Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a volt barátom...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a volt barátom folyamatosan zaklat?

Figyelt kérdés
Igazából sosem voltunk együtt, csak majdnem összejöttünk, de egy idő után rájöttem, hogy csak birtokolni akar engem, így megszakítottam vele a kapcsolatot. 5 hónap telt el és azóta gyakran ír és hív fel pedig a számát letiltottam és megmondtam neki, hogy ne keressen. Nemrég virágot és csokit küldött. A húgomnak is irogatott velem kapcsolatban. Nem akarom megfenyegetni azzal, hogy feljelentem akármennyire is tartom túlzásnak, amit csinál. A szüleim sem tudják, hogy mit kellene tenni. Tanácstalan vagyok. (16 vagyok, ő 17)
2019. máj. 15. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki hogy vagy leáll vagy távoltartási végzést kérsz ellne, ha leáll nem kérsz, ha nem akkor majd a távoltartási végzés állítja le
2019. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Lilpumpfan02 válasza:

A zaklatás törvényi tényállása 


Btk. 176/A. §(1)Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2019. máj. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!