Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Lányok, mennyire esélytelen...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, mennyire esélytelen nálatok egy mentálisan beteg fiú?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy más kizáró tényező nincs. Fiktív srácunkkal minden rendben van, érdekes, intelligens, átlagos testalkatú, magas de azért nem egy létra, jó a humora, tudjátok, a szokásos.

De alapjáraton csendesebb, visszahúzódóbb, néha félreért dolgokat és nem minden viccet tud jó néven venni, amik csipkelődő stílusúak. Aztán kiderül róla, hogy szorongásos és depressziós zavarokat diagnosztizáltak nála.

Ugye alapvető társadalmi elvárás a férfi felé, hogy legyen erős és stabil érzelmileg is, legyen magabiztos és kezdeményező, stb...

Ellenben ez a fiú visszahúzódóbb, nehezen nyílik meg és érzi magát biztonságban mások mellett, alacsony az önbecsülése és sokszor szorul érzelmi támogatásra és törődésre a partnere által.


Hangsúlyozom, minden más rendben van vele. Ti dobnátok vagy friendzoneolnátok emiatt egy fiút?



2020. dec. 24. 02:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Reálisan gondolkozva, és abszolúte nem bunkóságból, nagyon erős jellem és lelki jelenlét szükséges ahhoz, hogy egy mentálisan beteg emberrel összejöjjön valaki. Nagyon sokan azt gondolják, hogy ez olyan, hogy amikor "szomorú" az illető, akkor elég ott lenni neki és fogni a kezét, és habár ez egyes esetekben így van, azért nem ennyire egyszerű. Mindenkinek meg kell szabnia a saját határait, amit be kell tartani.


Nincs baj azzal, ha valaki emiatt nem akar veled összejönni, hiszen minden embernek a legfontosabb az, hogy a saját határait betartsa. Olyan hős-komplexusos emberekkel is összesodorhat az élet, akik csak azért jönnek össze veled, mert "rendbe akarnak rakni". Van, aki pedig szimplán ott lesz melletted, és lesz olyan erős, hogy a nehéz időkben mindkettőtök helyett is erős lesz. A mentális betegségeidtől nem vagy rosszabb, vagy kevesebb ember. Kitartást, és kívánom neked, hogy hamarosan megtaláld a bizonyos Ő-t!:))

2021. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, valószínűleg igen, de nem hirtelen.

Megijednék a felelősségtől, hogy ha most én megbántom valamivel, akkor neki az sokkal többet fog jelenteni, akkor is, ha nem így van. Félnék, hogy túl könnyen összetörik lelkileg, nem merném őszintén kifejezni az érzéseimet, és nem működne a dolog.

2021. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
22%

Egyszerű matematika

+- = - {tehát egy pozitív mellé nem tehető egy negatív mert az úgy negatív párkapcsolat}

-+ = - {lásd előző}


++ = + {Két pozitív személyiség tökéletes párt alkot}

-- = +!{Tehát melléd egy ugyanilyen "negatív" ember kell}

2021. febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Semmiképpen sem a véleménnyel magával van bajom, viszont ebbe itt fent belekötnék. Nem is egy képzett pszichológus, illetve pszichiáter mondta nekem, hogy beteg ember mellé egy egészséges kell, mert ritka, hogy két beteg hosszútávon nem húzza le egymást, míg egy egészséges ember sokkal könnyebben nyújt támaszt.


Az ember nem kategorizálható egy betegség alapján +ba vagy -ba, ez egy spektrum, annyi eredménnyel, ahány nézőpont van. Ugyanígy egy párkapcsolatot sem lehet matematikai alapokon így "kiszámolni."

2021. febr. 27. 02:43
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak egy egészseges embertől nem várható el, egy mentális beteg pátyolgatása. Sokkal jobban érzem magamat egy egészségessel.

Meg persze sokat számít az is, hogy milyen betgsegrol van szó, milyen egyéb pozitiv tulajdonsagai vannak

2021. febr. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
47%
Egyáltalán nem. Nekem is nagyon nagy baj van az önbizalmammal. Depressziót nálam is diagnosztizáltak. Mellé jár még a szorongás, dolgok túlreagálása/túlgondolása. Folyamatosan aggódok. Ahogy mondani szokás bolhából elefántot csinálok. De majd csak elmúlik remélhetőleg:)
2021. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
38%

Semennyire.

Voltam együtt depresszív sráccal... lényegében másról sem szólt a kapcsolat, hogy folyamatosan erősíteni kellett az önértékelését, biztatni. Ha valami nem sikerült neki akár napokig sem lehetett hozzá szólni, csak ostorozta magát, nem evett, teljesen begubózott.


Depressziós epizódjakor pedig vagy aludt egész nap, vagy csak nézett maga elé, ha beszélgetést próbáltam kezdeményezni, nem válaszolt vagy csak mormogott valamit.

Közös program egy depresszív fázisban? Áh felejtsem el, neki "nincs kedve" és tovább gubbasztott a félhomályban.


A végére totál lehúzott a folyamatos világfájdalmával és önértékelési zavarával (meg a kedves" szavakkal, amiket kaptam tőle), aztán persze én voltam a szmét, amikor elhagytam.


Ha bajod van, menjél szakemberhez, de ne a csajodat terheld vele, mert az aljasság.

2021. febr. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
15-ös, ki mondta, hogy elvárás? A kérdés arról szól, hogy amennyiben van egy olyan fiú, akinek a pozitívumai elég erősek ahhoz hogy valódi szerelmet ébresszenek egy lányban, ennek ellenére vállalnák-e a kapcsolatot, vagy sem. Nagyon nagyon nagy a különbség az elvárás, és a "Megtennéd-e?" között.
2021. febr. 28. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!