Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Bochkor tényleg angol szakot...

Bochkor tényleg angol szakot végzett?

Figyelt kérdés

Irodában kell hallgatnom a csodás műsorukat, és feltűnt, hogy mennyire rosszul ejti az angol szavakat, pl. "meDörsz" (Nothing else Matters) vagy "ivöneszensz". A flap T helyett sima d-t ejt.


Tudom, hogy sosem volt egy lángész a pali, de ha tényleg angol szakot végzett, hogy lehet ennyire rossz a kiejtése?



jan. 8. 09:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Nézd meg Orbánt, elvileg Oxfordban tanult, mégis gyakorlatilag érthetetlen az a angolja
jan. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
"Felsőfokú tanulmányokat a Humboldt Egyetemen folytatott Berlinben 1983-tól 1988-ig angol-germanisztika szakon."
jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2:

Köszi, én is megtaláltam, pont azért írtam ki a kérdést, mert a Wikin szerepelt csak, és nehezen hittem el.

jan. 8. 10:38
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Bochkorról azért, ha odafigyel az ember, ki tud derülni, hogy ő nem egy buta ember. Csak többnyire úgy van azért, hogy felismeri a buta tömegek igényét, azt fizetik meg.
jan. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. Más műsorokban is láttam, olvastam vele régen interjúkat, nekem azok alapján sem tűnt vmi értelmes embernek.

Ja, és van, amit kétlem, hogy megjátszik: pl. a pocsék angolkiejtés, vagy mikor hörög, mert a bicikli behajthat némelyik egyirányúba.

jan. 8. 12:01
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
A kiejtés és a tudás nem feltétlenül vannak szoros összefüggésben egymással.
jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%

"ha tényleg angol szakot végzett, hogy lehet ennyire rossz a kiejtése?"

Vagy csak tudja, hogy az angolos kiejtésnek angol beszédben a helye. Magyar beszédben Newton, az "nyúton", New York, az "nyújork", Shakespeare, az "sekszpír", Harry Potter pedig "herripotter". Ha magyar beszédben az angol szavakat az eredetinek megfelelően ejted, akkor jobb esetben csak fellengzős hatást keltesz, rosszabb esetben úgy nézel ki, mint aki alig beszélget magyarokkal.

Az "evanescence" pedig brit kiejtésben tényleg nagyjából "ivöneszensz". Ott a stikli, hogy ők egy amerikai banda.

jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7:


bocs, de ennek a hozzászólásnak nem látom túl sok értelmét, inkább olyan mellébeszélés.

Pont azt írtam, hogy használja a flap T-t, ami alapvetően amerikai hang. de d-t ejt helyette. bizonyára azért, mert magyarosít, nem azért, mert nem tudja rendesen kiejteni :D

Ha beszéltél már külföldiekkel, pontosan tudod, hogy azok ejtenek sima d-t hang helyett, akik nem tudják kiejteni.

Az ivöneszensz-et meg azért írtam, mert láthatóan gőze nincs arról, h hol van schwach és hol 'e' hang.

Egyébként pont Bochkor az, aki borzasztóan igyekszik, hogy mindent minál angolosabban ejtsen ki, csak egyszerűen nem megy neki. A herripotter magyar kiejtése meg teljesen más téma, mint amikor vki angol dalszövegeket, vagy számcímeket ejt, előbbit magyarosan szoktuk ejteni, utóbbit nem igazán, szóval totál felesleg votl ezeket idekeverni.


Amúgy hallottam már angolul interjút csinálni, pont ugyanúgy ejtett mindent, ami egy ennyire öntelt ember esetében marha vicces, főleg hogy nyelvszakos volt.

Ráadásul még gúnyolódtak egyszer Lovász "Szvörd" Lacikával azon az sms írón, aki javasolta neki, hogy járjanak angoltanárhoz.

jan. 8. 14:51
 9/17 A kérdező kommentje:
schwa*
jan. 8. 14:56
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
mindenki annyira szereti kritizálni mások kiejtését, de ha kritizáljuk a fogalmazását meg a helyesírását, egyből jönnek a kifogások, hogy autocorrect, meg "nem nyelvtan óra". :) ez pont nem rád, kérdezőre vonatkozik, te valószínűleg másban vagy béna. :)
jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!