Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » A magyar emberek (társadalom)...

A magyar emberek (társadalom) alaphangulatára, gondolataira vajon mennyire volt káros befolyással Csernus?

Figyelt kérdés

Elképesztő, hogy egyesek a mai napig hallgatják, ajánlják őt. Egy kártékony, vélhetően szociopata személyről beszélünk, akinek zéró az önreflexiós képessége, ezzel mentalizációra, együttérzésre sem igazán képes. Nyilván nagyon különlegesnek képzeli magát attól, hogy felemeli a hangját, és bedob valami közhelyet, megaláz másokat. Ezt az attitűdöt szerintem belenevelte az átlag magyarba is (akarva akaratlanul). Sok helyen jártam már külföldön, de ha az embernek valamilyen problémája van, segítséget kér, akkor az emberek többsége nagyon megértő és segítőkész. Itt Mo-n, (és főleg a gyakorin vagy hasonló fórumokon nyilvánul ez meg) a segítségkérés helyett legtöbbször olyan Csernus-féle kioktatás, áldozathibáztatás, megalázás éri a kérdezőt, hogy nem mer többet segítséget kérni.


Csernus egy kókler, imád a házasságról és a kapcsolatokról papolni, de saját magának voltak viharos kapcsolatai, bántotta a nőket, ráadásul több válása is volt, aminek nincs túl jó optikája, és ezért teljesen hiteltelen. Egy diploma senkit sem jogosít fel arra, hogy lenézzen másokat, orvosnak pedig egyáltalán nem nevezném őt, nem érdemli meg ezt a megszólítást.



2023. jan. 28. 19:26
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
69%

"... pénzért hogy legyen miből cuccot venni, meg jól elveri a gyereket meg asszonyt a napi itókázás után, de te csak dédelgetnéd tovább."


Egy szóval se mondtam hogy a függőket pátyolgatni kell, csak azért tulajdonítaasz nekem ilyen gondolatokat, hogy valamivel tudj támadni, vagy hitelteleníteni amit írtam.

Kialakította ezt a viselkedésmódot drogosokkal és másokkal kapcsolatosan is ezt alkalmazza, elég sokak esetén. Ez a baj.

Utat mutatni érdemes, nem olyanokat csinálni, hogy "menjünk ki a kertbe, hajtsa hátra a fejét és köpjön felfele a levegőbe, milyen érzés hogy a saját nyála visszahullik az arcára? Ezt csinálja magával!". Aki igazán kétségbe van esve, krízisben van, annak ilyesfajta hasonlatos okoskodások végzetesek is lehetnek.

Anno amikor pszichológiát tanultam, az előadó sokszor mondta, hogy "nem tudom ennek az embernek hogyan adhattak diplomát" -> több előadó is mondta ezeket. Akkor kezdett szerepelni a médiában.

2023. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
28%

21


De a drogos és függő NEM krízisben van. Ő egy függő, aki önpusztító életmódot folytat és nem fog megállni a simogatástól.


Ez olyan amit ideírtál, mintha egy gennyes torokgyulladásban szenvedő egyednek azt mondanád, hogy "szedjél C vitamint és felejtsd el az antibiotikumot, az káros és még a gyomrodat is kikészíti". Úgy írod alá a halálos ítéletét mint a drogosnak, akiket pátyolgatsz.


Betennélek egy ilyen közegbe, már csak azért, hogy kicsit a saját bőrödön is megtapasztald, hogy mennyire fordítva ülsz a döglött lovon. Mert majd amikor a 3. munkahelyet szereznéd a függő ismerősödnek/családtagodnak, és ő mindegyiket otthagyja meg kirúgják, ez mellett esetleg téged is meglop, majd kíváncsi lennék milyen további utakat mutatnál neki. Nagyon kíváncsi lennék rá.

2023. jan. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

"Simogatják a hozzád hasonlók, aztán jövő héten is kirabol valakit a pénzért hogy legyen miből cuccot venni, meg jól elveri a gyereket meg asszonyt a napi itókázás után, de te csak dédelgetnéd tovább."


Csernus pont ugyanezt csinálja, csak amit te írsz, az az alacsonyan funkcionáló antiszociális személyiség, Csernus ún. intelligens szociopata (szavakkal ver, bántalmazza a nőket és így tovább).

2023. jan. 28. 21:02
 24/33 anonim ***** válasza:

23


Attól mert továbbra is választékosan degradálod a mondataidban (most már 3. oldalnál járunk, de 1 értelmes érvelésed nem volt még), még mindig csak a véleményedet hallottuk, amit internetes videókból gyűjtöttél össze róla.

2023. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

7


"Erre jó példa az a videó, amiben Sebestyén Balázzsal beszélget, és a kommentekben is többen megemlítik, hogy abban az eszmefuttatásban Csernus nagyon alulmaradt.



https://www.youtube.com/watch?v=-5nSdKaTQ54&t=2689s"


2-es vagyok, meghallgattam ezt az interjút. Nem látom úgy, hogy Csernus abbamaradt volna. Végig beszéltette Balázst, aki persze nem mondott hülyeségeket, de olyan túl mélyenszántónak se mondanám a gondolatait, 51:56-nál pedig Csernus "megfogta". A kommentelők gondolom értették, amit Balázs mondott, amit Csernus azt pedig kevésbé, ezért érezhették így.

