsolatai, bántotta a nőket, ráadásul több válása is volt, aminek nincs túl jó optikája, és ezért teljesen hiteltelen. Egy diploma senkit sem jogosít fel arra, hogy lenézzen másokat, orvosnak pedig egyáltalán nem nevezném őt, nem érdemli meg ezt a megszólítást.



2023. jan. 28. 19:26
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
50%
Tudod, van akinél a szépszó már nem elég. Nem a buksisimogatástól fogsz megjavulni, hanem ha őszintén az arcodba vágják az igazságot.
2023. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
44%

10


Leírom újra, mert szintén egy érvelésre immunis kérdezővel van dolgunk:

Érveléssel és simogatással NEM lehet eredményeket elérni agresszív, lecsúszott embereknél. Ha lehetne, akkor bőven elég lenne egy aggódó családtag. Feltételezem azért böki ennyire ez a csőröd, mert te is egy hasonló semmirekellő vagy mint akikkel ő beszél, és azért háborogsz :)

2023. jan. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Wow, tudok érvelni, csak konkrétan ledöbbentem, sokkolódtam, hogy egy antiszociális (ráadásul egy alacsonyan funkcionáló) sarlatán tényleg ennyire meg tudja manipulálni az átlagembert.
2023. jan. 28. 20:20
 14/33 anonim ***** válasza:
66%

Kialakított magának egyfajta imidzset és így nyilvánul meg, előadásokon, média-megjelenéseken, könyvekben stb teljesen másképpen fogalmaz, mintha valakivel négyszemközt beszélget. Például nyilvánosan túlságosan "fekete-fehér" látásmódban ábrázolja a dolgokat. Lehet azért, hogy "minél többeknek átmenjen az üzenet" vagy így akarja azt sugallni: ő bizony tudja a megoldást.

Férfi: vagy kisfiú ("kis p..."), vagy "nagynak látszó férfi".

Bátorság vagy dolgok megtétele/meg nem tétele, döntés/nem döntés: "igen vagy nem?!", "bátor vagy", "gyáva nyuszi vagy és a nyuszik útja tudod micsoda!"... Szerintem az élet ennél bonyolultabb.


Arra időnként rá tud érezni ha az ember hazudik magának, de sokszor az az érzésem, hogy több beszélgetés kell semmint hirtelen levont következtetés.

Megtanult egyfajta stílust, hogy mentális betegek bizonyos csoportjával "hogy bánt" és ezt akarja eröltetni...


Másik klasszikus ami nagyon tetszik: "mindenki annyit és csakis annyit kap vissza az életéből, mint amennyit beletett"... Meg kellene kérdezni a mamákat, akik hetven éven keresztül sütöttek-főztek, gondozták-ápolták-eltartották a családot, aztán mehettek otthonba, magányosan szenvedni...

Szerintem sok hasonlót lehetne mondani...


Beszél a túlkompenzálásról, zabálásról és rajta is látszik: nem veti meg a jó kajálást.

Dohányzik és függőségről beszél.

Ha valaki ezekkel jön neki, jön a "én is egy ember vagyok, nem tartom magam felsőbbrendűnek".


A felelősségvállalással kapcsolatosan van igaza.

2023. jan. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

13


Eddig még semmilyen érvelést nem sikerült produkálni, azon kívül hogy választékos szavakkal degradálod. Ez még nem érvelés, pusztán egy teljesen alaptalan vélemény. Wow.

2023. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező, te mit tettél le az asztalra, hogy egy szakembert ilyen jelzőkkel mersz illetni? Hány diplomád van? Doktori disszertációdnak mi volt a témája?


Addig, míg egy fotelharcos senki vagy nulla tudással, addig kérlek, maradj csendben!

2023. jan. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
60%

"Érveléssel és simogatással NEM lehet eredményeket elérni agresszív, lecsúszott embereknél."

Miért gondolod, hogy mindenkinek az a jó, ha ráordítanak és azt vágják a szemébe hogy "egy kalap szar"?

Emlékeztet engem az arra a - sok évig elszenvedett - "pedagógiai módszerre", miszerint: "alázzuk a gyereket, mondjuk el mindenféle semmirekellő, "vonat után fekália-szedő gazember lesz majd belőled" meg egyébnek", mert hátha akkor törekszik majd a jó tanulmányi eredményekre. A többségnél ez nem működik, pontosan ellentétesen hat...

Minden mentális beteggel másképpen kell beszélni, mint ahogy senki sem egyforma.

Egyik könyvben olvastam, hogy az elvonóra toltak be egy beteget és ráordított: "meg fogsz dögleni!". - azt se értem, minek kell ilyet jósolgatni, az már nem volt hozzátéve hogy "ha így folytatod", csak ez az egyetlen mondat volt...

2023. jan. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
39%

17


Mondjuk sok ész kell a gyermeknevelést egy függőséggel bármilyen párhuzamban állítani. Kb. olyan volt ez az érvelésed, mintha leírtad volna hogy "nem bántjuk az állatokat, ezért sem küldünk börtönbe embereket". Teljesen összepasszol a két gondolatmenet.


Igen, meg fog dögleni. Ő ezt még nem feltétlen érzi, mert még nem fáj neki eléggé. Simogatják a hozzád hasonlók, aztán jövő héten is kirabol valakit a pénzért hogy legyen miből cuccot venni, meg jól elveri a gyereket meg asszonyt a napi itókázás után, de te csak dédelgetnéd tovább.

2023. jan. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

16: én baleseti sebésznek készülök (meglett elsőre az anatom és a bifizem, a bikem pedig ötös lett), most épp a TDKs konzulensemen gondolkodom, kövi félévben el szeretném kezdeni. Csernus már megkapta az orvosi diplomáját, de ha tudnád, hogy mennyi köcsög van a szakmánkban, akkor nem adnál ennyit a véleményére pusztán azért, mert egyszer, régen pszichiáter volt. Ma már hivatalosan nem is praktizálhat orvosként, mivel nincs megújítva a license.

Nem sokára kifejtem részletesebben a véleményemet.

2023. jan. 28. 20:35
 20/33 anonim ***** válasza:
33%

Párkapcsolat: az univerzális, "mindent eldöntő" kérdés szerinte - MINDEN PÁRKAPCSOLATBAN - "miért nem tudsz felnézni rám, szívem?" Stb.

Az élet bonyolultabb annál, hogy mindent univerzálisan lehesenn megoldani-kezelni.

Akik könyveket írnak az életről, problémákról, megoldásokról, nekik az érdekük a minél egyszerűbb fogalmazás, a "csak így lehet/ez a helyes" érzés felkeltése.


Egyébként abban, hogy felelősséghárítás, kifogáskeresés, játszmázás helyett mást kellene tenni, van igaza.

Sokszor érzem azt, hogy a stílusával azt is hitelteleníti, ami megfogadandó lenne abból amit mond.

2023. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!