Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár tanulás egyedül?

Gitár tanulás egyedül?

Figyelt kérdés
Tanultam fél évet kb. gitároktató segítségével akkusztikuson. Csak közben neki nem lett ideje a tanításra és én is külföldre költöztem. Most újra elfogott a lelkesedés a gitár után, de elektromoson. Nemsokára megkapom az elektromos gitáromat. Tehát az alapok megvannak, hogyan tovább? Van valami oldal, ahol pengetések, akkodtáblázatok vannak fent ilyen célra, ha valaki egyedül akar tanulni? Egyáltalán egyedül meg lehet tanulni?

2013. aug. 7. 16:30
 1/9 anonim válasza:
100%
Meglehet tanulni simán egymagad. Én is egymagam tanultam meg csak nagyon sok türelem, idő kell hozzá illetve egy jó program amit guitar pronak hívnak. leszeded felrakod és keresel olyan zenét amit szívesen eljátszanál, beírod a nevét guitar pro tab és akkor megmutatja hogy hol kell lefogni milyen hangot. nem kell hozzá kottát tudnod olvasni illetve beírsz olyanokat h skálák mindenfélét gyakorlod őket keményen fokozatosan emelkedve szépen lassan türelmesen.
2013. aug. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
4%
Persze, sima ügy! Aztán szerintem jöhet a hegedű gyorstalpaló online, az csak 1 hónap, és már meg is kapod az OKJ-s Prímás oklevelet!
2013. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Ha van tehetsége hozzá akkor megtanulhat nem kell cinikuskodn ^^
2013. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Angol tudás + Youtube + Guitar pro + Lelkesedés és idő kell hozzá :)


Én több mint 2 és fél éve kezdtem el MAGAM otthon tanulgatni, annyira megtetszett, hogy egyik fő hobbim lett a zenélés, zeneírás. Youtubeon minden fent van, alap technikáktól kezdve a legbonyolultabbakig. Alternate picking, Sweep picking, Tapping, Legato, stb.. ezekhez persze a videóban tippeket is adnak, ezért kell az angol tudás. De az nélkül is megy :)


A legfontosabb, hogy higgy magadban és ne add fel ha nem megy. Én sem tettem.. Mostanra zenekarban játszom és a 3. elektromos gitáromra spórolok ami már a 150k-s árkategória feletti gitárokat célozza meg :)

Sok sikert!

2013. aug. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért kiváncsi lennék, haogyan játszotok, vagy hogy a legalapvetőbb elmélettel mit tudnátok kezdeni... Attól, hogy valaki youtube-rol, meg guitar pro-ról begyakorol pár dalt (gondolom azt is szarul), még nem tud gitározni! Feltehetően azt sem fogod tudni, hogy mit csinálsz! Saját magad szórakoztatására ez 1-1 délután rendben is van, de még hobbi szinten is édes kevés! Ebből van az, hogy a youtub meg az internet kitermel magából egy csomó hülyegyereket, aki még reklámozza is, hogy tud gitározni, még el is hiszi, aztán mikor elkezd játszani, azt már rajta kívül senki nem élvezi! :D
2013. aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes :) A legutóbbi motorosra immáron negyedszer hívtak meg minket. Szerintem ha annyira szarul tolnám akkor nem lenne zenekarom se.

És én nem azt tanácsoltam, hogy youtuberól tanulja meg a dalokat, hanem a technikákat. Mert akinek nincs lehetősége zeneiskolába járni (népdalokat játszogatni akusztikus gitáron) azoknak ott az internet és lehet keresgélni.

Én eddig életembe párszor használtam guitar prot. Amikor elkezdtem gitározni.. amikor megtanultam jópár számot, azután az új számokat amiket meg szerettem volna tanulni, füllel leszedtem.

Lehet, hogy csak tehetségem van az ilyenhez, és lehet tök hülyének nézni.

Szép napot!

2013. aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az alap akkordok mennek, 10-15 akkord simán megy, csúsztatás minden, tehát valami fogalmam van róla.Angol tudásom nincs, most kltöztem ki Németországba. Ezért is nem tudok tanárhoz menni, mert a suli elég nehéz lesz, nem nagyon lesz időm még gitártanárhoz is menni.
2013. aug. 10. 15:09
 8/9 PrometheusDS válasza:
100%
Ennek a negatív hozzászólónak szerintem fogalma sincs a zenéről. Vegyük pl Hendrixet. Teljesen csóró gyerek volt. Állítólag zenéből is megbukott. Egyszerűen elleste mások hogyan játszanak egy olyan korban, ahol nem volt internet, hogy ezerszer visszanézhetett volna egy koncertet, vagy egy riffet. Tévé is csak a legtehetősebbeknek volt, konkrét zenecsatorna meg még nem létezett.És mégis évtizedekkel a halála után még mindig a legtehetségesebb gitárosnak tartják, akit a Föld valaha hordott a hátán. Mért ne lehetne megtanulni saját erőből a 21. században, amikor a tudáshoz hozzájutni szinte csak egy gombnyomás? Szinte bármit meg lehet a neten találni. Oktató DVD-k, elmélet, skálák, bármi. Csak figyelni kell, és tanulni. Akarni kell, és tenni érte, ennyi az egész
2016. dec. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csabi Mercury válasza:
0%

Sziasztok! Akinek tehetsége van, kitartása, türelme,... annak az online módszer is jó kezdésnek. Utána, ha jól vágja a dolgot, úgy is meghallgatja valaki, és megmondja hogyan tolja tovább. Vagy megtudja az illető muzsikus palánta, hogy pl.: "Ne toljad, szar vagy haver!"

De Ő tovább nyomja orrba-szájba és lám-lám miből lesz a cserebogár? Végül valami ebből beválhat. Hmmm... vagy mégsem? Nem baj! Nyomjad, oszt legalább benyomunk nagyon és majd akkor is jó lesz, ha nem lesz jó. Egyszerű.

2018. aug. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!