2023. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
*alulmaradt volna
2023. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

A drogabúzus hátterében legtöbbször érzelemszabályozási nehézségek állnak. Pl. elhagyott a feleségem egy másik férfiért és nekem ez nagyon fáj, de mivel nem tudom egészségesen megélni a fájdalmat (ez valamilyen személyiségzavar tünete), ezért valami olyan szer után nyúlok, ami letompítja a fájdalmat (alkohol, drogok). Elsőkörben az érzelemszabályozási problémát kell orvosolni. Ha már kialakul egy súlyosabb függőség, az torzít a személyiségen, ekkor olyan eszközöket kell alkalmazni, amivel csökkenteni lehet az addikciót is. Ennek rengeteg szakirodalma van, főleg a társadalomba visszaintegrálódást kell elősegteni. A kezelés kritériuma a hajlandóság az együttműködésre, vagyis, aki nem akar segítséget, azon nem szabad segíteni, különben az erőszaknak minősül. Azokhoz a páciensekhez, akik segítséget kérnek pedig rettentően sok türelem kell. Ehhez nincs mindenkinek türelme, Csernus nem azért ordított a páciensekkel, mert így akarta őket meggyógyítani (ez csak egy szánalmas kifogás), hanem azért, mert nem volt türelme, másrészt az apja őt is ütötte verte, ezért azt gondolhatta, hogy ez a megfelelő bánásmód. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a függőkkel való terápia egy álomutazás, mert ki kell alakítani egy olyan kapcsolatot, ahol a határok nagyon szigorúak, de az orvos tisztelete a páciens iránt mindig nagyon fontos.


Nekem az a véleményem, hogy a Csernus rajongók között nagyon nagy arányban fordulnak elő olyanok, akiket gyerekkorukban megaláztak, így ugyanezt a sémát keresik felnőttkorukban. Hiszen mást nem ismernek, nem ismerik azt, hogy nem a büntetés a megoldás, hanem a kommunikáció, a megértés, az elfogadás. Hogy nem sz*r emberek, ha elgyengültek egy párkapcsolatban, az érzelmek már csak ilyenek. Hogy nem mindenért ők a felelősek, néha tényleg rosszak a körülmények, és nem mindent lehet kontrollálni. Ha ezek az emberek büntetés, provokálás, hibáztatás helyett megértést kaptak volna a szüleiktől, akkor magukat és másokat sem gyűlölnének ennyire.

Valóban vannak mihaszna emberek, akik szinte mindig áldozatnak hiszik magukat és csak panaszkodni tudnának, de az ilyen embereknek általában saját maguk is szenvednek, és a kritikára csak még jobban összeomlanak. Segíthet rajtuk a terápiára, de az egy hosszú folyamat, és semmiképp sem a megalázásra épül.


Egy normális ember tökéletlen, gyakran hibázik, gyakran érez túl sokat, gyakran panaszkodik, de mellette képes önálló is lenni és optimista.

Egy olyan ember, aki azzal akarja kiprovokálni magának a tisztelet, hogy másokat megaláz, szimplán egy infantilis, sérült ember. Csernus pont ilyen.

2023. jan. 28. 22:08
 28/33 anonim ***** válasza:
58%

Semennyire se, ahogy Puzsér meg társai se.

Aki igazán nagy hatással volt, az Orbán meg a Fityisz. Ők azok akik államvallássá tették a gyűlölködést, kirekesztést, ellenségeskedést, az agymosó propagandájukkal meg a libsizésükkel.

Csernus csak egy író, akit van aki olvas, van aki nem. Aki meg igen, az vagy komolyan veszi, vagy nem. Lehet 1-2 emberre nagy hatást gyakorolt, de országos szinten, ahogy a 2-es válaszoló is írta, nem tényező.

2023. jan. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Puzsért nem is az a réteg hallgatja, akik annyira befolyásolhatók lennének.

A DK-sok között is pont annyi az ostoba, mint a Fideszesek között. De tény, hogy a jelenlegi politikai helyzet sem tesz jót az országnak.

2023. jan. 28. 23:52
 30/33 anonim ***** válasza:

"21

De a drogos és függő NEM krízisben van. Ő egy függő, aki önpusztító életmódot folytat és nem fog megállni a simogatástól."


Éppen azt írtam, hogy nemcsak drogosokkal beszél így, a 21. hozzászólásban írt eset sem drogossal történt.

Nem mindenkinek hatásosak az ilyen "kell ám f...-oknak is lennie, nem mindenkinek jár a boldogság, legalább mások látják hogy milyennek nem kéne lenni, elrettentő példának jó lesz", "milyen érzés drága uram hogy önmagát ku... seggbe?" stb szövegek.

Én egyébként amit eddigi hozzászólásaimban írtam, mindent önálló gondolatok alapján írtam és nem néztem utána hogy mások miképpen, hogyan vélekednek róla.

Ismerősöm (régen, amikor kezdte a szerepléseit) volt nála, mesélte hogy teljesen másképpen viselkedett, mint a médiás "megmondóember" szerepben.


Egyébként minden, iránta érzett ellenszenvet elintéz azzal, hogy "értem, ezzel magának is gondja van az életében, csak könnyebb a Csernusra haragudni, mint bármit tenni".

2023. jan. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!