Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Iszonyatosan félénk vagyok,...

Iszonyatosan félénk vagyok, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom biztosan, hogy megfelelő kategória-e, ha nem akkor bocsánat.

Szóval az a gondom, hogy iszonyú félénk, szorongós és gátlásos vagyok. Ha két embernél több figyel rám egyszerre, már vérvörös leszek és dadogni kezdek, ami miatt sokszor kiröhögnek, ettől meg csak méginkább zavarba jövök... Ha vásárolnom kell, vagy az utcán megkérdeznem valamit egy idegentől, akkor is teljesen melegem lesz, remegni kezd a gyomrom, elhalkul a hangom, mindig kínos helyzetekbe kerülök, mert ilyenkor összezavarodom és kapkodva hülyeségeket beszélek.

Minden közelebbi ismerősömtől olyan visszajelzéseket kapok, hogy okos, kedves, szép lány vagyok, és mégis, ismerkedni sem tudok emiatt, a legapróbb stresszhelyzettől teljesen átváltozom. Van, hogy úgy jön ki a feszültség ilyenkor, hogy elkezdek röhögni, na az is nagyon kínos.

Egyébként is elég csendes és visszahúzódó vagyok, mindig tisztában voltam vele, hogy sosem leszek a társaság középpontja, nem leszek az a mindenhova kisugárzó lány, és ez rendben is lenne, de ez a félénkségem miatt már teljesen kezelhetetlen.

Már ha valaki akivel nem olyan közeli a kapcsolatom megkérdezi, hogy hogy vagyok, már iszonyú vörös leszek, dadogok, nem tudok egy értelmes mondatot végigmondani, ezért nagyon nehezen szerzek barátokat.

Nem tudom, így se barátaim nem lesznek, és ami mostanában jobban bánt, hogy a fiúkkal is így vagyok.

Tudtommal minden viszonylag rendben van velem, (ezt leszámítva) de ez nem igazán jön ez le abból, amit az első nagyjából húsz alkalommal levágok egy srácnak, és meg is értem...

Hogy lehet ezen segíteni? Mit kezdjek vele? Ez egészen elveszi az önbizalmam, és annak hiányától még félénkebb leszek, tehát ez egy ördögi kör...

Mit tehetnék?

Köszönöm ha segítetek!

16/L



2017. szept. 19. 23:05
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibákért, este van már. :D
2017. szept. 19. 23:20
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szorongásos problémák esetén a legjobb, amit tehetsz, hogy felkeresel egy pszichológust.
2017. szept. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Járok pszichológushoz, már közel három éve, volt amiben segített, de ebben valahogy nem állt be változás eddig. Igyekszem türelemmel lenni...

2017. szept. 19. 23:24
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológusok szoktak olyat csinálni, hogy terápiás céllal szándékosan beletesznek egy stresszhelyzetbe. Veled csináltak már ilyet?
2017. szept. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ööö, még nem... De majd rákérdezek az enyémnél, köszönöm. ;)
2017. szept. 19. 23:33
 6/21 anonim válasza:
95%

Szerintem tudsz magadon segíteni, de nem lesz könnyű, nagyon eltökélt kell, hogy legyél.


Akik nagyon félnek a pókoktól, a magasságtól, stb., azokat úgy kezelik, hogy nagyon apró lépésekben, fokozatosan kiteszik őket annak az ingernek, amitől félnek.


A pókoknál maradva például megmutatják nekik egy pók rajzát messziről, és megkérdezik, hogy milyen közel mernek menni hozzá. Ez még nem olyan nagy feladat, egész hamar meg is érintik. A következő már egy fénykép, utána jön egy videó. Aztán mutatnak neki egy igazi pókot nagyon messziről, és szintén az a feladat, hogy menjen közel hozzá, de csak annyira, amennyire bír. Következő alkalommal majd egy kicsit jobban fog menni. És így megy ez napról-napra, és pár hét alatt az illető megtanulja, hogy nem történik semmi baj, ha egy icipicit közelebb megy.


Próbálj te is így állni a problémádhoz. Tekintsd megoldandó feladatnak. Először nézz videókat egyszerű hétköznapi helyzetekről. Aztán menj el egy messzi, ismeretlen környékre, és vegyél egy apróságot egy boltban. Ezt addig ismételd, amíg már egyáltalán nem vagy zavarban, mindig újabb és újabb boltban. A próbálkozások között ne teljen el több idő 1-2 napnál. A következő lépés, hogy megkérdezel egy idegent, hogy hol van a legközelebbi posta (vagy egy hasonló hülyeséget). Ez azért jó, mert előre kitalálhatod a szöveget, nem kell gondolkozni rajtuk. Ezt szintén legalább 1-2 naponta ismételd. És így tovább, fokozatosan egyre ijesztőbb helyetekkel kell próbálkozni, de mindegyik csak icipicit legyen ijesztőbb, mint az előző.


Hozzáteszem, hogy a félelmed valójában a hibázástól való félelem. Nagyon félsz attól, hogy valamit elbénázol, rosszul csinálsz, beégeted magad. Azt hiszed, ha nem vagy tökéletes, akkor nem is kellesz az embereknek. Pedig ez távolról sincs így: az emberek azzal érzik jól magukat, akin látják, hogy ő is emberből van, vele ők is el tudják engedni magukat.

2017. szept. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló voltam mint te, bár ennyire azért nem drasztikusan. Nekem az idővel szinte teljesen elmúlt. Most közel 20 vagyok és simán lemerek szólítani idegeneket, beszélek ismeretlenekkel, bár most is van hogy kissé zavarba jövök vagy dadogom de már nem sokszor. Én erőltetem hogy menjen a dolog. :) Egyébként észrevettem, sokszor olyan dolgok miatt vagyunk zavarba, amik másoknak éppen fel sem tűnnek. Ne vedd ennyire komolyan a dolgokat, én rájöttem azért voltam ennyire gátlásos, visszafogott és félénk mert mindent tökéletesen akartam csinálni, nem szerettem volna hibázni. Nem akartam senkinekse támadási felületet hagyni. Ma már rájöttem, hogy minden ember hibázik, így vagyunk jók.:) Ha valaki azért támad mert vannak hibáim az nézzen méllyen magába...Ne vedd túl komolyan a dolgokat, annyira gyorsan elmegy az élet.. Ha mindig gátlásosak vagyunk nem lesz mire emlékezni később :)
2017. szept. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
#6 Teljesen egyetértek veled, saját példámból kiindulva sokkal de sokkal jobban érzem magamat olyan emberekkel, akik hibáznak és egyáltalán nem tökéletesek, mint azok akik meg akarnak felelni mindenkinek. Akik hibáznak és nyíltan vállalják mindenféle szégyenérzet nélkül, azok előtt én is sokkal nyitottabb, sokkal vidámabb és felszabadultabb leszek. Ilyen emberek társaságát keresd és majd átt ragad rád is ez a fajta nyitottság. :)
2017. szept. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz egy színjátszókörbe, színitanodába. Ott megtanítanak beszélni, kiállni, szerepelni, megmutatni magad.
2017. szept. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%
a félénkség aranyos, szexi:)
2017. szept. 20. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!