Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szakított velem másfél év...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakított velem másfél év után a távolság miatt, de ő is tudja, hogy boldog volt velem. Ígéretet tettünk. Van esélyünk folytatni másfél év múlva?

Figyelt kérdés

Jelenleg 17 éves vagyok, jövőre már 18, következő tanévben már jön az érettségi.

Volt egy fiú, akit másfél évvel ezelőtt ismertem meg. Nemsoká lettünk volna együtt 1 éve, 7 hónapja. 83 km volt a városunk között, viszont így is busszal 3 órás út volt, a pénz pedig nem volt olyan nagyon sok, de neki volt hogy arra sem tellett... Nagyon hátrányos környezete van kiskora óta, rengeteget szenvedett. Sokáig nem voltak barátai, magányos volt, nem ismeri az igazi apukáját, csak anyukája és az idős nagypapája van. Anyukája pedig sokszor kinn dolgozik külföldön, elmegy legalább egy vagy két hónapra. Nagyon sokszor alig van pénzük, az anyja sokszor inkább alkoholra költi a keresett pénzt. Ő maga mondta mindig is, hogy én vagyok neki az egyedüli boldogság forrása, a csodája. Viszont elvesztette a reményt magában, mindenben. Nagyon fájt neki már ez a kapcsolat, mert hiába szerettük nagyon egymást, most például két hónap különlét után találkoztunk volna. Azt mondta, hogy annyira fél, hogy megint magányos lesz sokáig, hogy ő ezt nem bírja és szakítani akar.

Viszont már csak másfél év van nekünk érettségiig, majd pedig ballagásig, és jön elénk a felnőtt élet nagykapuja.

Nekem pedig ő az a fiú az életemben, akire talán mindig is vágytam. Tudom, hogy nem létezik a nagy ő, vagy nem jön a herceg lóháton. Tudom, hogy még sok lehetőségem lenne boldognak lenni, de nem tudom csak úgy eldobni azt, ami ennyire jó volt, és csak a távolság marta szét a szívünket. Mindenkinél jobban ismerjük egymást. És nem tudok rá igazán haragudni emiatt a döntés miatt. Nekem is megfordult a fejemben, hogy talán most tovább kéne állni, majd mikor van lehetőség akkor folytatni...

De most valóban megtörtént. Úgy gondolom, hogy ez egy jel az élettől, hogy mind a kettőnknek meg kell tanulnia milyen az, ha a másik nélkül vagyunk, főleg azért, mert ilyen sokáig kibírtuk. Ismerem, hogy az érzéseit akár több éven át képes magában tartani. Előttem is így volt: hiába voltak ott a barátai, az életét szörnyűnek tartotta. Velem viszont boldog volt, mikor egymás mellett voltunk, és ő is elmondta, hogy túl sokat tettem érte, hogy elfelejthessen és mindig mosollyal akar visszagondolni rám. Egyszerűen csak jelenleg meg akár szabadulni attól, hogy az egyedül boldogság forrása is adjon neki rosszat...

Azt mondtam neki, hogy tudom mit érez. De nekem megérte ez a kapcsolat mindig is. Vártam rá hónapokat mindig. És mindkettőnk tudja, hogy boldogok lennénk egymás mellett. Sosem voltak nagy veszekedéseink, nagyon sok minden közös még is ellentétes volt bennünk. Egyikünk sem néz ki tökéletesen (mindketten pocakosok vagyunk, én pici, ő két méter magas) és vannak hibáink, de mindig elfogadtuk a másikat és segítettünk abban, ha a másik fejlődni akart.

Ígéretet tettem neki, hogy egy nap, mikor végre vége ennek a gimis életnek és ott leszünk a felnőtt élet előtt, akkor ha nem áll semmi sem az utunkba (esetleg egy másik párkapcsolat, vagy költözés, bármi) akkor újra felkeressük egymást. És ő is ígéretet tett, hogy bárhogyan is, de újra találkozunk. És ő is reméli, hogy a kapcsolatunk jó marad, viszont egyelőre most nem akar még az elfelejtés miatt arra gondolni, hogy összejövünk, mert fél, hogy újabb álmokat fog kergetni. Ő maga mondta, hogy nem tudja, hogy nem tudja mi lesz ennek a kimenetele, de úgy érzem, hogyha ott lennék mellette mindig, akkor sosem engedett volna el.

A terveinket nézve pedig, hogy mind a ketten a Debreceni egyetemre akarunk menni, igenis beválhat.

