Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Mi értelme egy párkapcsolatnak?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme egy párkapcsolatnak?

Figyelt kérdés
Ha a két személy nem "szerelmes egymásba" (Akármit jelentsen a szerelem), akkor csak a szex a lényege? Vagy mi köthet össze egy férfit és egy nőt, ha nem a gyerekért csinálják? Ha pedig barátságról beszélünk, pl nőként mi az, amit nem beszélhetsz meg egy másik nővel, épp ezért van szükséged egy férfira? Nem a létezésének érvényét kérdőjelezem meg, hanem kíváncsi vagyok(nem vagyok semmilyen szubkultúra híve) 16/f

2021. márc. 29. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Hát ahogy idősödsz majd megtudod, hogy nem csak a szex a lényeg...fiatalon még oké, de amikor már jönnek a problémák akkor rájössz, hogy jobb lenne 2-en osztozni rajta nem egyedül szopni.

(egyébként most nekem sincs senkim:D, csak ez az igazság).

2021. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Ja, csak 2 ember dupla teher, mert a másik terheiből is részesülni fogsz és ha kifogsz egy jólelket, mint én, akkor meg semmi segítségre ne számíts tőle, csak kolonc a nyakadon. Na ezek után jöttem rá, hogy tényleg nem sok értelme van a párkapcsolatoknak, mindegyik a hajcihőről, vergődésről, veszekedésről, duzzogásról ,megcsalásról szól. Kösz, nekem ebből nem kell. Frankón megvagyok egyedül is.
2021. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ha van gyerek amit közösen neveljetek, vagy házastársak vagytok, vagy csak simán "szerelmesek" Akkor van értelme, de csak a szexért kicsit állatias dolog
2021. márc. 29. 19:26
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Aki csak szexet akar, az éljen csak szexkapcsolatban.
2021. márc. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
94%

Sok dolog összekötheti az embereket a szexen és a gyerekeken kívül. Egymás támaszai lehetnek pl. érzelmi megpróbáltatásokban, nagyobb anyagi biztonságot jelenthet, két dolgozó ember teremthet otthont. Vannak, akik félnek a magánytól. Természetes vágya az embernek, hogy legyen egy társa, akiben megbízhat.

Ideális esetben az a lényege egy párkapcsolatnak, hogy szeretetet adhattok és fogadhattok el egymástól. Barát, szerető, család lehettek egymásnak. Ezért is van, hogy sokan nem tudják feldolgozni, ha elvesztik a párjukat. Mert olyan sokat jelenthet.

2021. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Az azért (többnyire, jobb esetben) nem számít párkapcsolatnak, ha két ember összejár szexelni. A párkapcsolat alapjai az érzelmek.
2021. márc. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Ahol nincs szerelem, az nem párkapcsolat. Ne keverd a szexkapcsolattal.

Olyan is van persze, ahol csak kényelemből vagy a gyerek kedvéért marad együtt pl egy házaspár évek, évtizedek után. Ez sem jó és ezt se keverd azzal, mikor a két fél valóban szereti egymást (hosszú idő után már tényleg nem feltétlen lángol a szerelem, de átalakul egy mély szeretetté - ami nem egyenlő azzal, hogy az illetők csak élnek egymás mellett, mint a lakótársak).

Egyébként a párkapcsolatnak miért csak a gyerek lenne az értelme? Nagyon sok felnőtt nem akar soha, és ez is teljesen normális.

2021. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha felnősz rájössz.
2021. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Ha nem szerelmesek, akkor nincs sok értelme valóban. Persze hosszú távú kapcsolatban átalakul a szerelem szeretetté, de akkor is már volt szerelem korábban.
2021. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Párkapcsolatból nagyon sokféle van, és a különféle "összetevők" (érzelmi kötődés, kölcsönös támogatás, közös érdeklődés/programok, humor, szex) súllyal vannak/lehetnek jelen (és ez változhat a kapcsolat során). A tartósabb szexkapcsolatokban (pl. akár egy házasság melletti tartós szerető) csomó kölcsönös törődés is jelen szokott lenni - ezeknek a kapcsolatoknak a szerepét az érzelmi jólét megőrzésében nem szabad lebecsülni. A "csak a gyerekért vannak együtt" inkább a 30-as éveikben járóknál fordul elő. Vannak párok, akiknél a szex is fellendül, miután kirepültek a gyerekek és már nem kell időt és energiát fordítani rájuk. Az 50 év körüliek friss párkapcsolatai néha érzelmileg és szexuálisan is sokkal felszabadultabbak és derűsebbek, mint a fiatalabbak néha kissé rágörcsölős kapcsolatai.
2021. márc. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!