Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aszexuálisként nincs túl sok...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aszexuálisként nincs túl sok értelme párkapcsolatban élni, nem igaz?

Figyelt kérdés

A kérdés adott,én jelenesetben arra gondolok hogy ha ,tegyük fel : ha egy adott párkapcsolatban a lány aszexuális a fiú meg hetero és természetesen egy idő után már igényli a szexuális együttlétet ,de viszont a lány nem(mindig tartózkodik,keres valami kifogást,szimplán undorodik/a hideg kirázza ha csak a szexre gondol,vagy csak szimplán nem hajtja meg a dolog nem érdekli,nem tarja lényegesnek a kapcsolatban).És mivel mindezt nem tartja lényegesnek ,nem megy bele .A fiú pedig lassacskán megunja.Egyre több lesz a veszekedés,a fiú talán félre is lép ,vagy szakít.Összegezve ,mi értelme is volt a kapcsolatnak ? Semmi.

Viszont én kíváncsi lennék a ti véleményetekre is ,szerintetek van értelme így belekezdeni egy kapcsolatba vagy sem?



2017. márc. 26. 08:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nyugi van utolsó! Hidd el, így is szeretni fognak téged! ;)
2017. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem. De nem baj, már beletörődtem. :D Bár még kell pár év, mire úgy tényleg elfogadom, hogy ez van. Szerintem amúgy egy aszexuálisnak nincs veszve minden. Az aszexuálisok nagyja boldog párkapcsolatban él. Csak én nem csak nem kívánom, hanem undorodom is az egésztől, úgyhogy esélytelen. Nem fog engem senki szeretni, mert én is utálom magam, de nem baj ez, bele lehet mindenbe törődni, ha kellően akarod.
2017. márc. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Lehet párkapcsolata szex nélkül,másik aszexuálisal!

csak sajnos nagyon nehéz találni aszexuálisakat :(

sajnos nem vállalják fel magukat az aszexuálisak,vagy nem tudnak róla hogy ők azok lennének! :(


elején jobb közölni az illetővel,hogy aszexuális vagy!

aszex 30N

2017. ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Elég sok mindentől függ, hogy aszex és nem aszex között működhet-e a párkapcsolat.


Először is, aki aszex, az nem biztos, hogy viszolyog a szextől, lehet, hogy simán csak nem érdekli. Mint pl. a horrorfilmek, valaki azért nem nézi őket, mert rosszul lesz tőlük, az nyilván egy másik ember kedvéért se fog belemenni, hogy nézzenek meg egyet, de akit egyszerűen csak nem érdekel, az lehet, hogy a partnere kedvéért néha-néha megnéz egyet kompromisszumként. A szex is hasonlóan működik, van olyan aszexuális, aki irtózik tőle, ő csak másik aszexuálissal tud hosszú távú párkapcsolatot fenntartani, de van olyan is, aki a nem aszex párja kedvéért hajlandó szexelni néha, még ha magától nem is vágyna rá.


A másik oldalról pedig: van olyan nem aszex ember, aki el se tudja képzelni az életét szex nélkül, folyton az jár a fejében, hogy mikor feküdhet már le valakivel. Értelemszerűen nekik hasonló mentalitású partnerre van szükségük, egy aszexuális szóba se jöhet. De valakinek egyáltalán nem fontos a szex, még ha érez is szexuális vágyat a partnere iránt, simán tiszteletben tudja tartani, hogy a partner esetleg aszex és nem szeretne lefeküdni vele.


De egyébként ezek mind nem csak az aszex + nem aszex párkapcsolatra vonatkoznak, mert két nem aszex ember között is nagyon sokszor problémát okoz az, ha eltérőek az igényeik szex terén. Csak körül kell nézni itt a szex kategóriában. Úgyhogy az a legfontosabb, hogy az ember ismerje saját magát és társkeresésnél már az elején se legyen tabutéma, hogy kinek mire van szüksége, mert ha csak később derül ki, amikor már kialakult egy érzelmi kötelék, hogy nem illenek össze ilyen téren, akkor sokkal nehezebb lesz a helyzetük.

2017. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!