Előttem sosem keresett igazán barátnőt, úgy gondolom azért is, mert szégyenli magát a helyzete miatt vagy nem tudott úgy elbeszélgetni bárkivel. Tudom, hogy ez változhat, de így gondolom ennyi nap után (egy hét a szakítás óta) majdnem teljesen tiszta fejjel, hogy persze változhat ő is, de ez alatt a másfél alatt annyit változott, hogy boldogabb lett, és ezt mások is mondták...

Mivel vannak közös baráti közösségeink. Legtöbb haverjával barát vagyok.


Tudom, hogy butaság olyanban reménykedni, ami lehet hogy sosem fog eljönni. De ő is megígérte, és tudja, hogy tőlem csak jót kapna. Tudom, hogy ismeretlen emberektől nem kaphatok pontos választ, mivel sem engem, se őt nem ismeritek. De szerintetek van rá esély?



#távkapcsolat #szakítás #újrakezdés #ígéret #Minőségi kapcsolat #Szakítás a táv miatt
2020. dec. 11. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ezt az élet majd eldönti. Nagyon fiatalok vagytok még. Én is kb. ennyi idős voltam, amikor 7 hónap után szakított velem az első szerelmem, azt hittem belehalok, annyira fájt. Utólag visszagondolva nem sok közös jövőnk lett volna, és jobb is, hogy így történt. Most egyelőre kell neked valami kapaszkodó a sötét hétköznapokba, és ez lehet ez, hogy a jövőben találkoztok. De ha kifejezetten nem is keresel mást, azért járj nyitott szemmel, és ne utasíts el élből senkit, aki közeledne feléd, csak azért mert megígérted anno az exbarátodnak. Most amíg ennyire friss, ennyire fáj a szakítás, csak azt esik jól hallani, hogy egyszer újra együtt lesztek, és ez így van rendjén. Gyászold el magadban, próbáld meg lezárni, aztán ki tudja, mit hoz a sors másfél év múlva.
2020. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nos, nem tudom, hogy mi kell egy jó közös jövőhöz biztosra, de azt gondolom, hogy nem a semmiért szenvedtük végig a találkozók közötti egy-egy hónapot.

Mindenesetre én nyitott maradok számára is, de persze úgy kezelem a dolgokat, mint aki egyedülálló. Kezdem végre elfogadni, hogy ez a jelenlegi helyzet. De én végül azért is nem vetettem véget ennek, mert láttam a jövőt.

És úgy érzem azért, hogy nekem sok idő kell, hogy elfelejtsen... Plusz, remek barátaim vannak és biztosra akarok menni a jövő kapcsán, így lehet jobb lesz, ha a tanulmányaimra fókuszálok ezek után.

2020. dec. 11. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Rajtatok múlik.
2020. dec. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Aztán ha eljön a nyári szünet, megint szakítotok a távolság miatt, majd szeptemberben megint összejöttök?

És hogy is van ez? Ameddig nem vagy közel, addig szédíthet, meg netán még dughat is mást, de majd az egyetemen te leszel élete nagy szerelme? Ha egy kicsit elhessegeted a rózsaszín ködöt, akkor láthatod, hogy ez eléggé abszurd. Ha én valakivel a közös jövőt tervezem, akkor ideig-óráig sem kell más. Egy nehézségre meg nem az a megoldás, hogy feladom, és majd ha a sült galamb a számba repül, akkor újra nekivágok.

2020. dec. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 valaki valahol 013 válasza:
Fél éve vagyunk távkapcsolatban a barátommal, 90 km, két különböző ország. Pandémia miatt majdnem három hónapig nem láttuk egymást, nemrég töltöttünk együtt néhány napot. Én idén érettségizek, ő jövőre, ez is nehezíti a dolgokat, mert most hatalmas rajtam a stressz, minden bizonytalan, maga az érettségi minősége, az egyetem, hova tovább, mit kezdjek az életemmel. Egyszer egy éve már próbálkoztunk, akkor 2-3 hónapig voltunk együtt de én feladtam, távolság csak egy ok volt a többi mellett, de nyáron újra kezdtük, addig folyamatosan beszélgettünk messengeren. Az akkori szakítás a legjobb döntés volt amit csak tehettem, azóta töretlen a kapcsolatunk. Nem tudhatod mit hoz a jövő, de ne add fel. Ez az év mindenkinek nehéz volt és elhiszem ha kétségbeesett és nem tudja mit tegyen. Remélem nálatok is jó vége lesz és sok kitartást!
2020. dec. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!