Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti szoktatok olyan zenéket is...

Ti szoktatok olyan zenéket is hallgatni, amiknek a szövegeihez egyáltalán nem tudtok viszonyulni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 8. 05:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. Nagyon sok szám van, amiket inkább a stílusuk miatt hallgatok és nem a szöveg miatt, nálam a szövegben annyi a lényeg, hogy ne legyen ízléstelen.
2020. ápr. 8. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan vannak ilyenek.

Gondolj az angol nyelvű rap-rajongókra, akik egy kukkot sem értenek a szövegből, ha értenének is, nem érdekli őket mi a panasza az USA-ban élő afro-amerikai fiatalnak.

.

"szövegeihez egyáltalán nem tudtok viszonyulni?"

Ez nekem nehezen értelmezhető, hogyan 'viszonyuljak' egy számomra ismeretlen epekedéséhez egy számomra szintén ismeretlen személy iránt?

Sok zenehallgatónak fogalma sincs, mit takar az általa szeretett szám szövege.

2020. ápr. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amikor még nem figyeltem rá akkor igen, amikor elkezdett érdekelni attól kezdve már jelentős szerepe volt.

Számomra mérvadó a szöveg is, legalább annyira mint maga a zene, amivel nem tudok azonosulni azt legtöbb esetben hanyagolom is.(ilyenek az értelmetlen, klisés zenék, illetve a keresztény zenék)

2020. ápr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze. Például a szerelmes számok. Közöm sincs hozzájuk, de azért bánkódok a nem létező szerelmemen xD Vagy pl én szeretem a diss számokat. Hol bántott engem a másik rapper/zenekar, például? Sehol. Mégis nagyon menőn éneklem ellenük a szöveget.
2020. ápr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hip hopot (amerikai, angol) hallgatok elsősorban. Számomra fontos hogy értsem a szövegeket, ezzel nincs is problémám soha. De a viszonyulás már nehezebb kérdés. Vannak olyan számok, albumok amelyek hihetetlenül jól festenek le bizonyos körülményeket, élethelyzeteket, mondanak el történeteket. Nyilván ezeket sokra értékelem, még akkor is hogyha személyesen nem mindig van ilyen tapasztalatom. Például vannak olyan előadók akik az utcai életet nagyon részletgazdagon, hitelesen és technikailag is remekül írják le. Ezeket a zenéket én tudom nagyon élvezni, és szinte elképzelni az egész helyzetet, mintha csak egy film/videó lenne. Azzal együtt hogy nyilván soha nem tapasztaltam meg személyesen ezt az életformát, még csak azt sem mondhatnám hogy nehéz körülmények között nőttem fel. És persze van rengeteg olyan szám amit főleg a hangzása miatt hallgat az ember. A zene az elsősorban zene, és legtöbbször a hangzás az ami megfogja az embert.
2020. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hallgatok japán,svéd de még izlandi zenét is. Egyik nyelven sem tudok,csak pár szót max. Így a szöveget sem értem. Mégis szeretem,hallgatom őket. :)
2020. ápr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 veterán vas ***** válasza:
Időnként olyan zenét is hallgatok, aminek a nyelvét nem ismerem, mégsem jutott soha eszembe, hogy nekem ezekhez "viszonyulni" kellene. :D
2020. ápr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, főként ilyen számokat hallgatok. Engem leginkább a stílus szokott megfogni, nem az, hogy tudok-e vele azonosulni. Persze nyílván vannak olyan számok, amik emlékeztetnek valakire, valamire, de nem sok, és nem is ezért hallgatom őket.
2020. ápr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!